Lemurka Lemurka komentáře u knih

Tanec Maora Tanec Maora Emma Temple

Velmi čtivá, napínavá kniha z krásného prostředí, od které jsem se nemohla odtrhnout.

11.11.2017 5 z 5

Bez matky ne! Bez matky ne! Meral Al-Mer

Těžký to život žen a dětí muslimských mužů. Ti mají potřebu si dokazovat svoji moc nad nimi. Pár knih na toto téma jsem už přečetla a u všech to tak bylo.

09.11.2017 3 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Má druhá a taky poslední kniha od této autorky. Manželovo tajemství a Sedmilhářky mi přišly jak přes kopírák, nudné, zdouhavé, některá místa jsem i přeskakovala. Liane mě nepřesvědčila o tom, že by uměla psát lépe než podprůměrné románky pro ženy.

07.11.2017 2 z 5

Zavolejte sestřičky Zavolejte sestřičky Jennifer Worth

Téma dobrý. Bohužel samotná kniha mě nechytla, sice se nečetla špatně, přesto jsem jí v půlce odložila.

05.11.2017 1 z 5

Když byl bůh králík Když byl bůh králík Sarah Winman

Knihu mi doporučila švagrová, které se líbila. Mě naopak vůbec nezaujala a nebavila, nedočteno.

05.11.2017 1 z 5

Oheň pouště Oheň pouště Karen Winter

Knihu jsem si náhodně půjčila v knihovně, líbila se mi obálka a zaujal popis. Nebyla jsem zklamána (i přes nízké hodnocení). Kniha čtivá, zajímavý příběh zasazený do africké krajiny, nechybělo dobrodružství a šťastný konec.

31.10.2017 4 z 5

Pevnost devíti věží Pevnost devíti věží Qais Akbar Omar

Já jsem skončila v půlce knihy, nemastný neslaný popis děje, už mě to nebavilo a ani nezajímalo, jak to celé dopadne ...

27.10.2017 2 z 5

Italské boty Italské boty Henning Mankell

Na knize se mi nejvíce líbilo prostředí-zima, led, sníh, samota ostrova ... Samotný příběh nebyl špatný, druhá půlka už se trochu táhla. Je to něco jiného než jsem doposud četla. Moc hezká grafika knihy.

23.10.2017 4 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Tohle nebyl šálek mého čaje. Přečetla jsem přes 100 stránek, které mě nechytly, nevtáhly do děje... Skákání v čase mi přišlo chaotické. Tak jsem jedna z mála, která z knihy není nadšená.

19.10.2017 1 z 5

Poprvé Poprvé Joy Fielding

Hezky napsaná, dojemná, smutná kniha. Jedna z těch lepších od Joy.

17.10.2017 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Kniha se mi moc líbila, přečteno jedním dechem. Od autorky si určitě ještě něco přečtu.

15.10.2017 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Po 150 stránkách jsem knihu odložila, nedokázala mě vtáhnout do děje. Vlastně tam skoro žádný děj nebyl, jen sálodlouhý popis ze života dvou osob. Možná se to rozjelo na dalších stránkách, ale vzhledem k podobnému hodnocení těch, kterým se kniha nelíbila jako mě, o tom silně pochybuju.

12.10.2017 1 z 5

Jeden plus jeden Jeden plus jeden Jojo Moyes

Krásná, dojemná, odpočinková kniha, u které mi na konci ukápka slza.

10.10.2017 5 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Souhlas s LaPetja. Začátek sice vypádá slibně a je to čtivé, od poloviny nuda, některá místa už jsem přeskakovala ...

01.10.2017 1 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Až na posledních asi 30 stránek se celou knihu více méně nic nedělo. Oddychové čtení pro nenáročné čtenáře.

26.09.2017 2 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Nerozumim tak vysokému hodnocení, čekala jsem příbeh co mě strhne a nepustí... Dočkala jsem se podprůměrného románku, sotva jsem překousala 150 stránek, během kterých se skoro nic nedělo, stále se opakují děj, věty, zbytečně natahované.. Za mě nuda.

17.09.2017 1 z 5

Poslední píseň Poslední píseň Nicholas Sparks

Dost roztahaná kniha, místy nudná. Aspon ten konec to zachránil ... Líbilo se mi vykreslení vztahu otce k dětem.

12.09.2017 3 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Má třetí kniha od Jodi a považuji ji za nejslabší. Těžké téma, příběh se mi líbil, ale vadilo mi stále se opakující projevy Aspergova syndromu. Kniha by se tím dala zkrátit o třetinu a byla by čtivější. Konec byl o ničem.

04.09.2017 3 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Za mě nejslabší kniha od této autorky. Postava Lily mi k pokračování nesedla.

23.08.2017 3 z 5

Nic mi neprozrazuj Nic mi neprozrazuj Joy Fielding

Kniha mohla být o třetinu kratší, místy nudná. Konec překvapivý. Slabší dílo od této autorky.

17.08.2017 3 z 5