Sněžný tygr

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dramatický román z Nového Zélandu líčí vyšetřování příčin přírodní katastrofy, která zničila přes padesát lidských životů v malém hornickém městečku. Román se odehrává v zapadlé oblasti Jižního ostrova, kterému hrozí nebezpečí sněhové laviny. Důl, který je centrem všeho dění, je jedinou obživou místních obyvatel a správa dolu i města nechce učinit nutná bezpečnostní opatření pro jejich vysoké náklady. V okamžiku, kdy k předpokládané katastrofě dojde, jsou postiženi i ti, kteří se ze všech sil snažili neštěstí zabránit. Beletristická složka se v knize prolíná s literaturou faktu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/95_/95299/snezny-tygr-95299.jpg 4.456
Žánr
Literatura světová, Dobrodružné, Romány
Vydáno, Svoboda
Orig. název

The Snow Tiger, 1975

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (14)

Kniha Sněžný tygr

Přidat komentář
NerZhul
03. listopadu

Předem říkám že knihu jsem nedočetl, i když se zezačátku jevila nadějně zhruba od poloviny už šlo pouze o právničinu která popisovala celou událost s lavinou, kniha by pro mne byla zajímavější kdyby se místo vyprávění u soudu autor spíše zaměřil na to aby popsal příběh přímo z pohledu lidí během samotné události místo řešení jak se to stalo u soudu týdny po události.

Josh
10. září

Jedna z mých osobních TOP knih. Žádný horor, psycho nebo thriller. Proč? V běžném životě stačí lavina. A nemusí to být vždy přírodní katastrofa, aby prověřila charaktery lidí. Od puberty (dárek za vysvědčení:o)) ji čtu jednou za 7-8 let a skoro vždy na 1 zátah. Až bude zase sníh a mráz, tak u horkého čaje v teple "ideál".

danny_21
12. srpna

I přesto, že na první pohled a z krátké anotace vypadal tento příběh nadejně, příliš mě neoslovil. Do poloviny je to nuda k uzoufání, přelíčení je na můj vkus jednoduché s odbočkami, nakonec to trochu zvedla závěrečná třetina - 55 %

akdar72
07.08.2018

Velmi čtivá, obzvláště při nynějších tropických teplotách.

milan3144
01.12.2017

Kdysi dávno jsem četl knížku od Petra Pavlíka: Vichřice. Sněžný tygr mi ji připomněl. Pozvolný až trochu nudný začátek, kde mě to chvílemi svádělo, že knihu odložím se postupně začne měnit v strhující popis osudových okamžiků, zde podávaných částečně jako výpovědi u vyšetřovací komise. První třetinu jsem četl asi čtyři dni. Zbytek na jeden zátah až do konce.

Dandy1
14.10.2017

Kniha byla vydána už dávno, přesto neztratila na zajímavosti. Je to jedna z perel mezi soudními případy.

Noctua8
04.06.2017

Moc pěkná kniha. Zajímavý příběh, který má hlavu a patu, dynamiku, napětí, velké emoce a naprostou uvěřitelnost. Líbí se mi i nenásilné zakomponování "sněhové a lavinové" osvěty pro čtenáře. Bagley je velmi dobrý vypravěč s dostatečnou erudicí. I když jsem od začátku věděla, jak to dopadne (příběh je psaný retrospektivně), hltala jsem každé slovo a s napětím očekávala další krok. A jako správně pohlcená čtenářka, jsem si i poplakala. Smrt je zde popsána neuvěřitelně lidsky a obrazotvorně, že jsem osud každého z lidí v městečku měla před očima jako na plátně. Tomu se nedalo odolat. Jedinou výtku bych měla kvůli konci. Chybí dostatečně rozepsaný závěr, jako by z knihy někdo vytrhnul posledních 5 stran. I když jeden z hlavních hrdinů říká "...ano, tohle je konec", chybí mi v příběhu závěr, takříkajíc konečná řeč nebo zpráva vyšetřovací komise. Nicméně klidně doporučuji k přečtení. Obzvláště v horké letní dny, aby se člověk trochu zchladil.

PanTomina
14.05.2017

Neskutečně jsem trpěl. Doufám, že o to panenství v Anglii přišla obzvláště brutálním způsobem a z něj se vyklubal masový vrah .

1

Štítky

přírodní katastrofy

Autor a jeho další knihy

Desmond Bagley
anglická, 1923 - 1983

Kniha Sněžný tygr je v

Přečtených83x
Čtenářské výzvě2x
Doporučených7x
Knihotéce61x
Chystám se číst13x
Chci si koupit1x