Ďáblova maska

Ďáblova maska https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394492/bmid_dablova-maska-30q-394492.jpg 4 45 18

Bjørn Beltø série

< 6. díl

Bjorn Belto je zpět – tentokrát v norské vesnici Juvdal. Roku 1708 je poblíž juvdalského sloupového kostela nalezena mrtvola okultisty Conrada Krämera. Roku 1963 je z věže místního nového kostela svržen kaplan Pontius Fjeldberg. ¬ A v roce 2015 je během práce na knize o obou vraždách zabit novinář Daniel Lyche. Bjorn Belto je do Juvdalu povolán jako expert na historické otázky, protože v jádru záhady se vynořuje tři tisíce let stará babylonská maska a magický středověký obrazec Boží pečeť.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Thrillery

Vydáno: , Kalibr

Djevelmasken , 2016

Ivetaa
Ivetaa
18.04.2023 5 z 5

Přečteno všech 6 dílů a můžu říct, že mě celá série bavila. Některé části byly občas zdlouhavé a hodně podrobně popsány události, ale celkový zážitek z četby je fajn. Hlavní postava - archeolog Bjorn Belto - je sympatický svéráz a o tom to je.

JiMi017
JiMi017
23.08.2022 5 z 5

Druhá kniha od Toma Egelanda co jsem četl, knihu jsem si koupil náhodou. První knihu jsem četl Strážci úmluvy, líbila se mi. Ďáblova maska je více detektivka, kdy Bjorn Belto je přivolán jako archeolog a historik, aby byl nápomocen u vyšetřování smrti novináře. Policejní inspektor ho nebere vážně a nemá zájem o jeho názory a spolupráci. BB se sám dostává k jednotlivým osobám, které ho seznamují s historii Juvdalu, současnými poměry a obeznamují s okolnostmi kolem smrti novináře. Spojnice Ďáblovy masky a úmrtí v historii i současnosti, se postupně spojuje. Kniha nás v průběhu seznamuje s historii roku 1708 a 1963, zároveň se odehrává v roce 2015. Pozvolný rozjezd knihy, vás vtáhne do děje, který se stává napínavějším a na závěr jsem se od knihy nemohl odtrhnout. Kniha mě zaujala, určitě doporučuji k přečtení a hodnotím 5*.

Bedřich63
Bedřich63
22.08.2021 4 z 5

Tak zase jedna kniha, kterou si za pár týdnů nebudu vůbec pamatovat. V poslední době jsem opakovaně zklamaný z posledního dílu nějaké série.
Autor se zřejmě vyčerpal v předchozích dílech a tato kniha i přes zajímavý námět a slušně rozpracované dějové linky postrádala více napětí a hlavně větší spád. Přišlo mi to celé takové utahané, takže jsem nakonec byl rád, že už je konec.
Zápletka kolem nejnovější vraždy ale byla rozparovaná zajímavě a vrah byl hodně nečekaný.

DuncanIdaho
DuncanIdaho
24.06.2021 4 z 5

Ďáblova maska je opět kniha s tajemnem a nedokonalým hlavním hrdinou. Zde mi jen vadila různá dějová vlákna (krom hlavního tu byla tři další). Ta vedlejší vlákna mi přišla docela zbytečná, nic ději nepřinesla. I tak ale stojí kniha za přečtení.

brndovka
brndovka
19.02.2021 5 z 5

Mám přečteny všechny knihy. BB naprosto miluji. Už se těším na další.

Šnek86
Šnek86
21.08.2020 3 z 5

Tento příběh mi přišel zbytečně natahovaný a zdlouhavý.Tajemná maska, vraždy a démoni.Beltø se s tím vším nakonec nějak popral, konečné rozuzlení bylo překvapivé, když dílky příběhu zapadly na svá místa.

Macek58
Macek58
16.01.2020 4 z 5

Něco jiného než klasická detektivka. Pan profesom nemá chybu.

Elea
Elea
06.12.2019 4 z 5

Autorův způsob psaní se mi líbí, líbila se mi i tato kniha. Zajímavý děj, roztomile nemožný hlavní hrdina, trochu nečekaný závěr, prostě fajn.

