Sněžný tygr

Dramatický román z Nového Zélandu líčí vyšetřování příčin přírodní katastrofy, která zničila přes padesát lidských životů v malém hornickém městečku. Román se odehrává v zapadlé oblasti Jižního ostrova, kterému hrozí nebezpečí sněhové laviny. Důl, který je centrem všeho dění, je jedinou obživou místních obyvatel a správa dolu i města nechce učinit nutná bezpečnostní opatření pro jejich vysoké náklady. V okamžiku, kdy k předpokládané katastrofě dojde, jsou postiženi i ti, kteří se ze všech sil snažili neštěstí zabránit. Beletristická složka se v knize prolíná s literaturou faktu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95299/snezny-tygr-95299.jpg 4.466
Literatura světová, Dobrodružné, Romány
Vydáno, Svoboda

The Snow Tiger, 1975

Kniha Sněžný tygr

m_martina

Docela dobrá kniha, ale nepotkala jsem se s ní ve správnou dobu. Možná se k ní vrátím, abych ji dokázala docenit?

Ivan F

Úprimne, vôbec som nevedel, do čoho idem, o čom bude príbeh v knihe a či bude dobrý. A príbeh bol naozaj dobrý a nezvyčajný, pretože ruku na srdce, koľkí z nás čítali príbeh o lavíne? Spomínam si na jednu knihu s názvom "Brat mlčanlivého vlka", ale tam nebol nosný motív o lavíne, hoci tá zohrala tragickú rolu. Veľmi sa mi páčilo pomerne komorné rozprávanie, čo v záplave nielen súčasnej tvorby, je pohladením čitateľa. To, že kniha mnohé len naznačí (záver vyšetrovacej komisie, odchod do Anglicka a pod.) mi takisto príde fajn, pretože to dáva priestor rozletu fantázie a každý z nás si môže vybrať, ako by dané pasáže ukončil. Nie je tu na drevo položené tamto a ono a mne to vyhovuje. Jednoducho je táto kniha príjemným osviežením hoci má v roku 2020 už takmer päť krížikov.

NerZhul
03.11.2019

Předem říkám že knihu jsem nedočetl, i když se zezačátku jevila nadějně zhruba od poloviny už šlo pouze o právničinu která popisovala celou událost s lavinou, kniha by pro mne byla zajímavější kdyby se místo vyprávění u soudu autor spíše zaměřil na to aby popsal příběh přímo z pohledu lidí během samotné události místo řešení jak se to stalo u soudu týdny po události.

Josh
10.09.2019

Jedna z mých osobních TOP knih. Žádný horor, psycho nebo thriller. Proč? V běžném životě stačí lavina. A nemusí to být vždy přírodní katastrofa, aby prověřila charaktery lidí. Od puberty (dárek za vysvědčení:o)) ji čtu jednou za 7-8 let a skoro vždy na 1 zátah. Až bude zase sníh a mráz, tak u horkého čaje v teple "ideál".

danny_21
12.08.2019

I přesto, že na první pohled a z krátké anotace vypadal tento příběh nadejně, příliš mě neoslovil. Do poloviny je to nuda k uzoufání, přelíčení je na můj vkus jednoduché s odbočkami, nakonec to trochu zvedla závěrečná třetina - 55 %

akdar72
07.08.2018

Velmi čtivá, obzvláště při nynějších tropických teplotách.

milan3144
01.12.2017

Kdysi dávno jsem četl knížku od Petra Pavlíka: Vichřice. Sněžný tygr mi ji připomněl. Pozvolný až trochu nudný začátek, kde mě to chvílemi svádělo, že knihu odložím se postupně začne měnit v strhující popis osudových okamžiků, zde podávaných částečně jako výpovědi u vyšetřovací komise. První třetinu jsem četl asi čtyři dni. Zbytek na jeden zátah až do konce.

Dandy1
14.10.2017

Kniha byla vydána už dávno, přesto neztratila na zajímavosti. Je to jedna z perel mezi soudními případy.

Cesta kolem světa za osmdesát dní
Cesta kolem světa za osmdesát dní