Lenka_S

Přečtené 254Nové Pompeje
srpen - září 2021
Nové Pompeje 2017, Daniel Godfrey


Předurčená
červenec - srpen 2021
Předurčená 2019, Emma K. Morris


Prozření
? - červenec 2021
Prozření 2015, Kelley Armstrong


Probouzení
? - červenec 2021
Probouzení 2014, Kelley Armstrong


Přivolávání
červenec 2021 (24.-30.)
Přivolávání 2014, Kelley Armstrong


Kremelská kandidátka
červenec 2021 (02.-24.)
Kremelská kandidátka 2021, Jason Matthews


Poklad na hradě Vichrov
20. červen 2021
Poklad na hradě Vichrov 2021, Major Slik


Smlouva na lásku
červen 2021 (19.-20.)
Smlouva na lásku 2021, Alessandra Torre


Einsteinovo proroctví
březen - červen 2021
Einsteinovo proroctví 2019, Robert Masello


Désirée
březen 2021 (22.-28.)
Désirée 1991, Annemarie Selinko

Eugénii Désirée Claryové je 14 let, když začíná psát první řádky do svého deníku, který dostala od svého otce, obchodníka s hedvábím, k narozeninám. Poznala totiž občana Josefa Buonaparta, kterého pozvala domů aby se seznámil s její starší sestrou Julií, která dle jejího názoru potřebuje ženicha. Josef s sebou přivede svého bratra Napoleona a Eugénie se do chudého generála v ošuňtělé uniformě zamiluje. Tím začíná příběh této nevšední ženy, která nejen že prožívá z bezprostřední blízkosti vzestup a pád Napoleona I, ale sama se zapíše do historie jako Desiderie, královna švédská a norská. Tahle kniha je moje srdcovka. Četla jsem jí už ani nevím kolikrát a pokaždé mi dá trochu něco jiného (hodnězáleží v jakém rozpoloženíse k ní vracím). Popové jsem jí četla v 17 letech a byl to pro mě nádherný romantický příběh, jindy je to příběh ženy, která byť neustále obklopena lidmi je vlastně velmi osamělá, tentokrát to byl příběh ženy s velkou vnitřní silou, která se uměla poprat s ne vždy přívětivý osudem. Co mě však nikdy nepřestane překvapovat je neuvěřitelná arogance a ješitnost Napoleona, který se sám korunuje na císaře.


Trápení
březen 2021 (09.-22.)
Trápení 2011, Richelle Mead

Příběh o sukubě, která se zuby nehty brání lásce jen proto, aby někomu neublížila a přesto netouží po ničem jiném, než po někom blízkém je nevšedním námětem. Jenže tahle kniha mě nezastihla v tom správném rozpoložení. I když mě příběh bavil, tak jsem se chvílemi musela do čtení nutit, ale to dávám za vinu spíše své únavě než příběhu jako takovému a proto se k této sérii vrátím až budu na tento příběh lépe naladěna.


Půlnoční slunce
březen 2021 (05.-09.)
Půlnoční slunce 2021, Stephenie Meyer

Mám ráda celou tuhle sérii a ráda se k ní vracím, takže bylo jasné, že tahle kniha mi nesmí scházet. Pustila jsem se do ní po delší čtecí krizi, hned jak vyšla, ale musim říct, že jsem lehce zklamaná. Sledovat známý příběh z pohledu Edewarda mě bavilo, jeden se dozvěděl i další udalosti, které se odehrávaly bez přímé účasti Belly, ale její pohled je mi přece jen bližší. Co ale mě fakt zklamalo, byla obrovská spousta chyb. Mám pocit, že tuhle knihu neviděl vůbec žádný editor, jinak není možné, aby tohle někdo pustil do tisku.


Krátký druhý život Bree Tannerové
únor 2021 (04.-05.)
Krátký druhý život Bree Tannerové 2010, Stephenie Meyer

Díky tomu, že brzy vyjde Půlnoční slunce jsem si uvědomila, že jsem ještě nečetla tuhle krátkou novelu. Docela mě bavil příběh Bree, byl to pohled z úplně jiné strany na událostí o kterých jsem věděla jak skončí a přiznám se, že bych si přála, aby to s ní dopadlo jinak. Byla mi sympatická.


Opium a absint
leden 2021 (04.-17.)
Opium a absint 2020, Lydia Kang

Kniha s podtitulem "historická detektivka plná intrik" není klasickou detektivkou. Je to spíš příběh hlavní hrdinky Tillie o snaze vydobít si právo žít si svůj život po svém, což v bohaté rodině na přelomu 19 a 20 století nebylo jednoduché. Lucy, sestra hlavní hrdinky, je zavražděna a rodina má obavy ze skandálu, tak vyšetřování moc nepodporuje. Tillie se s tím mechce smířit a tak se pustí do vyšetřování, ale má co dělat především sama se sebou a svou závislostí na opiu a to jí přivede do nejedné nebezpečné situace.