Janisss
Janisss
29.08.2019 4 z 5

Moje první kniha od tohoto autora a možná i proto mi chvíli trvalo, zvyknout si na jeho styl psaní - ale od půlky už to šlo samo a celkově se mi kniha líbila, určitě si přečtu i další, hrdina BB je mi krajně sympatický :-)

babicka_amalka
babicka_amalka
10.04.2019 3 z 5

tentokrát velké zklamání, oproti předchozím jsem se musila vyloženě nutit dočíst - hodně jsem přeskakovala (což normálně nedělám) a doufala, že se to zlepší; nezlepšilo ;-)
tak doufám, že další dvě ze série snad budou lepší - pokud je tedy někdo u nás v dohledné době přeloží a vydá;

likaf
likaf
05.04.2019 5 z 5

Moje již pátá kniha s hlavním hrdinou Bjornem Belto. Opět splnila vše co jsem čekala. Záhady a napětí spolu s nemotorným archeologem, který nemá příliš vysoké sebevědomí. Ale přesto se v závěru ukáže jako hvězda celého příběhu. Mám tyto romány ráda a všem je doporučuji.

gazela2004
gazela2004
01.03.2019 4 z 5

Kniha splnila má očekávání a mohu ji jen doporučit.

gad
gad
17.02.2019 5 z 5

Po delší době jsem si vychutnal Toma Egelanda a jeho Bjørna Beltøa v novém příběhu z mrazivého Juvdalu. Čtení plné mystiky a okultismu, jak to mám rád. Skvělé.

mata57
mata57
03.02.2019 4 z 5

Na můj vkus příliš mnoho démonů a projevů Satana. Jinak současná žánrová klasika. Přes několik století až do konce pěkně zapletený, místy lidsky smutný děj, potěšil v nečasu víkendových dní.

Reat
Reat
29.01.2019 2 z 5

Původně jsem chtěl parafrázovat jednu filmovou klasiku: "Pane profesore, vy to nepíšete špatně, ale... ", ale právě podle mého názoru je to naopak celkem zvláštně (špatně?) napsáno. Pokud Egeland dříve "brečel", že mu některé nápady ukradl a opsal Dan Brown a zbohatl na tom, tak musím říct, že ačkoli si o DB myslím své, proti Egelandovi je to právem spisovatel bestsellerů. Námět jakž takž, ale čtení mě absolutně nebavilo a hlavně jsem tomu tak trošku nerozuměl (subjektivní pocit). Doma mám ještě jednoho Egelanda, koupeného kdysi ve slevě (nedivím se), ale jsem si jistý, že si ho nikdy nepřečtu, takže...daruji za odvoz. :-) Ono když na konci zjistíte, že nejlepší na knize je obal, je asi něco špatně.

Lenka_S
Lenka_S
13.01.2019 5 z 5

Ach ta očekávání!!! Miluji knihy od Jamese Rollinse, nebo Steva Berryho a podle názvu a obálky této knihy jsem očekávala něco obdobného. Musím také říci, že je to první kniha tohoto autora, která se mi dostala do ruky a severské autory moc nemusím (s výjimkou Stiega Larssona) . Z počátku mi trvalo, než jsem si zvykla na autorův styl, ale jak jsem se dostávala do příběhu, tak se mi to líbilo čím dál víc. Moc mě bavilo, jak si musel hlavní hrdina doslova vydupat každou důležitou indicii od nepřátelského detektiva i prolínání všech tří časových období. Určitě se vrátím k předchozím pěti dílům a s hlavním hrdinou se začneme poznávat od začátku :-)

alibaba72
alibaba72
09.01.2019 5 z 5

Tom Egeland nikdy nezklame. Ďáblova maska je skvělý thriller plný napětí a historických údajů. Asi třikrát jsem na 100% věděl kdo vraždí, ale nakonec to bylo všechno jinak. Doufám, že další kniha s profesorem Bjorno Beltem bude brzo.

zylla
zylla
30.12.2018 4 z 5

Bezva čtení na víkend, pořád jsem si myslela, že vím, ale ukázalo se že nevím:D Kniha splnila moje očekávání.