Lenka_S

DésiréeDésiréeAnnemarie Selinko

Eugénii Désirée Claryové je 14 let, když začíná psát první řádky do svého deníku, který dostala od svého otce, obchodníka s hedvábím, k narozeninám. Poznala totiž občana Josefa Buonaparta, kterého pozvala domů aby se seznámil s její starší sestrou Julií, která dle jejího názoru potřebuje ženicha. Josef s sebou přivede svého bratra Napoleona a Eugénie se do chudého generála v ošuňtělé uniformě zamiluje. Tím začíná příběh této nevšední ženy, která nejen že prožívá z bezprostřední blízkosti vzestup a pád Napoleona I, ale sama se zapíše do historie jako Desiderie, královna švédská a norská.
Tahle kniha je moje srdcovka. Četla jsem jí už ani nevím kolikrát a pokaždé mi dá trochu něco jiného (hodnězáleží v jakém rozpoloženíse k ní vracím). Popové jsem jí četla v 17 letech a byl to pro mě nádherný romantický příběh, jindy je to příběh ženy, která byť neustále obklopena lidmi je vlastně velmi osamělá, tentokrát to byl příběh ženy s velkou vnitřní silou, která se uměla poprat s ne vždy přívětivý osudem. Co mě však nikdy nepřestane překvapovat je neuvěřitelná arogance a ješitnost Napoleona, který se sám korunuje na císaře.

TrápeníTrápeníRichelle Mead

Příběh o sukubě, která se zuby nehty brání lásce jen proto, aby někomu neublížila a přesto netouží po ničem jiném, než po někom blízkém je nevšedním námětem. Jenže tahle kniha mě nezastihla v tom správném rozpoložení. I když mě příběh bavil, tak jsem se chvílemi musela do čtení nutit, ale to dávám za vinu spíše své únavě než příběhu jako takovému a proto se k této sérii vrátím až budu na tento příběh lépe naladěna.

Půlnoční sluncePůlnoční slunceStephenie Meyer

Mám ráda celou tuhle sérii a ráda se k ní vracím, takže bylo jasné, že tahle kniha mi nesmí scházet. Pustila jsem se do ní po delší čtecí krizi, hned jak vyšla, ale musim říct, že jsem lehce zklamaná. Sledovat známý příběh z pohledu Edewarda mě bavilo, jeden se dozvěděl i další udalosti, které se odehrávaly bez přímé účasti Belly, ale její pohled je mi přece jen bližší. Co ale mě fakt zklamalo, byla obrovská spousta chyb. Mám pocit, že tuhle knihu neviděl vůbec žádný editor, jinak není možné, aby tohle někdo pustil do tisku.

Krátký druhý život Bree TannerovéKrátký druhý život Bree TannerovéStephenie Meyer

Díky tomu, že brzy vyjde Půlnoční slunce jsem si uvědomila, že jsem ještě nečetla tuhle krátkou novelu. Docela mě bavil příběh Bree, byl to pohled z úplně jiné strany na událostí o kterých jsem věděla jak skončí a přiznám se, že bych si přála, aby to s ní dopadlo jinak. Byla mi sympatická.

Opium a absintOpium a absintLydia Kang

Kniha s podtitulem "historická detektivka plná intrik" není klasickou detektivkou. Je to spíš příběh hlavní hrdinky Tillie o snaze vydobít si právo žít si svůj život po svém, což v bohaté rodině na přelomu 19 a 20 století nebylo jednoduché. Lucy, sestra hlavní hrdinky, je zavražděna a rodina má obavy ze skandálu, tak vyšetřování moc nepodporuje. Tillie se s tím mechce smířit a tak se pustí do vyšetřování, ale má co dělat především sama se sebou a svou závislostí na opiu a to jí přivede do nejedné nebezpečné situace.

Dcery jezeraDcery jezeraWendy Webb

Zajímavý příběh dvou žen, se odehrává v několika rovinách. Prolíná se tu současnost, minulost odehrávající kolem roku 1910, živé sny a trocha duchařiny. Zpočátku jsem nevěděla co si o tom všem myslet, ale pak mě dej chytil a já nejednou potřebovala vědět jak to vše bylo a co se stane a jakým způsobem jsou Kate a Adobe vlastně propojeni. Jen závěrečná scéna z tanečního sálu mě přišla hodně přehnaná.

