☰ menu
Lenka_S

Přečtené 304Tenebris
březen 2023 (12.-17.)
Tenebris 2022, Michaela Brnková

Tahle jniha me bavila. Bylo v ní dost napětí, lásky, humoru, ale i tak akorát sexu a tajemství. Už strašně dlouho jsem nečetla knihu ve slovenštině a zjistila jsem, že jsem nejak zakrněla. Narazila jsem tam na pár (asi 5) slovíček, která jsem si musela dohledat.


Dokonalé propojení
březen 2023 (10.-12.)
Dokonalé propojení 2022, Jana Jánská

Četla jsem tuto knihu až po Mrazivé náruči, takže jí mohu hodnotit jako druhou knihu od autorky a musím říct, že to opět byl koncert. Příběh začíná smrtí mladé učitelky a policie začíná vyšetřovat okolnosti překvapivé smrti, jenže místo toho, abychom sledovali pátrání po vrahovi se postupně noříme do životů lidí z bezprostředního okolí oběti (rodičů, bratra, přítele, kolegyně, spolubydlící ...), kdy nám autorka mistrně vykresluje jejich povahy a psychické rozpoložení, ale postupně odhaluje i jejich tajemství. Policejní vyšetřovatelé dostávají prostor až téměř v závěru knihy, aby případ uzavřeli.


Mrazivá náruč
březen 2023 (08.-10.)
Mrazivá náruč 2023, Jana Jánská

Příběh, který vás chytí a nepustí. Děj se odehrává z pohledu několika postav. Hlavní hrdinkou je asi Valerie, která nám v průběhu vyšetřování vraždy svého bratra odhalí svůj nelehký život v neúplné a disfuknkční rodině, který byl pro mě celkem šokující, ale uvěřitelný.


Kde zpívají raci
únor 2023 (23.-26.)
Kde zpívají raci 2020, Delia Owens

Děj se odehrává ve dvou časových liniích, které se postupně protnou a vy s napětím sledujete životní příběh Kyi, a zároveň uvažujete kdo asi tak mohl zabit Chaese. Nadherná kniha, která vás chytí a nepustí do posledního slova, nechápu jak jsem mohla její přečtení tak dlouho odkládat.


Penzion
únor 2023 (12.-23.)
Penzion 2023, Robin Morgan-Bentley

Děj se dodehrává ve dvou časových liniích a ještě z pohledu obou hlavních postav. To by mi ani tolik nevadilo, obvykle mám takové příběhy ráda, jenže byť je námět hodně zajímavý, tak jsem se zpočátku nudila a dokonce jsem přemýšlela, že knihu odložím. Až teprve někde před polovinou mě to začalo bavit a druhou půlku jsem přečetla na jeden zátah.


Temné sestry
únor 2023 (01.-12.)
Temné sestry 2023, Krystal Sutherland

Tak tohle bylo něco úplně nezvyklého. Jsem přesvědčená o tom, že mi tenhle námět bude hodně dlouho rezonovat v hlavě. Sice mě malinko neseděl styl jakým byl příběh psaný a lehce mě to rušilo, ale jinak to byla pecka.


Už teď jsi mrtvá
leden 2023 (15.-31.)
Už teď jsi mrtvá 2018, Sharon J. Bolton

Zápletka dobrá, zvraty v příběhu také, ale.... To že se děj odehrává v několika časových období a skáče ze současnosti do vzdálené i blízké minulosti by mi nevadilo, obvykle mám takové příběhy ráda. Přesto mi tady něco vadilo a nedokázalo mě to naplno vtáhnout do děje, jen nedokážu říct co bylo tím rušivým elementem.


Perfektní manželství
leden 2023 (12.-15.)
Perfektní manželství 2022, Jeneva Rose

Nazev Perfektní manželství nemá s manželstvím až tak moc společného, spíš se jedna o vztah právník a neposlušný klient :-) , ale i tak jsem si příběh užila. Sice mě rozuzlení napadlo poměrně brzy, ale autorce se povedlo mě tak zmást, že jsem část knihy pochybovala o svém odhadu.


