Lemurka Lemurka komentáře u knih

Dokud se budeš smát Dokud se budeš smát Hana Marie Körnerová (p)

Po 90 stranách jsem knihu odložila. Tolik pesimismu, špatných událostí a negace na tak málo stránkách bylo až příliš, momentálně jsem neměla náladu toto číst.

25.02.2018 1 z 5

Místo na slunci Místo na slunci Elizabeth Haran

Příjemné oddychové čtení. Nechybí romantika, napětí, dobrobružství, zajímavé prostředí, prostě od každého kousek. Jacqueline mi ze začátku lezla na nervy, naštěstí u ní došlo k proměně.

22.02.2018 4 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Po nepříliš zdařilém Reportérovi jsem si od autorky spravila chuť. Toto je čtivá a napínavá kniha od začátku do konce. Rovněž se mi líbilo i mrazivé a zasněžené prostředí.

17.02.2018 4 z 5

Síla meče Síla meče Wilbur Smith

Přečetla jsem skoro 300 stránek, pak jsem knihu odložila. Nelíbila se mi proměna Centaine, plná nenávisti a pomsty, kde se honila jen za mamonem. A to mě nebavilo číst.

14.02.2018 2 z 5

Posvátná přísaha Posvátná přísaha Laura Walden

Knihy od autorky se čtou dobře, bohužel všechny jsou na jedno brdo. Předem víte, jakým směrem se to bude ubírat, rovněž osudy příbuzných jsou stejné. To byla moje čtvrtá kniha a nejspíš i poslední. Doporučuji mezi knihami aspoň pár měsíců pauzu :)

11.02.2018 3 z 5

Reportér Reportér Sandra Brown

Obal knihy lepší než obsah. Za mě nuda, sotva jsem dočetla. Ze začátku jsem se nemohla začíst a poslední třetina mě nebavila vůbec. Taková průměrná detektivka. Má první kniha od autorky, nicméně jí dám ještě šanci a zkusím i jinou.

04.02.2018 2 z 5

Pobřeží v plamenech Pobřeží v plamenech Wilbur Smith

Kdysi jsem viděla film a moc se mi líbil. Náhodou jsem nyní narazila v knihovně na tuto knihu a s chutí se do ní pustila. Začátek byl pro mě zklamáním, nudné popisy války, samá letadla... Autor se v tom evidentně vyžíval. Některé části jsem přeskakovala, a kdybych nevěděla, jakým směrem se příběh bude odvíjet, tak knihu odložím. Nudnou první část však vynahradil zbytek knihy, obzvlášť putování pouští, to se četlo jedním dechem. I mě bylo v závěru knihy líto, že u Centaine zvítězila touha po bohatství nad uchováním přírodní krásy. Její chování bylo kruté a nepochopitelné...
Zkusím ještě pokračovaní, jestli bude stejně dobré.

02.02.2018 4 z 5

Švadlena z Dachau Švadlena z Dachau Mary Chamberlain

Po 90 stranách jsem knihu odložila, vůbec mě to nezaujalo, ani nelíbil styl psaní. Ada mi byla nesympatická, a jak bude pokračovat její příběh mi už bylo lhostejné.

02.02.2018 1 z 5

Tajemná legenda Mayů Tajemná legenda Mayů Stanley Struble

Dočetla jsem asi do půlky, pak mě kniha už přestala bavit. Až moc postav a popisy války.

29.01.2018 2 z 5

Všechno je jinak! Všechno je jinak! Gilles Legardinier

Příjemná oddychovka, místy vtipná. Kniha, která neurazí ani nenadchne.

29.01.2018 3 z 5

Zpěv Maora Zpěv Maora Emma Temple

Moc příjemné čtení. Tanec Maora se mi líbil o trošku více.

27.01.2018 4 z 5

Děti nikoho Děti nikoho Hana Hindráková

Přečteno za jeden večer, díky krátkým kapitolám, což mi přišlo skoro až na škodu. Pro představu života dětí na ulici v Africe kniha nezklame, ale literárně velmi slabé. Jak napsala "imy.angel" viz níže.

23.01.2018 2 z 5

Uprostřed ráje Uprostřed ráje Laura Walden

Třetí a nejslabší kniha od autorky. Sice čtivá, ale pak už to zklouzávalo k nudě, jak se osudy žen vyvíjely vícemeně podobně. Nejhorší byla Grace, chovala se jak puberťačka a ne jako dospělá žena. Celkově všechny ženy působily příliš zapškle.

22.01.2018 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Jako jedna z mála nesdílím nadšení z této knihy. Ani jednu autorčinu knihu jsem nebyla schopna dočíst do konce, jak mi nesedí její styl psaní.

20.01.2018 1 z 5

Ta druhá Ta druhá Joy Fielding

Nejslabší kniha od Joy, snad ani nestojí za přečtění. Opět postavy právníků jako v mnoha jiných knihách od autorky (už to někdy sklouzává k nudě). První půlka knihy se nic nedělo, než se to trochu rozjelo. Ke konci už jsem přeskakovala. Jill mi byla neskutečně nesympatická, tím jak bojovala o záchranu manželství a jak se ponižovala. Naštěstí dostala rozum. Postrádám rozuzlení jak to dopadlo s Beth.

17.01.2018 1 z 5

Dokonalý muž Dokonalý muž Linda S. Howington

Souhlas s Terez16.
Číst se to sice dalo, ale samotný příběh nic moc. I mě udivuje, že seznam vyvolal takové pozdvižení.

17.01.2018 2 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Kniha mě nezaujala. nedočteno. Nicméně ještě nějakou ze série zkusím.

15.01.2018 1 z 5

Ohnivá laguna Ohnivá laguna Laura Walden

Moc příjemné, oddychové čtění. Knížky od této autorky jsou čtivé, zajímavé příběhy z prostředí Nového Zélandu.

12.01.2018 5 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Mě se kniha líbila. Četla se dobře, byla napínavá až do konce, místy to sice bylo přehnané a překombinované, ale nevadilo mi to. Určitě si od autora ještě něco přečtu.

07.01.2018 4 z 5

Smrtící intriky Smrtící intriky Arnaldur Indriðason

Nestojí za přečtění. Už od začátku víte, jak to vše dopadne. V podstatě celou knihu se nic neděje, hodně myšlenek se opakuje, žádný napětí či spád. No ještě že byla tak krátká.

04.01.2018 1 z 5