☰ menu
Lenka_S

Příspěvky

Zrodená pre kráľaZrodená pre kráľaMichaela Brnková

Ani druhý díl nebyl špatný, ale už jsem se u něj trochu nudila. Bavilo mě to napětí a špičkování mezi páry, ale děj byl velmi předvídatelný.

26. března


TenebrisTenebrisMichaela Brnková

Tahle jniha me bavila. Bylo v ní dost napětí, lásky, humoru, ale i tak akorát sexu a tajemství. Už strašně dlouho jsem nečetla knihu ve slovenštině a zjistila jsem, že jsem nejak zakrněla. Narazila jsem tam na pár (asi 5) slovíček, která jsem si musela dohledat.

17. března


Dokonalé propojeníDokonalé propojeníJana Jánská

Četla jsem tuto knihu až po Mrazivé náruči, takže jí mohu hodnotit jako druhou knihu od autorky a musím říct, že to opět byl koncert. Příběh začíná smrtí mladé učitelky a policie začíná vyšetřovat okolnosti překvapivé smrti, jenže místo toho, abychom sledovali pátrání po vrahovi se postupně noříme do životů lidí z bezprostředního okolí oběti (rodičů, bratra, přítele, kolegyně, spolubydlící ...), kdy nám autorka mistrně vykresluje jejich povahy a psychické rozpoložení, ale postupně odhaluje i jejich tajemství. Policejní vyšetřovatelé dostávají prostor až téměř v závěru knihy, aby případ uzavřeli.

12. března


Mrazivá náručMrazivá náručJana Jánská

Příběh, který vás chytí a nepustí. Děj se odehrává z pohledu několika postav. Hlavní hrdinkou je asi Valerie, která nám v průběhu vyšetřování vraždy svého bratra odhalí svůj nelehký život v neúplné a disfuknkční rodině, který byl pro mě celkem šokující, ale uvěřitelný.

10. března


Kde zpívají raciKde zpívají raciDelia Owens

Děj se odehrává ve dvou časových liniích, které se postupně protnou a vy s napětím sledujete životní příběh Kyi, a zároveň uvažujete kdo asi tak mohl zabit Chaese. Nadherná kniha, která vás chytí a nepustí do posledního slova, nechápu jak jsem mohla její přečtení tak dlouho odkládat.

26. února


PenzionPenzionRobin Morgan-Bentley

Děj se dodehrává ve dvou časových liniích a ještě z pohledu obou hlavních postav. To by mi ani tolik nevadilo, obvykle mám takové příběhy ráda, jenže byť je námět hodně zajímavý, tak jsem se zpočátku nudila a dokonce jsem přemýšlela, že knihu odložím. Až teprve někde před polovinou mě to začalo bavit a druhou půlku jsem přečetla na jeden zátah.

23. února


Temné sestryTemné sestryKrystal Sutherland

Tak tohle bylo něco úplně nezvyklého. Jsem přesvědčená o tom, že mi tenhle námět bude hodně dlouho rezonovat v hlavě. Sice mě malinko neseděl styl jakým byl příběh psaný a lehce mě to rušilo, ale jinak to byla pecka.

12. února


Už teď jsi mrtváUž teď jsi mrtváSharon J. Bolton

Zápletka dobrá, zvraty v příběhu také, ale.... To že se děj odehrává v několika časových období a skáče ze současnosti do vzdálené i blízké minulosti by mi nevadilo, obvykle mám takové příběhy ráda. Přesto mi tady něco vadilo a nedokázalo mě to naplno vtáhnout do děje, jen nedokážu říct co bylo tím rušivým elementem.

31. ledna


Perfektní manželstvíPerfektní manželstvíJeneva Rose

Nazev Perfektní manželství nemá s manželstvím až tak moc společného, spíš se jedna o vztah právník a neposlušný klient :-) , ale i tak jsem si příběh užila. Sice mě rozuzlení napadlo poměrně brzy, ale autorce se povedlo mě tak zmást, že jsem část knihy pochybovala o svém odhadu.

15. ledna


Magie havranůMagie havranůMargaret Rogerson

I když jsem se zpočátku nemohla začíst, tak mě příběh bavil a moc jsem si užívala dobrodružství Isobel a Havrana. Dost mě překvapila role Roháče, kterou vlastně zjistíme až na konci. Škoda, že se nejedná o sérii, docela by mě zajímalo jak by to fungovalo dál ve světě víl.

