Oranžová kniha

Meditační techniky a návody k různým formám meditací, výňatky a citáty Oshových knih ranních meditací a večerních daršanů. Některé z technik vycházejí z objevů současné psychologie. Osho nahlíží člověka s plným poznáním jeho složitosti v našem století.

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26540/oranzova-kniha-26540.jpg 3.757
Duchovní literatura, New Age
Vydáno:, Pragma

Kniha Oranžová kniha

Kiyu
26.12.2018

Čtení této knížky bylo pro mě samotnou meditací. Spoustu krásných tipů pro všechny kdo tápou.

Martina1725
24.12.2018

Hůř se čte, ale je to inspirace pro ty, co chtějí meditovat v praxi.

JosefHorák
21.06.2017

Klasický Osho. Jedna ze základních knih. Doporučuji.

Graces
24.10.2016

Velice zajímavá kniha.

Lucif
03.10.2016

NAPROSTO LUXUSNÍ KNÍŽEČKA! :0*

Je malá, stručná, jasná (čili je i pro nečtenáře = každý den si třeba přečte 1 stránečku, ale možná i víc, protože je to psané opravdu dobře, čtivě). Taková malá bible meditací :D.

Výborně popsané meditace pro lidi, kteří nevědí jak na to, ale i pro lidi, kteří chtějí meditovat, ale nevyhovuje jim nic, co doposud zkoušeli = je zde mnoho různých druhů meditací od opravdového borce, každý si jistě najde své ;0).

bh69
01.09.2016

Tato kniha mne, narozdil od jinych od Osha prilis nezaujala, je spis prakticka. Jinak Osho je jistě rozporuplná osobnost, ale jeho knihy rozhodně stojí za přečtení.

najiva
19.07.2016odpad!

odpad ...druha a poslední kniha do tohoto psychopatolháře a sektáře

ona_vi
01.08.2013

Stálice mé knihovny, momentálně si nejvíc užívám kundalini meditaci :-) s hudbou od mé šamanky :-)

Garik
05.12.2012odpad!

Guru Osho:
„Buďte zvířetem!
Začněte meditovat v noci. Ciťte se, jakoby jste vůbec nebyli lidskou bytostí. Můžete si vybrat jakékoli zvíře. Máte-li rádi kočky, dobře. Máte-li rádi psy, dobře... nebo i tygry; samce, samice, cokoli chcete. Jen si vyberte, ale pak se toho držte. Staňte se tím zvířetem. Pohybujte se v místnosti po čtyřech a staňte se tím zvířetem. Na patnáct minut pusťte uzdu fantazii. Jestli jste pes, štěkejte a dělejte věci, které psi dělávají - ale dělejte je doopravdy! Užijte si to. A nekontrolujte se, protože pes se nemůže kontrolovat. Být psem znamená absolutní svobodu, takže cokoli se stane, dělejte to. V tom okamžiku do toho nevnášejte lidskou kontrolu. Buďte tím nejpsovitějším psem. Patnáct minut pobíhejte po pokoji, štěkejte, skákejte. Pomůže vám to. Potřebujete trochu víc zvířecí energie. Jste příliš komplikovaní, příliš civilizovaní, a to vás mrzačí. Příliš mnoho civilizace ochromuje. V malé dávce je to dobré, ale příliš mnoho škodí. Člověk by měl vždy schopný být zvířetem. Musíte osvobodit své zvíře. Jestli se naučíte být trochu divocí, vaše problémy zmizí.
Začněte už dnes - a užijte si to!“

Teraz guru Garik:
Neospravedlňujte to. Nezastávajte sa majstra. Nesnažte sa interpretovať jeho slová, že veď ono to bolo myslené tak či onak, znamená to toto či tamto... Zamyslite sa. Skúste si to naozaj predstaviť. Predstaviť si tak seba a vlastne ešte lepšie – niekoho iného. Domyslite to. Domyslite to do všetkých možných dôsledkov, ktoré vás dokážu napadnúť.

Ikkju
02.01.2012

Trochu mě rozčilovalo jak Osho všechny postupy popisuje do detailu. Tak podle popsaných technik bych osobně přidával i ostrouhávání vlastního ega x)

WEIL
13.09.2011

Jak správně meditovat, jak to dělal i Osho a kdy se mu daří a kdy ne.