Sněžný tygr

Dramatický román z Nového Zélandu líčí vyšetřování příčin přírodní katastrofy, která zničila přes padesát lidských životů v malém hornickém městečku. Román se odehrává v zapadlé oblasti Jižního ostrova, kterému hrozí nebezpečí sněhové laviny. Důl, který je centrem všeho dění, je jedinou obživou místních obyvatel a správa dolu i města nechce učinit nutná bezpečnostní opatření pro jejich vysoké náklady. V okamžiku, kdy k předpokládané katastrofě dojde, jsou postiženi i ti, kteří se ze všech sil snažili neštěstí zabránit. Beletristická složka se v knize prolíná s literaturou faktu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/95_/95299/snezny-tygr-95299.jpg 4.456
Literatura světová, Dobrodružné, Romány
Vydáno, Svoboda

The Snow Tiger, 1975

Kniha Sněžný tygr

NerZhul
03. listopadu

Předem říkám že knihu jsem nedočetl, i když se zezačátku jevila nadějně zhruba od poloviny už šlo pouze o právničinu která popisovala celou událost s lavinou, kniha by pro mne byla zajímavější kdyby se místo vyprávění u soudu autor spíše zaměřil na to aby popsal příběh přímo z pohledu lidí během samotné události místo řešení jak se to stalo u soudu týdny po události.

Josh

Jedna z mých osobních TOP knih. Žádný horor, psycho nebo thriller. Proč? V běžném životě stačí lavina. A nemusí to být vždy přírodní katastrofa, aby prověřila charaktery lidí. Od puberty (dárek za vysvědčení:o)) ji čtu jednou za 7-8 let a skoro vždy na 1 zátah. Až bude zase sníh a mráz, tak u horkého čaje v teple "ideál".

danny_21

I přesto, že na první pohled a z krátké anotace vypadal tento příběh nadejně, příliš mě neoslovil. Do poloviny je to nuda k uzoufání, přelíčení je na můj vkus jednoduché s odbočkami, nakonec to trochu zvedla závěrečná třetina - 55 %

akdar72
07.08.2018

Velmi čtivá, obzvláště při nynějších tropických teplotách.

milan3144
01.12.2017

Kdysi dávno jsem četl knížku od Petra Pavlíka: Vichřice. Sněžný tygr mi ji připomněl. Pozvolný až trochu nudný začátek, kde mě to chvílemi svádělo, že knihu odložím se postupně začne měnit v strhující popis osudových okamžiků, zde podávaných částečně jako výpovědi u vyšetřovací komise. První třetinu jsem četl asi čtyři dni. Zbytek na jeden zátah až do konce.

Dandy1
14.10.2017

Kniha byla vydána už dávno, přesto neztratila na zajímavosti. Je to jedna z perel mezi soudními případy.

Noctua8
04.06.2017

Moc pěkná kniha. Zajímavý příběh, který má hlavu a patu, dynamiku, napětí, velké emoce a naprostou uvěřitelnost. Líbí se mi i nenásilné zakomponování "sněhové a lavinové" osvěty pro čtenáře. Bagley je velmi dobrý vypravěč s dostatečnou erudicí. I když jsem od začátku věděla, jak to dopadne (příběh je psaný retrospektivně), hltala jsem každé slovo a s napětím očekávala další krok. A jako správně pohlcená čtenářka, jsem si i poplakala. Smrt je zde popsána neuvěřitelně lidsky a obrazotvorně, že jsem osud každého z lidí v městečku měla před očima jako na plátně. Tomu se nedalo odolat. Jedinou výtku bych měla kvůli konci. Chybí dostatečně rozepsaný závěr, jako by z knihy někdo vytrhnul posledních 5 stran. I když jeden z hlavních hrdinů říká "...ano, tohle je konec", chybí mi v příběhu závěr, takříkajíc konečná řeč nebo zpráva vyšetřovací komise. Nicméně klidně doporučuji k přečtení. Obzvláště v horké letní dny, aby se člověk trochu zchladil.

PanTomina
14.05.2017

Neskutečně jsem trpěl. Doufám, že o to panenství v Anglii přišla obzvláště brutálním způsobem a z něj se vyklubal masový vrah .

přírodní katastrofy

Desmond Bagley