12. ledna


Hodná sestraHodná sestraSally Hepworth

Byť je téměř od samého počátku jasné, která z dvojčat je ta "hodná", tak mě příběh bavil. Měla jsem rada jak Fern tak Wallyho.

11. ledna


Zlý pesZlý pesA. Smith (pseudonym)

Tenhle díl už byl lepší. Kettovy rozmazlené holčičky už tam nebyly tak rušivým elementem, ale nevím, zda se někdy vrátím k dalšímu dílu série.

13.11.2022


DoručovatelkyDoručovatelkyA. Smith (pseudonym)

První dil série se šéfinspektorem Kettem, ktery se přestěhoval mimo Londýn, aby se vzpamatoval z únosu své ženy a venoval se svým třem dcerám. Ihned po přestěhování však začne pomáhat místní policii ve vyšetřování unosu tři dívek. Kniha má v sobě napětí a příběh mě bavil, ale jeho nevyvcálané holčičky mi docela pily krev.

11.11.2022


Království kostíKrálovství kostíJ. Rollins (pseudonym)

Tohohle autora prostě můžu :-) . Baví mě jeho dokonalé smichání tří základních ingrediencí do výborně fungujícího celku. Jedna se o vyvážený poměr fikce, skutečnosti a napětí. V této knize se autor vrací k moci matky přírody a její schopností ochránit samu sebe a po dočtení si opět říkám "Co když ...."

29.10.2022


Znamenitá mrtvolaZnamenitá mrtvolaAgustina Bazterrica

Hodně drsná dystopie co se popisů týče. Na začátku, někde kolem 20 stránky jsem si nebyla jistá, zda chci číst dál. Popis fungování téhle společnosti a hlavně fungování zpracování "masa" je fakt šílený. Příběh jako takový, ale není nic co by vás vtáhlo a nepustilo. Hlavně mě to oproti jiným knihám tohoto žánru přišlo až moc přitažené za vlasy.

12.09.2022


Neonoví bohovéNeonoví bohovéKatee Robert

Velmi příjemná oddychovka. Bavilo mě zasazení autorčino pojetí božského Olympu a Podsvětí v moderním městě. Už se těším na další díl a přemýšlím jestli to bude pokračování příběhu Presefony a Háda, nebo to bude příběh některé z jejích sester.

07.09.2022


Krutý princKrutý princHolly Black

Autorka je sázka na jistotu, že se pri čtení nebudu nudit. Bavil mě nemilosrdný vílí svět a těším se na další díl.

14.08.2022


Čarodějnice dřívější a budoucíČarodějnice dřívější a budoucíAlix E. Harrow

Dlouho jsem váhala, jestli dám 3 nebo 4*. Příběh byl hezký, nápad, že v říkankách, pohádkách a písních jsou ukrytá kouzla se mi hodně líbí, ale vůbec mi nesedl styl psaní. Dokonce jsem byla v pokušení knihu odložit, právě proto, že se mi to nečetlo dobře.

08.08.2022


Stojednaletý stařík, který se vrátil, aby zachránil světStojednaletý stařík, který se vrátil, aby zachránil světJonas Jonasson

Stoletý stařík byl dobrý, Analfabetka naprosto skvělá, ale ostatní knihy včetně této už pokulhávají. Nemůžu říct, že bych se nebavila, ale .... prostě už to není ono.

29.07.2022


Císařova pastCísařova pastSteve Berry

Tenhle autor mě opět nezklamal, i když náměty kolem 2. světové války a Hitlera nemám ráda. Smutnou pravdou je, že nacionalismus a xenofobie je na vzestupu na celém světě, ne jen v Evropě. A to, že se lidé rádi nechají utáhnout na vařené nudli, hlavně když je na koho svést vlastní neschopnost, je celkem děsivá, ale bohužel také pravdivá.

26.07.2022


Lazebníkova dceraLazebníkova dceraLinda Lafferty

Tento historický román bych klidně zařadila i do žánru thrillerů. Příběh lazebnické dcery Markéty a nemaželského syna Rudolfa II mě opravdu bavil a udržoval v napětí. I když je v knize hodně zmírněný stejně byl místy velmi brutální.

