Tajemná legenda Mayů

Tajemná legenda Mayů

Archeoložce Karen se podařilo rozluštit nápisy na mexické kamenné stéle, proto nechápe, proč je z projektu náhle odvolána. Když najde kancelář i byt zpřeházené, dojde jí, že někdo všemi prostředky usiluje o výsledky její práce. Rozhodne se okamžitě odcestovat do neprostupné mexické džungle. V dobrodružném pátrání po pokladu Mayů ji nedokáže zastavit nic: krvežízniví konkurenti, ozbrojení povstalci ani nečekaná láska....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/45_/45980/tajemna-legenda-mayu-45980.jpg 3.219

Descent into Xibalba (2008)

Vydáno:, Alpress

daza.dt

No co napsat, silou vůle a s velkým vypětím jsem dočetla. Absolutně nechápu to věnování pro čtenáře Barbary Woodové. Woodové to nesahá ani po kotníky. Rozhodně jsem čekala více.

Lemurka

Dočetla jsem asi do půlky, pak mě kniha už přestala bavit. Až moc postav a popisy války.

Plútarchos
17.10.2015

Mladá archeoložka Karen Dumasová pátrá po starobylých předkoloniálních mayských knihách, jež byly kdysi dávno ukryty před španělskými kolonizátory. Při dobrodružné cestě do Mexika čelí mnoha smrtelným nebezpečím, pronásledování a únosům. Tváří v tvář zažívá boj vzbouřených indiánů 'zapatistů' proti federální armádě a jejím zkorumpovaným velitelům, kteří jsou ve službách drogových kartelů.
V té knize je vše, co má dobrá kniha mít - dobrodružství a napětí v lacandonské džungli, tajemství piktogramů a záhady dávných Mayů, láska a sex s Marcosem... Přesto je to jen oddechové čtení, které postrádá větší hloubku. Obsahem je nebezpečná cesta Karen k jeskyni s mayskými knihami, únosy, boje povstalců, strastiplné pochody džunglí a život indiánů. Tajemná legenda Mayů je zavádějící název a vytváří vlastně jen kulisu příběhu k cestě do mexické džungle. Ale i já uznávám, že Steinbeck, Balzac, Dostojevskij, Hrabal, Kafka nebo Sienkiewicz se nedají číst pořád a je potřeba je proložit i tajemnými legendami Mayů.

margits
09.05.2013

Není špatná, ale čekala jsem od ní více. Původně jsem ji ani nechtěla dočíst, ale když už jsem ji měla z poloviny přečtenou, chtěla jsem to dokončit.