Skrýš na konci útesu

Skrýš na konci útesu

Dona opustila Skotsko, protože jí připadalo těsné, a usadila se v Londýně. Teď se plná výčitek vrací na pohřeb rodičů, kteří měli podivnou nehodu. Dědictví – zámek a palírna whisky – je pro ni těžké břímě a Dona váhá, zda vše prodat, anebo zachovat. Mistr palírník Alister ji od prodeje odrazuje, zatímco snoubenec Gordon ji k němu nutí, každý s odlišným motivem. Komu má důvěřovat? méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/263072/skrys-na-konci-utesu-ffh-263072.jpg 3.830

Das versteck am ende der klippen (2015)

Vydáno:, Alpress

alnahu
20.10.2016

Já jsem této knize též nepřišla moc na chuť .Příběh Dony ze současnosti se četl dobře ,ale ve čtení mě vadilo přebíhání do minulosti v které nám popisuje autorka příběh Doniny babičky. Nemám v knihách příliš ráda střídání časových rovin.

bookcase
18.08.2016

Celkově tak 3,5 hvězdy. Moje první setkání s autorkou,ale musím říct, že ne zrovna šťastné. Nevím, jestli za to mohl kostrbatý překlad s dialogy, které mi připadaly hodně "na sílu", přehnané a prostě divné. Gordonovy výbuchy vzteku byly spíš k smíchu a Amyin styl řeči byl taky hodně přes čáru. Pořád jenom "cejtit", "dejchat" - otvírala se mi kudla v kapse. Dočetla jsem jen pro to, abych zjistila, jak to dopadlo s Doninou prababičkou, její linie byla asi nejlepší a zasloužila by si celý román.

Simi
13.08.2016

Čekala jsem od knihy víc. Mám ráda romantické romány, ale nesmí urážet můj, troufám si tvrdit, zdravý rozum. Takové zvraty názorů, nelogické uvažování a chování postav, to se vidí málokdy. Přitom nápad a prostředí ostrova Skye, to bylo slibné. Nevyhovoval mi ani překlad, jako bych slyšela galerku z první republiky. Ale to nejhorší na tom je, že jsem při všem tom čtení o whisky na ní nedostala chuť. Co však oceňuji, je autorčino “kouzlení” se skutečností. Dunvegan Castle, ze kterého vzala název palírny, je okouzlující hrad na ostrove Skye a stále v něm sídlí McLeodové, což je příjmení hlavní hrdinky. Palírna Ian McLeod vyprodukovala také whisky Dunvegan Castle pro místní hrad.

DominaCZ
03.08.2016

První kniha od autorky..chválím nepřehnanost vztahů muže vůči ženě - žádný sladkosti a to, že tam jsou lidé prostě normální, žádný blbky.
Jinak mě ale téma nezaujalo - chlast nesnáším a výroba whisky mě nebrala, tím pádem ani příběh, kde se perou o výrobnu.

Henriette
18.07.2016

Moc pěkný román s napínavou zápletkou.

radus
04.07.2016

Zajímavý příběh odehrávající se ve dvou časových rovinách, mohem víc mě ale bavil ten historický.

Selinute
27.06.2016

Po dlouhé době zase trochu romantiky tentokrát i s přídavkem kouřově drsné, rašelinové a sladově sladké skotské whisky. Knížka mě nalákala na děj, který se odehrává na skotském ostrově Skye. Byla poměrně čtivá, to ano, ale bohužel ani úžasné skotské reálie nevyváží mé celkové průměrné hodnocení.

jluky
24.06.2016

S maličkými výhradami mi kniha priniesla to potešenie, ktoré som od nej očakávala.Doporučujem.

putpuda
07.06.2016

Také jsem si tuto spisovatelku oblíbila. Kniha nebyla špatná, ale řekla bych, že je nejslabší ze všech. Střídání čas. rovin mám také moc ráda, i tady se mi víc líbila část z minulosti. Jen mi také nesedl ten překlad.....nebo to tak možná bylo napsané i v originále, mám na mysli ty výrazy. V té současné části, hlavně rozhovory mezi Donou a Amy. No nevím, jestli se takhle baví dnešní ženy, já teda nikoho takového neznám. Přišlo mi to, jako by byli v 18 století ;) , jako např. že "musí dobýt jeho srdce" a říkali si drahoušku? A tak celkově.... No takhle nemluví ani moje 89- letá babička :D
Spíš tak trochu červená knihovna.....ale i tak se budu se těšit na další.
Zatím vede Půlnoční rituál :)

alisek
22.05.2016

Četla jsem všechny knihy Laury Walden. Zaradovala jsem se, že Skrýš na konci útesu je psaná ve dvou časových rovinách. Připomnělo mi to její prvotinu Půlnoční rituál, který je zatím asi její nejlepší knihou.
Dějová linka Skrýše je velmi zajímavá, je to první kniha ve které se Waldenová zabývá historií Skotska a výrobou whisky. S každou její knížkou jsem ale měla pocit, že autorem je někdo jiný. Teprve při této poslední jsem si uvědomila, že kromě první a třetí jsou pokaždé jiní překladatelé. Bohužel Skrýš si vylosovala toho nejhoršího. Myslím, že právě překlad hodně ubral na atraktivnosti této knihy.

Ehnes
17.05.2016

zamáčkla jsem i slzičku - ve Skotsku jsem strávila s manželem krásných 5 týdnů, mnohé z míst znám, čas od času jsem měla pocit, že cítím tu vůni rašeliny. Hezké, odpočinkové čtení, jen mě mrzí, že si pan Dufek při překladu dovolí taková faux pax jako je viskový bar ... a to vícekrát

alzbeta4340
19.04.2016

Vadilo mi proplétání dvou příběhů z různých časů, kdyby byl každý propracovaný ve svém románu, četlo by se mi to určitě lépe. Myslím, že některé čtenářky budou s knihou spokojené, ale tohle tak úplně nebyl můj styl.

mariva
11.04.2016

Zajímavý příběh ve dvou časových rovinách. Autorka mě dokázala okamžitě vtáhnout do děje a byl problém se odtrhnout. Napínavý děj z ostrova Skye s příchutí skotské whisky se mi líbil a lákal mě k návštěvě tohoto ostrova.

zuzana2599
23.03.2016

Jsem spokojena s výběrem této knížky, čtení jsem si skvěle užila. Skotské reálie, získané dědictví, nová láska a k tomu se zde prolíná příběh prababičky hlavní hrdinky, který se odehrál před devadesáti lety. Více se dovíte, když se začtete do tohoto knižního kousku !