Uprostřed ráje

Uprostřed ráje https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118342/bmid_uprostred-raje-r3E-118342.PNG 4 58 11

Grace cestuje na Nový Zéland za svou láskou a také proto, aby se setkala s bioložkou Suzan. Ta jí postupně vypráví tragický příběh své rodiny, líčí nešťastnou událost, po níž má zjizvený obličej. Také Grace skrývá svá tajemství, jejichž odhalení na sebe nenechají dlouho čekat.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

Das Geheimnis des letzten Moa , 2011

Arsi
15.12.2019 3 z 5

Celkem příjemná oddychovka. Zajímavé byly osudy předchozích generací. A také to, že chyby si musí udělat každý sám a málokdo se poučí z chyb jiných.

Han-nah
28.07.2019 4 z 5

Kniha se četla dobře, děj života žen několika generací je zasazen do krásné přírody Nového Zélandu . Láska, nenávist, závist, msta, boj mezi sourozenci, kdy stejnou chybu dělá generace po generaci. V každé se objeví žena, která se zabývá a pátrá po vyhynulém ptákovi "Moa" .
Hezký popis, kdy nás rodiče varují, abychom se poučili ze svých chyb, ale náš život je takový, že i my si musíme těmito chybami projít. Každý žijeme ten svůj.

Vatter83
17.02.2018 5 z 5

První přečtená kniha této autorky. Napínavý příběh přečtený jednim dechem.

Lemurka
22.01.2018 3 z 5

Třetí a nejslabší kniha od autorky. Sice čtivá, ale pak už to zklouzávalo k nudě, jak se osudy žen vyvíjely vícemeně podobně. Nejhorší byla Grace, chovala se jak puberťačka a ne jako dospělá žena. Celkově všechny ženy působily příliš zapškle.

niknikita
06.01.2016 2 z 5

Po první stovce stránek jsem došla k závěru, že dál nebudu ztrácet čas. Řekla bych, že ani v kategorii červené knihovny se nenajde taková hloupá "slaďárna". Takže nevím, jestli si od autorky Půlnočného rituálu, který se mi docela líbil, ještě něco přečtu...

sabca
18.11.2015 4 z 5

Mě se naopak kniha četla dost dobře. Promítl se tam život několika generací a byla jsem zvědavá na rozuzlení celého příběhu. Doporučuji

Fifth Element
19.10.2015 2 z 5

Tak nejlepší z celé knihy byl asi doslov.. Ale teď vážně.. Vadila mi povaha hlavní hrdinky, v osmatřiceti, jak se ukázalo až téměř na konci, mi celou knížku vadilo její chování šestnáctiletëho puberťáka, který když není po jeho, se začne stavět na zadní a vztekat se.. Příběhy by to byly zajímavé a celkem napříč generacemi i chytlavé, ale kdyby to bylo bez Grace..

Rad1
06.09.2013 4 z 5

Kniha se mi velice líbila, až na neuvěřitelně opakující se děj několika generací. Dobře čtivá, oddechová, určitě doporučiji

smaille
26.07.2013 4 z 5

Velice čtivé, hezký příběh, líbilo se mi vyprávění o všech ženách z rodu. Ale možná autorka mohla Grace dopřát zlomit prokletí, aby měla možnost založit si rodinu s tím pravým. Konec však dobrý, i když zároveň poznání smutné pravdy o svých rodičích

simonabr
09.06.2013 3 z 5

Kniha byla poměrně čtivá, to se jí nedá upřít, začátek děje byl docela nadějný, ale když se stejná zápletka začala opakovat v další a pak i v další generaci žen, tak už to byla trochu nuda a o Novém Zélandu se člověk taky nic nedověděl, což jsem samozřejmě čekala.

ina77
21.06.2012 4 z 5

Moc hezké prázdninové čtení,kdo si chce oddechnout doporučuji.