Dokonalý muž

Pátek co pátek vyráží Jaine, veselá účetní od rány, na dámskou jízdu s kamarádkami. Jednou se stočí řeč na to, jak by měl vypadat pan Dokonalý. Rozjařené přítelkyně přihazují nové a nové požadavky a postupně vytvoří vtipný, leč mírně jedovatý výčet vlastností ideálního muže. Jejich Seznam, jak se mu začne říkat, se bleskurychle rozšíří po firmě a místní média z něj dělají senzaci. Mnoho mužů se Seznamem baví, jiní se cítí dotčeni. Nevinný žertík přeroste ve vážnou věc, když dojde k vraždě......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11639/dokonaly-muz-ij4-11639.jpg 4.3293
Literatura světová, Detektivky, krimi, Pro ženy
Vydáno, Alpress

Mr. Perfect, 2000

Kniha Dokonalý muž

Khira
15.12.2020

Davam plny pocet. Bol to dokonaly muz. Samozrejme, ze zapletka bola postavena na celkom nerealnej americkej nafuknutej... Ale mne to v podstate nevadilo. Chyby v preklade som takisto postrehla a tie boli skutocne rusive. Okrem toho vidim len pozitiva. Páčil sa mi sposob zoznamenia, pacilo sa mi, ze hlavna hrdinka nebola hned paf ale par stran jej to trvalo, pacil sa mi humor, celkom svizne tempo ked sa uz naozaj nieco dialo. Pacil sa mi Sam, ktory to proste vedel hned od začiatku ze je hlavna hrdinka sňatkovy problem. Hrozou som sa netriasla, bolest na hrudi neprichadzala ale pocas celej knihy som sa tesila na ich strety s usmevom na tvari. Nebola to kniha v ktorej by som hladala logicke detaily v postupe policie. Uzivala som si tú časť zoznamenia, podivnej romantiky a keby som mala dat plny pocet len za to, ze ta mrcha isla ku dnu tak neľutujem.

Allys
23.06.2020

Pravdupovediac nechápem tomu vysokému hodnoteniu. Čo sa týka detektívnej časti tak mi to prišlo ako veľmi slabý priemer, o páchateľovi som vedela po 2 vetách, kde bol spomenutý, konanie polície mi prišlo také nijaké - 1 žena je mŕtva, ostatné si len majú dávať pozor. Romatická zápletka fajn, ale tiež taký priemer, že neurazí - nenadchne. Motív k trestnému činu mi prišiel vcelku nereálny, keďže podobné zoznamy sú snáď každý mesiac v nejakom magazíne :-D 3* dávam za humor, ktorý bol miestami fajn, za sympatickú hlavnú postavu a za to, že to nebolo veľmi dlhé.

Myška43
05.06.2020

První kniha, co jsem od autorky četla a jsem velmi spokojená. Příběh mě moc zaujal. Byl vtipný, drsný, smutný a originální. Těším se na další příběhy této spisovatelky.

jinbr
19.05.2020

tak jo, tohle bylo překvapení. Pěkná kniha, mělo to spád, autorka dokonce obětovala i nějaké ty postavy. Vtipné, bavila jsem se. A zároveň i napínavé.

jindra3953
17.03.2020

Tato kniha mě příliš nenadchla, slabý průměr. Překladatelka se taky nevyznamenala. Opakovaně se v textu vyskytlo slovo pistolY ve 4.p. /// zastavily dva vozy. Luny camaro a Jenna buick. /// V první větě kapitoly se dotyčný jmenoval Nelson Geurina, na téže stránce z něj byl náhle Meldon Geurina. /// Hlavní hrdinka vklouzla do sukně, aby si po pár řádcích zatáhla zip na džínách... atp.

LenRan
27.02.2020

Myslela jsem, že spisovatelka, které se vydává tolik knih, nemůže napsat takovou blbost. Nebo jsem možná sáhla po špatné knize, nevím. Hlavní hrdinka, která ve 23 letech už měla za sebou 3 zrušené zasnoubení? Po týdenní známosti opět kývne na to že se bude vdávat? Toto bych asi pochopila v nějaké historické romanci, ale u poldy a účetní? A ubohá hlavní zápletka ze Seznamem který pobouřil všechny chlapi v jUeSej? Nikdy více!

Kudík
24.02.2020

První kniha od této autorky, kterou jsem přečetla za necelý den, resp. noc. Jaine i její kamarádky ze seznamu dokonalého muže se mi moc líbily, nejvíc však ona. Zbožňuji vtipné a sarkastické hrdinky. Její seznámení a hašteření se Samem, to bylo něco. :)
Do první vraždy (nechci nic mimo anotaci prozrazovat) se mi to líbilo a nedalo se nesmát. Co mě vzalo víc, než samotná vražda, byla jistá žádost…. Vážně tak brzy? Ale zvládla jsem to, jen odhalit pachatele nikoliv. Jisté podezření jsem měla, a to i na správnou osobu, ale celou dobu jsem si myslela, že to je opačně. Takže autorka mě překvapila a určitě si přečtu i něco dalšího.

petraj30
23.10.2019

Kniha se četla vyloženě sama. Příběh byl plný romantiky, napětí i humoru, ale dle mého názoru i absurdity - jako malá jsem si seznamy o "dokonalém muži" psala pořád a televize nepřijela ani jednou :-):-)
Na konci bylo vše krásně vysvětleno - člověk se zase dozví trošku více o různých psychických problémech. Takže vlastně chápu, proč spisovatelka použila jako hlavní námět "seznam dokonalého muže"
Hlavní dvojice se mi velice líbila, jejich slovní přestřelky neměly chybu a vraha bych jako vždy vůbec netipovala.
Nebylo to špatné, ke knize se pravděpodobně vrátím, protože mě hodně bavila, ale budu to brát HODNĚ s nadsázkou

Linda Howard
americká, 1950