21.07.2022


Vítr to víVítr to víAmy Harmon

Autorka vrátila hlavní hrdinku časem zpět do doby revolučního Irska a vzniku IRA. Tyto historická události se však odehrávají na pozadí příběhu. Líbil se mi nápad uzavřeného kruhu, kdy se opět setkává s člověkem, kterého ztratila, ale jinak mě kniha moc neoslovila. Neříkám, že by byla špatná, ale mě tam chybělo něco, co by mě donutilo ponořit se do děje a prožívat ho s Annou.

08.07.2022


PozlacenéPozlacenéNamina Forna

Když jsem zvažovala přečtení této knížky, tak mě zarazilo, že je hodnocena buď 2, nebo 4 hvězdičkami. Jako kdyby se čtenářky rozdělili na dva nesmiřitelné tábory, jedněm se knížka líbí, druhé jsou zklamané. Já evidentně patřím do té první skupiny. Příběh se mi opravdu líbil a těším se na další díl. Možná té druhé skupině chybí v knize klasická romantická linka (dva soupeřící hrdinové o srdce té nejdůležitější postavy), tu tady opravdu nenajdeme. Přesto je kniha plná citů od zrady, přes nedůvěru, rodící se přátelství, nesobecké přátelství až do smrti i dál..., ale i rodící se láska.

03.07.2022


Gott: Československý příběhGott: Československý příběhPavel Klusák

Musím říct, že to je hodně zajímavá biografie, která nám ukazuje naší nějvětší popovou hvězdu v jiném světle, než v jakém se prezentoval Gott sám. Nejedná se o žádnou bulvární senzaci, ale o holá fakta z jeho profesního života.

30.06.2022


Vejce a jáVejce a jáBetty MacDonald

Je spousta lidí, kteří tuto milují a tak jsem nemohla si jí nepřečíst. Nemůžu říct, že by se mi nelibila, ba dokonce jsem se i bavila, ale asi jsem od knihy čekala něco jiného.

19.06.2022


Tajemství pramenůTajemství pramenůJennifer McMahon

Tohle vůbec nebyl špatný příběh. Dvě dějové linky a obě mě bavily, jen ten konec mi nějak uniká.

18.06.2022


Gentleman devětGentleman devětPenelope Ward

Příjemná oddychovka u které jsem se bavila. Všechny tyto knihy mají předvídatelný děj, jediným překvapením pro mě byl skutečný důvod rozchodu s Rorym

16.06.2022


Cizinec z papíruCizinec z papíruIvica Ďuricová

Když jsem poprvé viděla název téhle knihy, automaticky se mi vybavila kniha Spolubydlící a měla jsem za to, že to bude totéž. Jenže jsem mile překvapena. Ano hlavní linka je stejná, dva lidé, kteří se nikdy neviděli se míjí v jednom bytě. Hlavní hrdinka pronajala přes týden byt, do kterého se vrací jen na víkend, cizímu muži, kterého jí sehnala její kamarádka. Jejich vzájemná konverzace začne na barevných lepítkách a postupně se mění v dopisy, které odhalují jejich největší bolesti,, kdy oba hledají cestu k odpuštění a šanci na šťastný život. Pro mě to mělo překvapivou hloubku, kterou jsem v této knize nečekala.

12.06.2022


Nevlastní dceraNevlastní dceraGeorgina Cross

Nebylo to špatné, ale něco tomu scházelo. Kdo pachatelem nebude mi bylo jasné od začátku, i když jsem chvílemi zaváhala jestli se nepletu. Skutečného pachatele jsem uhodla někde v druhé polovině knihy.

12.06.2022


Půlnoční knihovnaPůlnoční knihovnaMatt Haig

Tohle je přesně ten příběh, který jsem dlouho potřebovala. Už rok se mořím otázkou "Co by bylo, kdyby....". Prošla jsem si velmi složitým životním obdobím a tahle kniha mi ukázala, že ať se děje cokoli a zvlášť to, co se nedá vrátit (jako je ztráta nejbližšího člověka), tak záleží jen a jen na vás, jak se svým životem naložíte a jak budete žít dál.

11.06.2022


1 ...