Dcery jezera
leden 2021 (02.-04.)
Dcery jezera 2020, Wendy Webb

Zajímavý příběh dvou žen, se odehrává v několika rovinách. Prolíná se tu současnost, minulost odehrávající kolem roku 1910, živé sny a trocha duchařiny. Zpočátku jsem nevěděla co si o tom všem myslet, ale pak mě dej chytil a já nejednou potřebovala vědět jak to vše bylo a co se stane a jakým způsobem jsou Kate a Adobe vlastně propojeni. Jen závěrečná scéna z tanečního sálu mě přišla hodně přehnaná.


Myslela jsem, že tě znám
prosinec 2020 - leden 2021
Myslela jsem, že tě znám 2019, Penny Hancock

Ani jedné z hlavních hrdinek nezávidím situaci ve které se ocitly. Jako matce je mi jasné, že každá z nich brání vlastní dítě, já bych dělala to samé. Musím říct, že mě příběh hodně pohltil a jednu hvězdu jsem ubrala jen díky tomu neuvěřitelnému konci. Takový "happy end" si jaksi po tom všem neumím představit, já bych to nedokázala.


Pijou mi krev aneb Upírkou na vlastní nebezpečí
prosinec 2020 (14.-31.)
Pijou mi krev aneb Upírkou na vlastní nebezpečí 2010, Kimberly Pauley

Poměrně naivní příběh o dívce, která se musí během krátké doby rozhodnout zda se stane upírkou. Nenadchne, ale ani neurazí.


Věř mi
prosinec 2020 (12.-14.)
Věř mi 2018, J. Delaney (pseudonym)

Při čtení této knihy jsem postupně podezíirala snad každého od Clarie, přes Patrika až po někoho neznámého, pak zase Clarii a tak několikrát dokola. Kromě toho, že nám autor samozřejmě odhalí hlavního padoucha, se mi na posledních stránkách knihy konečně poskládá celkový obraz a mě dojde, že spousta událostí se nemuselo vůbec odehrát......., ale to už bych moc spilerovala :-)


Srážka
prosinec 2020 (08.-11.)
Srážka 2020, A. Stainforth (pseudonym)

Srážku jsem si opravdu užila. Moc mě bavilo sledovat špickování mezi hlavními hrdiny a libil se mi i nápad psát knihu v knize :-). MM romance tohoto autora mám moc ráda, protože nejen, že vždy pohladí po duši, ale i pobaví.


Nesmrtelný Cheops
listopad - prosinec 2020
Nesmrtelný Cheops 2020, Valery Esperian

Hezký příběh života jednoho z Egyptských vládců. O Cheopsovi se toho z historických pramenů moc neví, takže zde byl obrovský prostor představit stavitele jednoho z největších divů světa tak jak ho vnímal autor sám. Libilo se mi, jak vykreslil Cheopse jako člověka bažícího po vědomostech, ale i pyšného, soucitného a nejistého. Moc se těším na další díl této série.


S pozdravem Carter
listopad 2020 (29.-30.)
S pozdravem Carter 2020, W. G. (pseudonym)

Tuhle jednohubku jsem si užila. To, že je u tohoto typu knih předem jasné jak to skončí, to asi všichni víme, ale moc mě bavilo špičkovaní hlavních postav i věrné vykreslení přátelství mezi nimi. Hezky popsané bylo i to, jak si pomalu přiznávali to, co jejich podvědomí dávno vědělo.


Palác zrady
listopad 2020 (23.-29.)
Palác zrady 2016, Jason Matthews

I druhý díl této špionážní série se mi líbil. Moc mě bavilo sledovat další vývoj událostí a s napětím čekat zda se někde neobjeví nějaká chyba a vše se nezhroutí jako domeček z karet. Prožívala jsem s Dominika každou najatější situaci a pomalu jsem ani nedýchala :-). Už se těším na další díl.


Rudá volavka
listopad 2020 (20.-23.)
Rudá volavka 2014, Jason Matthews

Ještě před pár dny bych s klidným svědomím prohlásila, že špionážní thriller není nic pro mě. Přesto mě jakási reportáž o filmu podle této knihy zlákala a řekla jsem si, že to zkusím a musím říct, že se mi opravdu líbila. Svět tajných služeb, špiónů, nenápadné předávání zpráv poté co jste si jistí, že vás nikdo nesleduje byl pro mě zajímavý, ale příběh Dominiky mě doslova uchvátil. Asi mě nikdy nepřestanou překvapovat zvěrstva, která byly a myslím, že pořád jsou na ruské straně na denním pořádku.


