Svatyně

Dobrodružný thriller úspěšného libanonského autora se odehrává koncem 18. století i v současnosti. Jádro příběhu tvoří odvěká touha lidstva dožít se vysokého věku, oddálit přirozený proces stárnutí, nalézt zázračný elixír života. Hlavnímu hrdinovi se to podařilo, je však po mnoho let nucen měnit svou identitu, místo pobytu a prchat před nepřáteli, kteří touží recept na dlouhověkost získat. Naposledy byl spatřen v Neapoli roku 1750. V roce 2003 se americkým jednotkám podaří vypátrat skrytou laboratoř, kde tajemný vědec prováděl na lidech zrůdné pokusy. Jediným vodítkem k vyřešení záhady se stává starobylý symbol hada požírajícího vlastní ocas....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13525/svatyne-Zn2-13525.jpg 3.9146
Literatura světová, Horory
Vydáno, Domino

The sanctuary, 2004

Kniha Svatyně

Majrek
20.11.2020

Musím uznat, že když myšlenka "ochránců dobra z USA"
během dějového vývoje vzala za své, měl jsem z knihy mnohem lepší dojem. Závěr nenabízí mnoho překvapení, ale nepodléhá zcela běžnému scénáři, takže pro mne je celkový dojem mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami.... Těžko posoudit, zdali je lepší Ďáblův elixír, nebo Svatyně - pro mne obě knihy vycházejí v hodnocení zhruba nastejno. jen mne u "Svatyně" překvapuje název - příliš nekoreluje s příběhem...

CharlesWard
27.08.2020

Asi na stejné úrovní jako Poslední Templář. Škoda.

March
28.04.2020

Plusy: zajímavý námět, část knihy jsem přečetla jedním dechem, cast knihy napínava.
Minusy: část knihy zdlouhava, jak to bylo popisované z různých dob,tak jsem se občas ztratila, konec takový mdly.
Takže neurazi, ani nenadchne. Autor má určitě lepší díla.

genie
13.10.2019

Dobrý námět, zajímavá místa, napětí … Konec mi však přišel poněkud mdlý.

Simona838
12.07.2019

Akcni, ale trochu pohadkove. Asi pro mladsi ctenare ☺️

Lenka_S
23.03.2019

Tenhle příběh jsem si opravdu užila. Nechybí v něm nic co mam ráda, napětí, vyšetřování, pořádně zlý padouch, který je jak se zdá vždy o krok napřed a samozřejmě záhada, ktera nemusí být až tak neskutečná. Co když to neni jen fikce? Elixír věčného života hledal snad každý alchmista, který se kdy objevil v knize, nebo filmu, ale opravdu může existovat látka, která prodlouží život?

Dixinka
03.09.2016

Libanon, Bejrut, místa, která mě zajímají. Z autorem se čtenář řítí z akce do akce. Hodnocení je, ale za unáhlený a useklý závěr.

Tabby
23.06.2016

Kniha plná akce, která mě dokázala určitě hned od začátku zaujmout. Se zájmem jsem obracela další stránky, až do konce. Autor si opět vybral zajímavé téma a hlavně se mi líbí že si vybral i takové téma, o kterém není napsáno už tolik knih. Konec na mě byl možná až moc unáhlený a pro mě určitě některé věci nedořešeny.
Nemohu tvrdit, že byla lepší než poslední templář, kterého jsem četla nejdříve, ale má své kouzlo.
Nemohu se dočkat, co mi předvede ve svých dalších knížkách. :)