Myslela jsem, že tě známMyslela jsem, že tě známPenny Hancock

(+ SPOILER) Ani jedné z hlavních hrdinek nezávidím situaci ve které se ocitly. Jako matce je mi jasné, že každá z nich brání vlastní dítě, já bych dělala to samé. Musím říct, že mě příběh hodně pohltil a jednu hvězdu jsem ubrala jen díky tomu neuvěřitelnému konci. Takový "happy end" si jaksi po tom všem neumím představit, já bych to nedokázala.

Pijou mi krev aneb Upírkou na vlastní nebezpečíPijou mi krev aneb Upírkou na vlastní nebezpečíKimberly Pauley

Poměrně naivní příběh o dívce, která se musí během krátké doby rozhodnout zda se stane upírkou. Nenadchne, ale ani neurazí.

31.12.2020

Věř miVěř miJ. Delaney (pseudonym)

Při čtení této knihy jsem postupně podezíirala snad každého od Clarie, přes Patrika až po někoho neznámého, pak zase Clarii a tak několikrát dokola. Kromě toho, že nám autor samozřejmě odhalí hlavního padoucha, se mi na posledních stránkách knihy konečně poskládá celkový obraz a mě dojde, že spousta událostí se nemuselo vůbec odehrát......., ale to už bych moc spilerovala :-)

14.12.2020

SrážkaSrážkaA. Stainforth (pseudonym)

Srážku jsem si opravdu užila. Moc mě bavilo sledovat špickování mezi hlavními hrdiny a libil se mi i nápad psát knihu v knize :-). MM romance tohoto autora mám moc ráda, protože nejen, že vždy pohladí po duši, ale i pobaví.

11.12.2020

Nesmrtelný CheopsNesmrtelný CheopsValery Esperian

Hezký příběh života jednoho z Egyptských vládců. O Cheopsovi se toho z historických pramenů moc neví, takže zde byl obrovský prostor představit stavitele jednoho z největších divů světa tak jak ho vnímal autor sám. Libilo se mi, jak vykreslil Cheopse jako člověka bažícího po vědomostech, ale i pyšného, soucitného a nejistého. Moc se těším na další díl této série.

08.12.2020

S pozdravem CarterS pozdravem CarterW. G. (pseudonym)

Tuhle jednohubku jsem si užila. To, že je u tohoto typu knih předem jasné jak to skončí, to asi všichni víme, ale moc mě bavilo špičkovaní hlavních postav i věrné vykreslení přátelství mezi nimi. Hezky popsané bylo i to, jak si pomalu přiznávali to, co jejich podvědomí dávno vědělo.

30.11.2020

Palác zradyPalác zradyJason Matthews

I druhý díl této špionážní série se mi líbil. Moc mě bavilo sledovat další vývoj událostí a s napětím čekat zda se někde neobjeví nějaká chyba a vše se nezhroutí jako domeček z karet. Prožívala jsem s Dominika každou najatější situaci a pomalu jsem ani nedýchala :-). Už se těším na další díl.

29.11.2020

Rudá volavkaRudá volavkaJason Matthews

Ještě před pár dny bych s klidným svědomím prohlásila, že špionážní thriller není nic pro mě. Přesto mě jakási reportáž o filmu podle této knihy zlákala a řekla jsem si, že to zkusím a musím říct, že se mi opravdu líbila. Svět tajných služeb, špiónů, nenápadné předávání zpráv poté co jste si jistí, že vás nikdo nesleduje byl pro mě zajímavý, ale příběh Dominiky mě doslova uchvátil. Asi mě nikdy nepřestanou překvapovat zvěrstva, která byly a myslím, že pořád jsou na ruské straně na denním pořádku.

