Sněžný tygr

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dramatický román z Nového Zélandu líčí vyšetřování příčin přírodní katastrofy, která zničila přes padesát lidských životů v malém hornickém městečku. Román se odehrává v zapadlé oblasti Jižního ostrova, kterému hrozí nebezpečí sněhové laviny. Důl, který je centrem všeho dění, je jedinou obživou místních obyvatel a správa dolu i města nechce učinit nutná bezpečnostní opatření pro jejich vysoké náklady. V okamžiku, kdy k předpokládané katastrofě dojde, jsou postiženi i ti, kteří se ze všech sil snažili neštěstí zabránit. Beletristická složka se v knize prolíná s literaturou faktu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95299/snezny-tygr-95299.jpg 4.466
Žánr
Literatura světová, Dobrodružné, Romány
Vydáno, Svoboda
Orig. název

The Snow Tiger, 1975

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (16)

Kniha Sněžný tygr

Přidat komentář
m_martina
25. května

Docela dobrá kniha, ale nepotkala jsem se s ní ve správnou dobu. Možná se k ní vrátím, abych ji dokázala docenit?

Ivan F
04. května

Úprimne, vôbec som nevedel, do čoho idem, o čom bude príbeh v knihe a či bude dobrý. A príbeh bol naozaj dobrý a nezvyčajný, pretože ruku na srdce, koľkí z nás čítali príbeh o lavíne? Spomínam si na jednu knihu s názvom "Brat mlčanlivého vlka", ale tam nebol nosný motív o lavíne, hoci tá zohrala tragickú rolu. Veľmi sa mi páčilo pomerne komorné rozprávanie, čo v záplave nielen súčasnej tvorby, je pohladením čitateľa. To, že kniha mnohé len naznačí (záver vyšetrovacej komisie, odchod do Anglicka a pod.) mi takisto príde fajn, pretože to dáva priestor rozletu fantázie a každý z nás si môže vybrať, ako by dané pasáže ukončil. Nie je tu na drevo položené tamto a ono a mne to vyhovuje. Jednoducho je táto kniha príjemným osviežením hoci má v roku 2020 už takmer päť krížikov.


NerZhul
03.11.2019

Předem říkám že knihu jsem nedočetl, i když se zezačátku jevila nadějně zhruba od poloviny už šlo pouze o právničinu která popisovala celou událost s lavinou, kniha by pro mne byla zajímavější kdyby se místo vyprávění u soudu autor spíše zaměřil na to aby popsal příběh přímo z pohledu lidí během samotné události místo řešení jak se to stalo u soudu týdny po události.

Josh
10.09.2019

Jedna z mých osobních TOP knih. Žádný horor, psycho nebo thriller. Proč? V běžném životě stačí lavina. A nemusí to být vždy přírodní katastrofa, aby prověřila charaktery lidí. Od puberty (dárek za vysvědčení:o)) ji čtu jednou za 7-8 let a skoro vždy na 1 zátah. Až bude zase sníh a mráz, tak u horkého čaje v teple "ideál".

danny_21
12.08.2019

I přesto, že na první pohled a z krátké anotace vypadal tento příběh nadejně, příliš mě neoslovil. Do poloviny je to nuda k uzoufání, přelíčení je na můj vkus jednoduché s odbočkami, nakonec to trochu zvedla závěrečná třetina - 55 %

akdar72
07.08.2018

Velmi čtivá, obzvláště při nynějších tropických teplotách.

milan3144
01.12.2017

Kdysi dávno jsem četl knížku od Petra Pavlíka: Vichřice. Sněžný tygr mi ji připomněl. Pozvolný až trochu nudný začátek, kde mě to chvílemi svádělo, že knihu odložím se postupně začne měnit v strhující popis osudových okamžiků, zde podávaných částečně jako výpovědi u vyšetřovací komise. První třetinu jsem četl asi čtyři dni. Zbytek na jeden zátah až do konce.

Dandy1
14.10.2017

Kniha byla vydána už dávno, přesto neztratila na zajímavosti. Je to jedna z perel mezi soudními případy.

1

Doporučujeme

Cesta kolem světa za osmdesát dní
Cesta kolem světa za osmdesát dní
Motýlek 1. díl
Motýlek 1. díl
Dva roky prázdnin
Dva roky prázdnin
Dvacet tisíc mil pod mořem I, II
Dvacet tisíc mil pod mořem I, II

Štítky

přírodní katastrofy

Autor a jeho další knihy

Desmond Bagley
anglická, 1923 - 1983

Kniha Sněžný tygr je v

Přečtených94x
Čtenářské výzvě4x
Doporučených10x
Knihotéce75x
Chystám se číst15x