Lemurka Lemurka komentáře u knih

Spánek Spánek Haruki Murakami

Kniha špatná není, čte se dobře. Ale ten závěr mohl být teda lepší, nijak to v podstatě nekončí ...

28.04.2014 2 z 5

Dej mamce pusu Dej mamce pusu Joy Fielding

Kniha by se dala zkrátit na polovinu. Místy zbytečně dlouhá (např. nezáživné hádky) a nudná. Předvídatelný děj i konec.

25.04.2014 1 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

V knize jsem nenašla nic zajímavýho, za mě blbost a nuda.

17.04.2014 odpad!

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Hodně nudná kniha o ničem. Ještě že byla tak krátká, jinak bych jí nedočetla ...

13.04.2014 odpad!

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Kniha mě děsně nudila, proto jí odkládám, už nad ní nehodlám ztrácet čas. V jednom komentáři jsem si přečetla, jak kniha pokračuje a myslim, že ve 3 větách mi to stačí. Má třetí kniha od autora a jeho styl psaní mi vůbec nesedí (pořád stejná nuda) , takže Irving už nikdy více. Tak vysoké hodnocení jeho knich nechápu, ale asi patřím do té druhé skupiny.

07.04.2014

Nebezpečné vyhlídky Nebezpečné vyhlídky Linda S. Howington

Dobře napsaná, místy jsem se i zasmála, zajímavá zápletka. Už jsem pak jen čekala, kdy mezi nima k konečně něčemu dojde ...

18.02.2014 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Mě kniha nudila ještě i na 150. stránce, proto jsem jí odložila. Podle hodnocení jsem od ní čekala více a dost mě zklamala.

10.02.2014 1 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Jako první jsem viděla film a to byla možná chyba. Knižní verze mě tolik nebavila a zklamala. Tak jo. Tak jo. Tak jo. - spojení, který se v každým rozhovoru objevilo min. 3x mi pak už dost vadilo. Také mi nevyhovovalo, že přímá řeč nebyla v uvozovkách. Knihu jsem ani nedočetla do konce, neb jsem věděla, jak to skončí a číst dalších 80 stránek o putování a hledání zbytků se mi už nechtělo. Bylo to pořád to samé.

14.01.2014 1 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Kniha čtivá, napínavá s nečekaným koncem. Pro mě zajímavá i popisem památek, připomněla jsem si Florencii i Benátky, kde jsem před několika lety byla navštívit stejná místa. Líbilo se mi i téma, bohužel pravdivé, které si uvědomuju už dlouho ...

07.01.2014 5 z 5

Tajemný diamant Tajemný diamant Noah Gordon

Čekala jsem opět skvělou knihu od Gordona, bohužel jsem byla zklamána. Děj mě nezaujal, knihu jsem nedočetla.

27.12.2013 1 z 5

Suši v duši Suši v duši Eva Urbaníková

Denisa až neuvěřitelně naivní, stále věřila na lepší zítřky s manželem. Nesmyslně se za každou cenu chtěla stát japonkou, ale role japonské ženy jí moc nešla, když píše, že oni tohle neřeší.
Kniha je skoro víc popisem Japonska než příběhem. Vadilo mi skákání v čase, takže už na prvních pár stránkách se dozvíte, jak to asi všechno dopadne, takže během čtění vás už nic zásadně nepřekvapí. Žádný literární zážitek mi to nepřineslo.

19.12.2013 1 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Kniha hodně slabá, přeplácaná, je tam snad úplně všechno ... Měl jsem chut jí odložit. Také mi vadil přítomný čas. Na další knihy mě to rozhodně už nenavnadilo. Hypnotizér též slabej.

09.12.2013 2 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Kniha začala docela slibně. V momentě, kdy se začal řešit jen únos a na Josefa se zapomnělo, mě kniha přestávala bavit. Také 100 stran Erikovi minulosti bylo zbytečně dlouhých. Jak to skončilo s Josefem bylo napsáno dost chabě, jako kdyby už nebyl důležitý. Dvakrát popsaný konec byl taky zbytečný.
Dost mi vadil přítomný čas v knize, asi chtěli autoři lépe odlišit přítomnost od minulosti.

29.11.2013 3 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Začátek docela zdouhavej a nudnej než dorazí do Vatikánu. Šifra mistra Leonarda byla rozhodně lepší a napínavější.

27.11.2013 3 z 5

Běh naslepo Běh naslepo Desmond Bagley

Napínavá kniha, která se čte jedním dechem. Zajímavé prostředí Islandu.

13.11.2013 5 z 5

Poslední let Poslední let Desmond Bagley

Skvělá kniha, napínavá, čtivá a ze zajímavého prostředí.

06.11.2013 5 z 5

Rok vdovou Rok vdovou John Irving

Od knihy jsem dle hodnocení čekala více, zklamala mě. K přečtení třetí části jsem se musela už přinutit. Styl, jakým byla kniha napasná , se mi nelíbil. Snad jiné knihy od tohoto autora budou lepší.

18.10.2013 1 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Knihu mi půjčila sestra, která z ní byla unešená (i z dalších dílů). Po přečtení zdejších komentářů jsem tušila, že to bude propadák, ale chtěla jsem si udělat vlastní názor. Od půlky mě kniha už začala nudit, lezly mi krkem stále opakující se slova a věty \"bejby\", \"má vnitřní bohyně\", \"no tak udělej se bejby a je to jeho hlas, kdy okamžitě vrcholím\" atd.
Z hlediska literárního je to naprostý odpad, omezená slovní zásoba. Napsat by to mohl snad každý... Taková horší červená knihovna pro dospělé.
Děj by klidně mohl skončit jak skončil v 1.díle, kdy mu dá košem. Nedokážu si představit pokračování na dalších cca 1 200 stránkách. Další díly číst rozhodně nebudu ani ze zvědavosti, jak \"děj\" dopadne.

25.09.2013 1 z 5

Sněžný tygr Sněžný tygr Desmond Bagley

Další skvělá kniha tohoto autora (1. Poslední let), velmi čtivá a napínavá.

14.09.2013