Lenka_S Lenka_S komentáře u knih

Svatyně Svatyně Raymond Khoury

Tenhle příběh jsem si opravdu užila. Nechybí v něm nic co mam ráda, napětí, vyšetřování, pořádně zlý padouch, který je jak se zdá vždy o krok napřed a samozřejmě záhada, ktera nemusí být až tak neskutečná. Co když to neni jen fikce? Elixír věčného života hledal snad každý alchmista, který se kdy objevil v knize, nebo filmu, ale opravdu může existovat látka, která prodlouží život?

23.03.2019 5 z 5

Rebelský dědic Rebelský dědic Vi Keeland

Tak tohle byla jízda:-) Od začátku až do konce jsem se dobře bavila a už se moc těším na další díl.

17.03.2019 5 z 5

Prokletá krev Prokletá krev Ange

Příběh měl pro mě docela pomalý rozjezd. Podle mého by autorka mohla prvních sto stran zkrátit na polovinu a příběh by měl dokonalý spád. Druhá část knihy mě bavila a vyvrcholení bylo napínavé i překvapivé. Konec mě ale opět zklamal. Pokud autorka nechystá další díl, tak vztah mezi Angelikou a Filipem skončil divně. A skončil?, nebo se změnil?

15.03.2019 3 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Tahle série vůbec nebyla špatná :-). I třetí díl byl čtivý a osoba hlavního záporaka mě docela překvapila. Autorce se povedlo dokonale utajit jeho identitu.

10.03.2019 4 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Další pokračování cestování časem Gideona a Gwendolyn se mi opět libilo. Příběh se pěkně zamotal, ale některé skutečnosti jsou hodně předvídatelné. Jsem zvědavá, kdy to celé praskne a jak to dopadne, takže jdu číst posledni díl :-)

08.03.2019 4 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Viděla jsem stejnojmenný film a jen co skončil, tak jsem se začala shánět po knížkách. Jak ksem předpokládala, kniha je mnohem lepší. Jedna se o milý příběh, který se čte velmi dobře. Už se těším na další díl.

06.03.2019 4 z 5

Prohnilé království Prohnilé království Erin Watt

Jo, tak poslední díl mi spravil náladu. Na začátku došlo z pohledu Hartley k "resetu" všeho co se dělo mezi ní a Eastonem v předchozím díle, aby měli možnost najít k sobě cestu. Díky mnoha dramatickým situacím dostal i Easton šanci dospět a uvědomit si, že jájínek jakým byl nemá moc šancí na štěstí.

02.03.2019 4 z 5

Padlý dědic Padlý dědic Erin Watt

Novela o Gidovi byla, dle mého názoru, zbytečná vsuvka. Vyústění se dalo zapracovat do hlavního příběhu. Tentokrát ale nejsem nadšená ani z příběhu o Eastonovi. Z předchozích dílů jsem ho měla ráda, dělal na mě dojem nešťastného kluka co má srdce na dlani, ale to co se z něj vyklubalo se mi nelíbí.

28.02.2019 3 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

Opět se mi to líbilo, i když zhruba v 1/3 jsem začala tušit kdo je vrahem, stejně mě bavilo sledovat jak se s tím vším co na ně padá vypořádá nejen Ella s Reedem, ale i celá rodina. Už se moc těším na příběh Eastona.

26.02.2019 4 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

I třetí díl jsem si poslechla jako audioknihu. Tahle série je super oddychovkou. Příhody Marie mě fakt baví a už se těším na další díl.

24.02.2019 4 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

I druhý díl byl velmi čtivý. Líbilo se mi, že autorka přidala i Reedův pohled, který mi v prvním díle trochu scházel a ubírala na vulgaritě. Už se těším na další díl.

