Lejdus Lejdus komentáře u knih

Případ jednooké svědkyně Případ jednooké svědkyně Erle Stanley Gardner

Kniha mne mile prekvapila. Opet jsem diky ctenarske vyzve objevila neco pro mne noveho. Rozhodne si proctu z teto serie vice knih. Styl psani autora se mi libil. Napeti bylo neustale i s rozuzlenim na konci. Uz se tesim na dalsi knihu autora v teto serii :)

10.02.2019 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

I kdyz je kniha velmi dobre hodnocena, nedokzala jsem se prokousat dal nez za tretinu. Nedocteno.

Pribeh se mi zalibil, ale kdyz po mne chtel autor, abych si sama vyhledavala a precetla sahodlouhe vykladani na internetu o danem miste. Abych si porovnavala v knize, co kdo videl a cetl atd. Nebavilo mne to. Byla jsem zvedava, jak pribeh pujde dal, zkousela jsem preskakat par stran, ale i tak to bylo pro mne nudne vypraveni. Nejlepsi cast vidim hned na zacatku ve vyklizeni stareho domu, tajemneho sejfu a nalezeni nahravek a dokumentu. To jsem se opravdu obavala, co se muze stat, ale zbytek hodnotim jako ostatni negativci tady.

Nicmene na Kariku jako autora jsem bylaaz moc natesena a nejspise jsme zvolila spatnou knihu. Zkusim od nej Strach, snad to bude lepsi!

09.02.2019 2 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Zpočátku jsem nebyla nadšená hlavním tématem, kdy se objevilo jedno tělo z šesti obětí. Ale děj knihy mne pohltil. Ani na jedné stránce jsem se nenudila a četla se zatajeným dechem, co bude dál. Závěr mi přišel mírně uspěchaný, rozuzlení kdo co jak a především poslední "souboj" mi připadal ukvapený. Možná jsem jen nechtěla, aby děj už končil .. :)

04.02.2019 5 z 5

Jedna malá lež Jedna malá lež K. A. Tucker

Knihu bych spíše doporučila pro mladší. Četla se mi dobře, příběh hezký, ale mírně předvídatelný. Každopádně jsem po přečtení knihy byla spokojená, že jsem si ji nakonec vybrala a přečetla. Autorka psala poutavě.

27.01.2019 3 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Karin Alvtegen

Kniha se četla úplně sama, skoro za tři dny hotovo. Opravdu zajímavý námět a konec nečekaný. Opravdu jsem byla napjatá až do konce.

07.01.2019 4 z 5

Naposledy se ohlédni Naposledy se ohlédni Janelle Brown

Vzhledem k roztahanému začátku se mi kniha nakonec líbila. Jak píší ostatní - pořádný příběh se objevil až někdy ve třetině knihy. Zvraty, tajemství, nečekaná setkání. Dobře napsané. Nejlepší je snad epilog, kde se dozvídáme pocity hlavní hrdinky, která se vlastně během celé knihy moc nevyskytuje, pouze ve vyprávění jiných.

01.01.2019 3 z 5

Zakázané uvolnění Zakázané uvolnění Jitka Ludvíková

Skvělé povídky. Všechny se mi líbily snad až na jednu nebo dvě. Některé velmi úsměvné, vtipné, jiné zcela dramatické a se smutným koncem. Doporučuji a zkusím od autorky i jinou knihu.

22.12.2018 4 z 5

Trojka Trojka Richard Sacher

Souhlasim s ostatnimi komentari. Sam autor se obcas ztratil, o kom pise nebo co kdo rekl. Na to, ze ma kniha maly pocet postav, je opravdu zarazejici, ze sito mohl plest. Pribeh mi ale prisel zajimavy, kdyby to bylo vice rozepsano jako roman ci beletrie bez chyb, dala bych lepsi hodnoceni. Stacilo, od autora si radeji jinou knihu pujcovat nebudu.

