Posvátná přísaha

Vivian slíbila umírající matce, že se vypraví za svým otcem na Nový Zéland. Jenže ten se k ní chová tak cize, že zklamaná dívka se rozhodne odjet s nevlastním bratrem mezi Maory. Když Vivian v posledním maorském hradišti vyslechne příběh starého Matui, začne jí plno věcí konečně dávat smysl – a naopak se vynoří nové otázky.

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/166528/posvatna-prisaha-166528.jpg 4.348
Vydáno:, Alpress

Schwur des Maori-Mädchens (2011)

Kniha Posvátná přísaha

Bobina74
23.03.2018

Tak tohle už asi stačilo. Po knize jsem sáhla po přečtení Půlnočního rituálu, který se mi líbil. Téma Maorů poprvé - dobrý, téma Maorů po druhé - nuda. Škoda, myslela jsem, že mně to chytne stejně jako knihy Elizabeth Haran z Austrálie.
P.s. : Tady bohužel platí.... nevstoupíš dvakrát do téže řeky...a fakt jsem se snažila, namočila jsem si bohužel jenom nohy...

Danago
20.02.2018

Oddechovka , která se velice dobře četla. Jak dělaná na pláž. Je to moje druhá knížka od autorky a zatim mě hodně baví jak autorka piše. Nový Zéland a historie prvnich bílých obyvatel a Maurů je velmi dobře , čtivě a napinavě popsaná.

Vatter83
17.02.2018

Čtivé, napínavé jako ostatní knihy teto autorky.

Lemurka
11.02.2018

Knihy od autorky se čtou dobře, bohužel všechny jsou na jedno brdo. Předem víte, jakým směrem se to bude ubírat, rovněž osudy příbuzných jsou stejné. To byla moje čtvrtá kniha a nejspíš i poslední. Doporučuji mezi knihami aspoň pár měsíců pauzu :)

veselaa
05.04.2017

Příjemná oddechovka se zajímavým příběhem,který se odehrává na Novém Zélandu. Vivian rozplétá rodinný příběh a zjišťuje,že její kořeny jsou propleteny s Maury.V knize najdete i zápletky a vtáhne vás do děje.Mohu doporučit.

EvikU.
19.02.2017

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Byla celou dobu napínavá. Místy smutná a zároveň obdivuhodná. Je to silný příběh, který zaujme. Rozhodně doporučuji.

martousek
30.03.2016

Nádherná oddechovka k moři, četla jsem na dovolené, kdy mi vůbec nevadilo, že v bazénu probíhá aerobic a rádio hraje na plné pecky.
Od této autorky moje první kniha, která rozhodně mile překvapila a vtáhla do děje, úžasný popis přírody.

sabca
07.03.2016

Kniha opravdu čtivá asi stejně jako Ohnivá laguna. Děj se odehrával střídavě v 19 nebo 20 století na Novém Zéladě. Je o tom jak jsou propleteny kořeny mezi Maury a bílými obyvateli. Kniha se mi těžko odkládala, protože jsem byla zvědavá jak vše dopadne. Ke konci jsem si i poplakala. Kdo má rád příběhy ze života Maurů doporučuji si knihu přečíst.

Nový Zéland Maoři rodinná tajemství

Laura Walden