Květ železného stromu
listopad 2020 (16.-20.)
Květ železného stromu 2020, Laurie Forest

Než jsem začala číst tenhle díl, tak jsem chvíli přemýšlela jestli si nemám dát rereading prvního dílu. Přeci jen je to už pár měsíců co jsem ho četla a měla jsem strach, že se nechytím a budu tápat jak v ději, tak v postavách, ale nakonec jsem to riskla a během prvních pár kapitol jsem se dokonale zorientovala. Ani v tomto díle není nouze o napětí a děj vám prostě nedovolí knihu odložit. Asi v polovině knihy jsem začala tušit jaké tajemství Yvan skrývá, přesto mě události v posledních částech knihy překvapily a dohnaly k slzám. Co na to říct, prostě nutně potřebuji další díl.


Noční cirkus
listopad 2020 (09.-16.)
Noční cirkus 2012, Erin Morgenstern

Tento příběh má velmi zajímavý námět, který je zasazený do kouzelného cirkusu, kde najdete vše jen v černé a bílé a otevírá se jen v noci. Celá kniha je vyprávěna třetí, jakoby nezaujatou osobou a to mi moc nesdlo, škoda, protože příběh jako takový byl velmi zajímavý.


Devátý spolek
říjen - listopad 2020
Devátý spolek 2020, Leigh Bardugo

Zpočátku jsem měla problém se do děje začít. Přišlo mi to rozvleklé a nudné, ale jak jsem později pochopila, bylo nutné představit nám svět, ve kterém se kniha odehrává a vlastně i osobnost hlavní hrdinky. Pak mě příběh vytáhl a jsem nutně potřebovala vědět co bude dál , takže jsem zas nemohla knihu odložit :-) . Už se těším na další díl.


Poslední odysea
říjen 2020 (27.-31.)
Poslední odysea 2020, J. Rollins (pseudonym)

Rollins je pro mě prostě sázka na jistotu, ani zatím poslední příběh, mě nezklamal. Mix fikce a skutečných historických událostí (což je pro tohoto autora typické) nás zavede na bájnou cestu kudy se vracel Odysseus domů. Se Sigmou sledujeme historická vodítka a snažíme se najít bájný Tartaros dřív než banda zloduchů a zabránit apokalypse.


Rudé svitky magie
říjen 2020 (19.-26.)
Rudé svitky magie 2020, C. Clare (pseudonym)

Příběh ze světa Lovců stínů tentokrát věnovaný Alekovi s Magnusem jsem si celkem užila, ale přesto mu něco scházelo, jen pořád nevím co. Byla tam akce i napětí, ale nějak mě děj knihy nedokázal pohltit a bohužel jsem neměla problém knihu odložit a věnovat se něčemu jinému, což se mi u těch TOP příběhů prostě nestává.


S láskou tě nenávidím
říjen 2020 (16.-18.)
S láskou tě nenávidím 2020, Jo Watson

Tak tuhle oddychvku jsem si užila. Velmi dobře se čte, měla jsem ji přečtenou během jediného dne. Příběh, i když je díky žánru předem jasné jak to dopadne, je přeci jen trochu jiný. Chápala jsem Seru, proč se bojí pustit si někoho do života a stejně tak mě ohromné bavili její adoptivní tátové.


Kříž Romanovců
říjen 2020 (05.-16.)
Kříž Romanovců 2018, Robert Masello

Dobrá kniha ve špatnou dobu. Kdybych to byla bývala věděla, nebo si přečetla anotaci, tak si jí nechám na dobu, kdy celý svět nebude řešit současnou pandemii. V knize se totiž řeší španělská chřipka a to není to nejlepší téma pro dnešní dny. Když se však od tohoto oprostím, tak jsem si příběh užila. Odehrává se z pohledu třech hlavních postav, hlavní děj z pohledu epidemiologa Franka Slatera, historická (i když smyšlená) linka z pohledu kněžny Anastázie a poslední z pohledu nepříliš chytrého, zato hodně bezohledného zlodějíčka Harleyho Vanea. Prostě mu nechybělo nic co mám ráda, dobrodružství, napětí i trocha té historie.


Kroniky prachu
říjen 2020 (02.-05.)
Kroniky prachu 2019, Lin Rina

Když mi jedna kamarádka řekla, že jí tahle kniha připomínala Austenovou, tak jsem se lehce vyděsila. Tenhle žánr jsem nečetla už pořádnou řádku let. Nakonec se ukázalo, že je to přesně to co jsem v danou chvíli potřebovala. Nádherný, romantický příběh, který autorka nechala pomalu plynout vás nepustí, protože vždy když už si myslíte, že je ta správná chvíle na tu přeslazenou romantiku, něco se stane a vy potřebujete číst dál, k další takové chvíli, abyste zjistili, že ani tahle cestička není tak hladce umetená.


