Nezvěstná

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sibylla už od života nečeká vůbec nic. Potlouká se coby bezdomovkyně po stockholmských ulicích, nemá rodinu, trvalé bydliště ani stálý příjem. Přespává, kde se dá, a z žebrácké peněžní podpory, kterou jí posílá lhostejná matka, si šetří na domek v lesích daleko od lidí. Cítí se však svobodná, mimo společenský systém, a to je pro ni nejdůležitější. Díky svému dobrému vychování snadno dokáže zneužít přílišné důvěřivosti ješitného obchodníka na služební cestě, který shání známost na jednu noc, a vyzíská zadarmo přenocování v luxusním hotelu. Druhý den však musí rychle zmizet, protože její společník se stal obětí mimořádně brutální vraždy. Z bezejmenné tulačky se rázem stává hlavní podezřelá - a neznámý šílenec vraždí dál. Zoufalá Sibylla prchá před policií, ocitá se na pokraji sil, ale síť kolem ní se stahuje nemilosrdně rychle. V okamžiku, kdy už chce všechno vzdát, nachází pomoc tam, kde by to čekala nejméně... Detektivní thriller švédské autorky Karin Alvtegen je spíše než na sledování kriminální zápletky soustředěn na vykreslení psychiky hlavní hrdinky, čelící jedné propasti osudu za druhou. Především zásluhou dokonalého zachycení jejího vnitřního světa působí tento jinak zkratkovitě podaný příběh až neuvěřitelně realisticky a bezprostředně....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/3516/nezvestna-3516.jpg 4.174
Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Knižní klub
Orig. název

Saknad, 2000

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (20)

Kniha Nezvěstná

Přidat komentář
SilvieSisinka
09.05.2020

Přečteno velice rychle a to znamená že mě kniha hodně bavila. Zápletka skvělá, napínavé taky dost.

NADEI
20.03.2019

Odpočinková detektivka, která se hezky se četla.


Lejdus
07.01.2019

Kniha se četla úplně sama, skoro za tři dny hotovo. Opravdu zajímavý námět a konec nečekaný. Opravdu jsem byla napjatá až do konce.

čika
30.12.2018

super zapletka, spad, rozuzlenie. viem si predstavit ako film. precitane za 1 vecer.

syskas
19.09.2018

Výborná kniha, aj pokračovanie si viem predstaviť...

Enrill
06.11.2016

Kniha mě poutala už od samého začátku. Postavy mi byly velice sympatické a zápletka na konci byla třešničkou na dortu. Zapletla bych to klidně i víc a udělala bych další díl. Škoda.

Urbana
15.02.2016

Kniha, kterou nechcete odložit, napínavá od začátku až do konce, určitě stojí za přečtení.

maličkán
26.04.2015

Zajímavá, četla se pěkně. Dávám za 4 hvězdy.

1