23.11.2020

Květ železného stromuKvět železného stromuLaurie Forest

Než jsem začala číst tenhle díl, tak jsem chvíli přemýšlela jestli si nemám dát rereading prvního dílu. Přeci jen je to už pár měsíců co jsem ho četla a měla jsem strach, že se nechytím a budu tápat jak v ději, tak v postavách, ale nakonec jsem to riskla a během prvních pár kapitol jsem se dokonale zorientovala. Ani v tomto díle není nouze o napětí a děj vám prostě nedovolí knihu odložit. Asi v polovině knihy jsem začala tušit jaké tajemství Yvan skrývá, přesto mě události v posledních částech knihy překvapily a dohnaly k slzám. Co na to říct, prostě nutně potřebuji další díl.

20.11.2020

Noční cirkusNoční cirkusErin Morgenstern

Tento příběh má velmi zajímavý námět, který je zasazený do kouzelného cirkusu, kde najdete vše jen v černé a bílé a otevírá se jen v noci. Celá kniha je vyprávěna třetí, jakoby nezaujatou osobou a to mi moc nesdlo, škoda, protože příběh jako takový byl velmi zajímavý.

16.11.2020

Mizející dívkyMizející dívkyLisa Regan

Přestože byl začátek pomalý tak jsem knihu nemohla jen tak odložit. Zvláště od chvíle, kdy se objevila další unesená žena a příběh dostal spád. Už teď se těším další případy Josie.

09.11.2020

Devátý spolekDevátý spolekLeigh Bardugo

Zpočátku jsem měla problém se do děje začít. Přišlo mi to rozvleklé a nudné, ale jak jsem později pochopila, bylo nutné představit nám svět, ve kterém se kniha odehrává a vlastně i osobnost hlavní hrdinky. Pak mě příběh vytáhl a jsem nutně potřebovala vědět co bude dál , takže jsem zas nemohla knihu odložit :-) . Už se těším na další díl.

04.11.2020

Poslední odyseaPoslední odyseaJ. Rollins (pseudonym)

Rollins je pro mě prostě sázka na jistotu, ani zatím poslední příběh, mě nezklamal. Mix fikce a skutečných historických událostí (což je pro tohoto autora typické) nás zavede na bájnou cestu kudy se vracel Odysseus domů. Se Sigmou sledujeme historická vodítka a snažíme se najít bájný Tartaros dřív než banda zloduchů a zabránit apokalypse.

31.10.2020

Rudé svitky magieRudé svitky magieC. Clare (pseudonym)

Příběh ze světa Lovců stínů tentokrát věnovaný Alekovi s Magnusem jsem si celkem užila, ale přesto mu něco scházelo, jen pořád nevím co. Byla tam akce i napětí, ale nějak mě děj knihy nedokázal pohltit a bohužel jsem neměla problém knihu odložit a věnovat se něčemu jinému, což se mi u těch TOP příběhů prostě nestává.

26.10.2020

S láskou tě nenávidímS láskou tě nenávidímJo Watson

Tak tuhle oddychvku jsem si užila. Velmi dobře se čte, měla jsem ji přečtenou během jediného dne. Příběh, i když je díky žánru předem jasné jak to dopadne, je přeci jen trochu jiný. Chápala jsem Seru, proč se bojí pustit si někoho do života a stejně tak mě ohromné bavili její adoptivní tátové.

18.10.2020

NavždyckyNavždycky. Nofreeusernames (pseudonym)

Knihu jsem začala číst v rámci společného čtení, ale i když to nikdy (do dnešního dne) nedělám, tak jsem to vzdala a knihu odložila. Vím, že nejsem cílová skupina, ale to jsem nebyla ani u knihy Čarodějky malostranské, která, byť je psaná pro stejnou věkovou skupinu, se mi líbila. Tady mě vyloženě nesedla hlavní hrdinka, která se od samého začátku chová jako rozmazlený spratek a z nejlepšího kamaráda (do kterého je, jak se dozvídáme hned v první kapitole, zamilovaná) si dělá hadr na podlahu. Je mi lito, ale tohle pro mě bylo fakt šlápnutí vedle.

16.10.2020odpad!