Magie havranů
listopad 2022 - leden 2023
Magie havranů 2022, Margaret Rogerson

I když jsem se zpočátku nemohla začíst, tak mě příběh bavil a moc jsem si užívala dobrodružství Isobel a Havrana. Dost mě překvapila role Roháče, kterou vlastně zjistíme až na konci. Škoda, že se nejedná o sérii, docela by mě zajímalo jak by to fungovalo dál ve světě víl.


Hodná sestra
leden 2023 (08.-10.)
Hodná sestra 2022, Sally Hepworth

Byť je téměř od samého počátku jasné, která z dvojčat je ta "hodná", tak mě příběh bavil. Měla jsem rada jak Fern tak Wallyho.


Hřích
listopad 2022 (13.-16.)
Hřích 2021, Sharon Page


Zlý pes
listopad 2022 (11.-13.)
Zlý pes 2022, A. Smith (pseudonym)

Tenhle díl už byl lepší. Kettovy rozmazlené holčičky už tam nebyly tak rušivým elementem, ale nevím, zda se někdy vrátím k dalšímu dílu série.


Doručovatelky
říjen - listopad 2022
Doručovatelky 2022, A. Smith (pseudonym)

První dil série se šéfinspektorem Kettem, ktery se přestěhoval mimo Londýn, aby se vzpamatoval z únosu své ženy a venoval se svým třem dcerám. Ihned po přestěhování však začne pomáhat místní policii ve vyšetřování unosu tři dívek. Kniha má v sobě napětí a příběh mě bavil, ale jeho nevyvcálané holčičky mi docela pily krev.


Království kostí
říjen 2022 (15.-29.)
Království kostí 2022, J. Rollins (pseudonym)

Tohohle autora prostě můžu :-) . Baví mě jeho dokonalé smichání tří základních ingrediencí do výborně fungujícího celku. Jedna se o vyvážený poměr fikce, skutečnosti a napětí. V této knize se autor vrací k moci matky přírody a její schopností ochránit samu sebe a po dočtení si opět říkám "Co když ...."


Znamenitá mrtvola
září 2022 (11.-12.)
Znamenitá mrtvola 2022, Agustina Bazterrica

Hodně drsná dystopie co se popisů týče. Na začátku, někde kolem 20 stránky jsem si nebyla jistá, zda chci číst dál. Popis fungování téhle společnosti a hlavně fungování zpracování "masa" je fakt šílený. Příběh jako takový, ale není nic co by vás vtáhlo a nepustilo. Hlavně mě to oproti jiným knihám tohoto žánru přišlo až moc přitažené za vlasy.


Neonoví bohové
září 2022 (02.-07.)
Neonoví bohové 2022, Katee Robert

Velmi příjemná oddychovka. Bavilo mě zasazení autorčino pojetí božského Olympu a Podsvětí v moderním městě. Už se těším na další díl a přemýšlím jestli to bude pokračování příběhu Presefony a Háda, nebo to bude příběh některé z jejích sester.


Krutý princ
srpen 2022 (09.-14.)
Krutý princ 2018, Holly Black

Autorka je sázka na jistotu, že se pri čtení nebudu nudit. Bavil mě nemilosrdný vílí svět a těším se na další díl.


Čarodějnice dřívější a budoucí
červenec - srpen 2022
Čarodějnice dřívější a budoucí 2022, Alix E. Harrow

Dlouho jsem váhala, jestli dám 3 nebo 4*. Příběh byl hezký, nápad, že v říkankách, pohádkách a písních jsou ukrytá kouzla se mi hodně líbí, ale vůbec mi nesedl styl psaní. Dokonce jsem byla v pokušení knihu odložit, právě proto, že se mi to nečetlo dobře.


Stojednaletý stařík, který se vrátil, aby zachránil svět
červenec 2022 (26.-29.)
Stojednaletý stařík, který se vrátil, aby zachránil svět 2019, Jonas Jonasson

Stoletý stařík byl dobrý, Analfabetka naprosto skvělá, ale ostatní knihy včetně této už pokulhávají. Nemůžu říct, že bych se nebavila, ale .... prostě už to není ono.