15.12.2018 2 z 5

Nebezpečná Nebezpečná Lucia Sasková

Naprosto skvele cteni. Diky cteni teto knihy mi to trochu dopomohlo ke zmene pohledu na psychicky nemocne. Mnohdy jsem nechapala jednani hlavni hrdinky, ale autorka skvele priblizila myslenky osoby s psychiatrickou diagnozou.

01.12.2018 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Skvely pribeh. Kniha se mi cetla pekne, i kdyz se mi zacatek pribehu moc nezamlouval.

25.11.2018 4 z 5

Soukromá jatka Soukromá jatka Christina Larsson

Zaver knihy se mi libil. Ale celkove na me pribeh nezapusobil. Jednalo se spise o pribeh komisarcina zivota nez samotneho vysetrovani pribehu.

25.11.2018 2 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Naprosto skvělý příběh! Autorka se mi líbí čím dál více. Opravdu se kniha četla velmi dobře. Místy jsem si říkala, že jestli vše bude jen o demenci, nemá to nic společného s thrillerem, ale nakonec jsem byla mile překvapena. Závěr knihy samozřejmě nikdo nemůže čekat. I když jsem si občas říkala, že už přesně vím, jak to skončí, tak jsem se naprosto mýlila.

31.10.2018 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Autorka mne nezklamala. Byla jsem porad zvedava, jak se postavy budou vyvijet,p. Zpocatku zde na mne bylo mnoho postav, takze jsem se zorientovala asi ve tretine kdo je kdo a jak jsou spolu propojeni. Uz se tesim na dalsi knizku teto autorky.

28.10.2018 5 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Naprosto skvele cteni. Prestoze mi byla hlavni postava silne nesympaticka, dej knihy mne strhl a zajimala jsem se, jak to tedy bylo, takze jsem druhou polovinu slupla na posezeni. Autorcin styl psani a tematika se mi vcelku zalibila, takze vyzkousim i jine knihy.

28.10.2018 5 z 5

Styl psani autora mne mile prekvapil. Povidky se cetly jedna radost a kniha se cetla dobre na jeden zatah. Zkusim od autora i jine knihy, mozna muj dalsi oblibeny cesky autor.

20.10.2018 4 z 5

Doteky zoufalství Doteky zoufalství Roman Cílek

Pozitivně hodnotím jednotlivá témata příběhů. Styl psaní autora se mi moc nelíbil. Myslím si, že kdyby je napsal někdo jiný, byly by čtivější, záživnější a čtenáře by to více strhlo. Každopádně se mi jednotlivé příběhy líbily. Bohužel negativně hodnotím chyby v textu (byly zde gramatické chyby, ale i špatné skloňování , což mne dost zamrzelo, zvlášť, když se jedná o českého autora).

17.10.2018 3 z 5

Mrcha na koni Mrcha na koni Zuzana Homérová

Tohle se opravdu povedlo. Kniha je zábavná, někdy až absurdní scénáře života, ale věřím, že některé části mohou být zcela reálné.

13.10.2018 4 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Nejspíš jsem objevila další oblíbenou autorku :) Oddychové čtení ke kávě nebo před spaním. Opravdu pěkný příběh a nepředvídatelný konec osudů jednotlivých postav.

13.10.2018 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Ačkoliv se linie příběhu dala hned zezačátku předvídat kvůli prolínání přítomnosti a minulosti, velmi se mi líbilo detailní zpracování trýznění manželky. Kniha mne strhla spíše až v polovině, kdy jsem musela zhltnou konec, abych teda zjistila, jestli bude či ne happy end.

25.09.2018 4 z 5

Hrdina Hrdina Samantha Young

Kniha byla super! I když jsem si knihu půjčovala kvůli autorce, která píše erotické romány, přesto mi tento element v příběhu tak neimponoval. Velmi se mi líbila linie příběhu, jeho děj, napětí a že jsem nevěděla, jak se to tedy bude dál vyvíjet. Trochu mi to připomnělo podobné téma jako 50 odstínů šedi. Chtěla bych si od autorky přečíst i jiné knihy, už se těším :)

20.09.2018 4 z 5