23.02.2019 4 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Někde jsem četla, ze to je moderní Popelka, já si to nemyslím. Je to spíš příběh chudé holky, která se dodtane mezi "zlatou mládež" a snaží se přežít a neztratit hrdost. To že cestou potká pár přátel a možná i lásku je třešničkou na dortu. Knížka se četla velmi dobře, ale místy byla na mě až příliš vulgární.

21.02.2019 4 z 5

Mě nedostaneš Mě nedostaneš Julie James

Když jsem sahlala po této knížce, čekala jsem klasickou červenou knihovnu. A vlastně to tak i bylo :-) , klasický začátek kdy ona nechce jeho a on nechce jí a klasicky konec a žili šťastně až do smrti.... tady nechybí. Přesto mě kniha mile překvapila svým jemným humorem.

18.02.2019 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Stejně jako předchozí díl jsem i tuto knihu "četla" v podobě audio knihy a opět mě bavila u práce. Nenáročným témtem a břitkým humorem autora vznikla přesně taková oddychovka, jakou teď potřebuji :-).

16.02.2019 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Byla to moje první audiokniha, kterou jsem si poslechla a musím říct, že to má něco do sebe :-), ale abych neutekla od tématu. Kniha se mi docela libila, je to nenáročné vyprávění o trampotách porevolučních restituentů. S nadhledem a vekou nadsazkou tu líčí hlavní hrdinka běžný život rodiny, která sice žije na zámku, ale je v podstatě chudá jako "kostelní myš" a přesto musí udržet vše v chodu. Docela se těším na další pokračování.

16.02.2019 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Je to první kniha od tohoto autora, kterou jsem četla a musím říct, že se mi líbila. Opravdu mě bavilo sledovat osudy jednotlivych hrdinů a s napětím jsem očekávala jak se vše vyvine. Sice mě chvílemi hrozně lezla na nervy Dáša, ale nikdo není dokonalý :-) . Celkově to byla fajn oddychovka.

15.02.2019 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Nevím co napsat.... tahle kniha ve mě budí budí zvláštní pocity a určitě o ní budu dlouho přemýšlet. Zpočátku mě trochu vadila absence přímé řeči, ale četlo se to dobře, tak jsem si na to rychle zvykla. Příběh je silný a představa takového světa mě docela děsí a doufejme, že k takové budoucnosti nikdy nedojde.

09.02.2019 4 z 5

Hádanky naší minulosti 1: Kam odešli Keltové? Hádanky naší minulosti 1: Kam odešli Keltové? Jiří Bílek

I když se jedná o ryze naučnou literaturu, tak se to čte celkem dobře. Najde se sice par pasáží, které mě vyloženě nebavily a říkala jsem si, že knihu po dočtení kapitoly odložím, ale vždy jsem se pustila do kapitoly následující :-). Nakonec musim říct, ze jsem se dozvěděla nekolik velmi zajímavých hypotéz jako např. ta o praotci Čechovi.

03.02.2019 3 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Tahle kniha nezklamala. Od začátku do konce to bylo napínavé a dobře se to četlo. Příběh má svižný děj a autor vás dokáže udržet v neustálém napětí co bude dál.

27.01.2019 5 z 5

Ďáblova maska Ďáblova maska Tom Egeland

Ach ta očekávání!!! Miluji knihy od Jamese Rollinse, nebo Steva Berryho a podle názvu a obálky této knihy jsem očekávala něco obdobného. Musím také říci, že je to první kniha tohoto autora, která se mi dostala do ruky a severské autory moc nemusím (s výjimkou Stiega Larssona) . Z počátku mi trvalo, než jsem si zvykla na autorův styl, ale jak jsem se dostávala do příběhu, tak se mi to líbilo čím dál víc. Moc mě bavilo, jak si musel hlavní hrdina doslova vydupat každou důležitou indicii od nepřátelského detektiva i prolínání všech tří časových období. Určitě se vrátím k předchozím pěti dílům a s hlavním hrdinou se začneme poznávat od začátku :-)

13.01.2019 5 z 5