Císařova past
červenec 2022 (21.-26.)
Císařova past 2022, Steve Berry

Tenhle autor mě opět nezklamal, i když náměty kolem 2. světové války a Hitlera nemám ráda. Smutnou pravdou je, že nacionalismus a xenofobie je na vzestupu na celém světě, ne jen v Evropě. A to, že se lidé rádi nechají utáhnout na vařené nudli, hlavně když je na koho svést vlastní neschopnost, je celkem děsivá, ale bohužel také pravdivá.


Lazebníkova dcera
červenec 2022 (10.-21.)
Lazebníkova dcera 2013, Linda Lafferty

Tento historický román bych klidně zařadila i do žánru thrillerů. Příběh lazebnické dcery Markéty a nemaželského syna Rudolfa II mě opravdu bavil a udržoval v napětí. I když je v knize hodně zmírněný stejně byl místy velmi brutální.


Vítr to ví
červenec 2022 (03.-08.)
Vítr to ví 2021, Amy Harmon

Autorka vrátila hlavní hrdinku časem zpět do doby revolučního Irska a vzniku IRA. Tyto historická události se však odehrávají na pozadí příběhu. Líbil se mi nápad uzavřeného kruhu, kdy se opět setkává s člověkem, kterého ztratila, ale jinak mě kniha moc neoslovila. Neříkám, že by byla špatná, ale mě tam chybělo něco, co by mě donutilo ponořit se do děje a prožívat ho s Annou.


Pozlacené
červen - červenec 2022
Pozlacené 2022, Namina Forna

Když jsem zvažovala přečtení této knížky, tak mě zarazilo, že je hodnocena buď 2, nebo 4 hvězdičkami. Jako kdyby se čtenářky rozdělili na dva nesmiřitelné tábory, jedněm se knížka líbí, druhé jsou zklamané. Já evidentně patřím do té první skupiny. Příběh se mi opravdu líbil a těším se na další díl. Možná té druhé skupině chybí v knize klasická romantická linka (dva soupeřící hrdinové o srdce té nejdůležitější postavy), tu tady opravdu nenajdeme. Přesto je kniha plná citů od zrady, přes nedůvěru, rodící se přátelství, nesobecké přátelství až do smrti i dál..., ale i rodící se láska.


Gott: Československý příběh
červen 2022 (25.-30.)
Gott: Československý příběh 2021, Pavel Klusák

Musím říct, že to je hodně zajímavá biografie, která nám ukazuje naší nějvětší popovou hvězdu v jiném světle, než v jakém se prezentoval Gott sám. Nejedná se o žádnou bulvární senzaci, ale o holá fakta z jeho profesního života.


Její konec
červen 2022 (24.-25.)
Její konec 2021, Shari Lapena


Vejce a já
červen 2022 (18.-19.)
Vejce a já 2004, Betty MacDonald

Je spousta lidí, kteří tuto milují a tak jsem nemohla si jí nepřečíst. Nemůžu říct, že by se mi nelibila, ba dokonce jsem se i bavila, ale asi jsem od knihy čekala něco jiného.


Tajemství pramenů
červen 2022 (16.-18.)
Tajemství pramenů 2022, Jennifer McMahon

Tohle vůbec nebyl špatný příběh. Dvě dějové linky a obě mě bavily, jen ten konec mi nějak uniká.


Gentleman devět
červen 2022 (12.-16.)
Gentleman devět 2019, Penelope Ward

Příjemná oddychovka u které jsem se bavila. Všechny tyto knihy mají předvídatelný děj, jediným překvapením pro mě byl skutečný důvod rozchodu s Rorym


Cizinec z papíru
12. červen 2022
Cizinec z papíru 2022, Ivica Ďuricová

Když jsem poprvé viděla název téhle knihy, automaticky se mi vybavila kniha Spolubydlící a měla jsem za to, že to bude totéž. Jenže jsem mile překvapena. Ano hlavní linka je stejná, dva lidé, kteří se nikdy neviděli se míjí v jednom bytě. Hlavní hrdinka pronajala přes týden byt, do kterého se vrací jen na víkend, cizímu muži, kterého jí sehnala její kamarádka. Jejich vzájemná konverzace začne na barevných lepítkách a postupně se mění v dopisy, které odhalují jejich největší bolesti,, kdy oba hledají cestu k odpuštění a šanci na šťastný život. Pro mě to mělo překvapivou hloubku, kterou jsem v této knize nečekala.