Studie jedu
září - říjen 2020
Studie jedu 2020, Maria V. Snyder

Hezký čtivý příběh o dívce, která jako odsouzenec za vraždu dostane druhou šanci, Stane se ochutnavačkou nejvyššího velitele a nad hlavou jí visí neustálá hozba otravy jedem a nejen ta. Kniha se čte velmi dobře, ale.... něco tomu chybí. Nedokázala jsem se do příběhu zanořit tak, že bych s hlavními hrdiny dýchala a přestala vnímat okolí, což je škoda, protože ten potenciál tam je.


Vězňova žena
září 2020 (21.-28.)
Vězňova žena 2020, Maggie Brookes

Přiznám se, že nebýt společného čtení s FB skupinou klub.tajnych.knihomolu, tak bych po této knize nikdy nesáhla a o hodně bych přišla. Příběh zakládající se na skutečné události o české dívce, která se zamiluje do anglického vězně a projde s ním nejen zajateckým táborem, pracovním nasazením v lomu, ale i dlouhým pochodem z Polska do Německa převlečená za chlapce mě uchvátil, i když knihy z 2. světové války vůbec nemám ráda.


Až do dna
září 2020 (12.-18.)
Až do dna 2015, Chloe Neill

Tedy přiznám se, že jsem měla při čtení tohoto dílu a po událostech na konci toho předchozího, chuť s celou sérií praštit. Prostě tomu chyběla šťáva a to věčné hasteření mezi Merit a Ethanem. V tuhle chvíli jsem na vážkách, zda pokračovat, nebo sérii odložit. Na druhou stranu mě zajímá, co bude s Mallory a taky zda se dozvíme co je Tate zač.


Na ostří špičáku
září 2020 (07.-12.)
Na ostří špičáku 2015, Chloe Neill

Tahle serie je taková oddechvka. V každém díle se najde nějaký problém, který ohrožuje upíří komunitu a Merit většinou nezbývá nic jiného než ho vyřešit. Jinak tomu nebylo ani v tomto díle. Záhy bylo jasné kdo je tady hlavnim padouchem, ale ten konec jsem nečekala a hodně mě překvapil.


Dvojí kousnutí
září 2020 (05.-07.)
Dvojí kousnutí 2015, Chloe Neill

Tahle série mě baví. Vztah mezi Merit a Ethanem je jak na houpačce a jejich vzájemné pošťuchování je velmi svěží. Samozřejmě i v tomto díle je hlavní dějovou linkou snaha odvrátit hrozící válku, tentokrát za pomoci kožoměnců.


Kousnutí páteční noci
srpen - září 2020
Kousnutí páteční noci 2014, Chloe Neill

I druhý díl jsem už asi kdysi četla, jen si to nepamatuji. Přesto musím říct, že mě příběh Merit baví. Jsem zvědavá kdy se vyřeší vztah s Ehanem a také jak daleko jsem se tenkrát v této sérii dostala, jdu ti zjistit u dalšího dílu:-)


Holky někdy koušou
? - srpen 2020
Holky někdy koušou 2014, Chloe Neill

S každou přečtenou stránkou jsem si uvědomovala, ze jsem tento díl již jednou četla, ale už je to asi pár let, takže se mi děj již moc nevybavoval. Přesto přeze všechno jsem si příběh užívala a moc se těším na další díly.


Nejsem z ledu
srpen 2020 (26.-28.)
Nejsem z ledu 2020, A. Frasier (pseudonym)

I další díl byl vynikající. V tuhých mrazech a před sněhovou bouří, se najde v zamrzlém jezeře tělo malého chlapce a rozjede se pátrání, které opět není vůbec jednoduché. Navíc dojde k několika událostem, jež donutí Jude, aby vystrčila hlavu ze své bezpečné ulity.


Maltézská výměna
srpen 2020 (23.-26.)
Maltézská výměna 2020, Steve Berry

Ani další příběh Cottona Maloneho mě nezklamal. Berry je stejně jako Rollins mistr v namíchávání dokonalého koktejlu fikce a skutečných událostí, že se jeho příběhy čtou v podstatě samy a jsou téměř uvěřitelné. V této knize se vydáváme při pátrání po dokumentu o samém vzniku křesťanské víry na Maltu, ostrov plný kostelů, který pevně spjatý s historií Maltézskych rytířů.


1 ...