Kříž RomanovcůKříž RomanovcůRobert Masello

Dobrá kniha ve špatnou dobu. Kdybych to byla bývala věděla, nebo si přečetla anotaci, tak si jí nechám na dobu, kdy celý svět nebude řešit současnou pandemii. V knize se totiž řeší španělská chřipka a to není to nejlepší téma pro dnešní dny. Když se však od tohoto oprostím, tak jsem si příběh užila. Odehrává se z pohledu třech hlavních postav, hlavní děj z pohledu epidemiologa Franka Slatera, historická (i když smyšlená) linka z pohledu kněžny Anastázie a poslední z pohledu nepříliš chytrého, zato hodně bezohledného zlodějíčka Harleyho Vanea. Prostě mu nechybělo nic co mám ráda, dobrodružství, napětí i trocha té historie.

16.10.2020

Kroniky prachuKroniky prachuLin Rina

Když mi jedna kamarádka řekla, že jí tahle kniha připomínala Austenovou, tak jsem se lehce vyděsila. Tenhle žánr jsem nečetla už pořádnou řádku let. Nakonec se ukázalo, že je to přesně to co jsem v danou chvíli potřebovala. Nádherný, romantický příběh, který autorka nechala pomalu plynout vás nepustí, protože vždy když už si myslíte, že je ta správná chvíle na tu přeslazenou romantiku, něco se stane a vy potřebujete číst dál, k další takové chvíli, abyste zjistili, že ani tahle cestička není tak hladce umetená.

05.10.2020

Studie jeduStudie jeduMaria V. Snyder

Hezký čtivý příběh o dívce, která jako odsouzenec za vraždu dostane druhou šanci, Stane se ochutnavačkou nejvyššího velitele a nad hlavou jí visí neustálá hozba otravy jedem a nejen ta. Kniha se čte velmi dobře, ale.... něco tomu chybí. Nedokázala jsem se do příběhu zanořit tak, že bych s hlavními hrdiny dýchala a přestala vnímat okolí, což je škoda, protože ten potenciál tam je.

02.10.2020

Vězňova ženaVězňova ženaMaggie Brookes

Přiznám se, že nebýt společného čtení s FB skupinou klub.tajnych.knihomolu, tak bych po této knize nikdy nesáhla a o hodně bych přišla. Příběh zakládající se na skutečné události o české dívce, která se zamiluje do anglického vězně a projde s ním nejen zajateckým táborem, pracovním nasazením v lomu, ale i dlouhým pochodem z Polska do Německa převlečená za chlapce mě uchvátil, i když knihy z 2. světové války vůbec nemám ráda.

28.09.2020

Až do dnaAž do dnaChloe Neill

Tedy přiznám se, že jsem měla při čtení tohoto dílu a po událostech na konci toho předchozího, chuť s celou sérií praštit. Prostě tomu chyběla šťáva a to věčné hasteření mezi Merit a Ethanem. V tuhle chvíli jsem na vážkách, zda pokračovat, nebo sérii odložit. Na druhou stranu mě zajímá, co bude s Mallory a taky zda se dozvíme co je Tate zač.

18.09.2020

Na ostří špičákuNa ostří špičákuChloe Neill

Tahle serie je taková oddechvka. V každém díle se najde nějaký problém, který ohrožuje upíří komunitu a Merit většinou nezbývá nic jiného než ho vyřešit. Jinak tomu nebylo ani v tomto díle. Záhy bylo jasné kdo je tady hlavnim padouchem, ale ten konec jsem nečekala a hodně mě překvapil.

12.09.2020

Dvojí kousnutíDvojí kousnutíChloe Neill

Tahle série mě baví. Vztah mezi Merit a Ethanem je jak na houpačce a jejich vzájemné pošťuchování je velmi svěží. Samozřejmě i v tomto díle je hlavní dějovou linkou snaha odvrátit hrozící válku, tentokrát za pomoci kožoměnců.

07.09.2020

Kousnutí páteční nociKousnutí páteční nociChloe Neill

I druhý díl jsem už asi kdysi četla, jen si to nepamatuji. Přesto musím říct, že mě příběh Merit baví. Jsem zvědavá kdy se vyřeší vztah s Ehanem a také jak daleko jsem se tenkrát v této sérii dostala, jdu ti zjistit u dalšího dílu:-)

05.09.2020