Nevlastní dcera
červen 2022 (11.-12.)
Nevlastní dcera 2021, Georgina Cross

Nebylo to špatné, ale něco tomu scházelo. Kdo pachatelem nebude mi bylo jasné od začátku, i když jsem chvílemi zaváhala jestli se nepletu. Skutečného pachatele jsem uhodla někde v druhé polovině knihy.


Půlnoční knihovna
červen 2022 (07.-11.)
Půlnoční knihovna 2022, Matt Haig

Tohle je přesně ten příběh, který jsem dlouho potřebovala. Už rok se mořím otázkou "Co by bylo, kdyby....". Prošla jsem si velmi složitým životním obdobím a tahle kniha mi ukázala, že ať se děje cokoli a zvlášť to, co se nedá vrátit (jako je ztráta nejbližšího člověka), tak záleží jen a jen na vás, jak se svým životem naložíte a jak budete žít dál.


Bílá Voda
květen - červen 2022
Bílá Voda 2022, Kateřina Tučková

Mám moc ráda tuto autorku a ani tento příběh mě nezklamal. Jediné co bych knize vytkla jsou místy rozvleklá místa a příliš "ukousnutý" konec.


Hrobař
květen 2022 (11.-21.)
Hrobař 2020, Jaroslav Irovský

I když je kniha čtivě napsaná, tak je vlastně o ničem. Pořád jsem čekala na něco (nevím co) a ono to nepřišlo. Nevím, jsem z toho celkem zmatená a nejsem si jistá, jestli je to mým nenapleněným očekáváním, nebo příběhem samotným .


Prokletá
duben - květen 2022
Prokletá 2022, Thomas Wheeler

Až když jsem tuto knihu začala číst, tak mě došlo, že jsem videla seriál. Tedy není to žádný zázrak, který by vás chytil a nepustil až do přečtení posleniho slova. Příběh má svá hodně slabá místa a není jich zrovna málo, prostě slabý průměr.


Anatomie vraždy
duben 2022 (05.-18.)
Anatomie vraždy 2013, Imogen Robertson

Tak nevím, ale tahle kniha mi moc nesedla. Nemůžu říct, že by byla špatná, ale chvílemi jsem se musela do čtení nutit a těšila jsem se, až budu na konci. Hlavní zápletka i závěr byly dobré, jen mi to přišlo takové utahané.


Romeo, Julie a tma
duben 2022 (02.-04.)
Romeo, Julie a tma 1959, Jan Otčenášek


Vandrovní apatykářka
březen - duben 2022
Vandrovní apatykářka 2022, Iny Lorentz

Hezký příběh putování mladé neohrožené dívky po kraji, na které jí potká nejedno dobrodružství a nakonec i láska.


Důvodné pochybnosti
březen 2022 (12.-16.)
Důvodné pochybnosti 2021, W. G. (pseudonym)


Nástroje temnoty
březen 2022 (06.-12.)
Nástroje temnoty 2012, Imogen Robertson

Po táhlém začátku, kdy jsem měla chuť knihu odložit jsem ráda, že jsem to neudělala. Autorka rozehrála tento příběh ze tří různých směrů, které do sebe na konci krásně zapadly a vše dávalo smysl. Jsem zvědavá na další případ pro naši dvojici amatérkých detektivů.


Nejtemnější část lesa
březen 2022 (05.-06.)
Nejtemnější část lesa 2015, Holly Black

Po dlouhé době kniha, která mě dokázal vtáhnout do děje. Bavilo mě sledovat příběh Hazel, Bena i Jacka odehrávající se na pomezí skutečného světa a světa vílího.


1 ...