Lejdus Lejdus komentáře u knih

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Uprimne je tahle kniha pro mne propadak oproti jinym dilum :( absurdni mi prisel zatah v lodenici. V deji jsem se zpocatku ztracela, protoze mi prislo, ze autor preskakuje k jednotlivym postavam. Snad az v polovine mi pribeh prisel strhujici, zajimavy a plny napeti, coz mne nutilo cist dal a dal. Ale zacatek opravdu o nicem. Konec byl pro mne trosku uspechany. Skoda, ze se vic nerozpitvalo rozebrani proc a kdo vrazdi, aby to vedely vsechny postavy... zaver otevreny, takze je clovek napjaty i po docteni knizky.

09.09.2018 3 z 5

Nedostižná láska Nedostižná láska Hannah Mary Rothschild

Příběh se mi opravdu líbil. Zpočátku jsem se ztrácela mezi postavami, protože je jich tam opravdu hodně. Také mi přišlo "podivné", když obraz mluví sám za sebe jako postava, ale brzy jsem si zvykla a přišlo mi to spíše zajímavé. Konec příběhu se mi zdál hodně osekaný, narychlo napsaný, moc se tam nerozebrala samotná aukce, odhalení nebo krádež. Pozitivně hodnotím závěr knihy, kde je rozepsáno jak každá z postav se se rozvíjela dál v budoucnosti.

31.08.2018 4 z 5

Diamant velký jako Ritz (3 povídky) Diamant velký jako Ritz (3 povídky) Francis Scott Fitzgerald

Hlavní povídka mne příliš neoslovila. Podrobné popisování neobjeveného království a držení zajatců, ukončení toho všeho - chápu autora a jeho vylíčení tehdejší společnosti, ale jako povídka mne příliš nenadchla. Spokojenější jsem byla s povídkou Ta rusovlasá, kterou jsem již někdy dávno četla. Příběh se mi líbil. A u poslední povídky mne upoutala myšlenka - ve světě je mnoho druhů lásky, ale nikdy ne táž láska dvakrát.

21.08.2018 3 z 5

Můj nejmilejší pokrm je jídlo Můj nejmilejší pokrm je jídlo Ephraim Kishon

Něco tak trochu ze života, některé pasáže až absurdního rázu. Při čtení jsem se mírně pobavila, ale kniha jako celek neurazí. Nejvíce jsem si v knize oblíbila oslovení ženy - má ze všech nejlepší manželka apod. variace :)

21.08.2018 3 z 5

Dívka s vůní manga Dívka s vůní manga Viktorie Besó

Od knihy i autorky jsem cekala vic. V podstate mne vubec nezaujalo popisovani prirody a cestovani hlavniho hrdiny. Jinak je pribeh hlavnich postav moc pekny.

17.08.2018 2 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Nevím proč, ale hlavní vyšetřovatelka mi byla silně nesympatická. Asi ta představa těhotné ženy, která má za chvíli rodit a řeší několik krvelačných vražd mi opravdu nebyla po chuti. Taky postava Joony a jeho podivného chování vůči svému zdravotnímu stavu mi přišla padlá na hlavu .. Každopádně jsem byla napjatá, jak děj bude probíhat, to mne opravdu bavilo, ale nejvíc jsem si čtení užívala v místě, kdy byla zjištěna identita vraha. Bohužel hodnotím nejméně ze všech dílů, co jsem prozatím přečetla... Uvidíme, co Lovec králíků :)

13.08.2018 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Naprosto skvele. Zvladla jsem knizku skoro na jeden zatah, musela jsem cist az do rana, abych se dozvedela, jak to teda dopadne. Samozrejme, ze jsem pak nemohla spat :) ale po cteni podobnych knizek u sebe pozoruji, ze mi v hlave bezi spousta myslenek typu, jak se co nejrychlechji dostat z pokoje, jestli mne nekdo nepozoruje, jak zavolat policii od sousedu apod. :D

31.07.2018 5 z 5

Dům co postavil Jack Dům co postavil Jack Ed McBain

Prekvapivy konec. Kniha se cetla jakz takz dobre, nektere odstavce byly pro mne zbytecne rozpitvavani napr. jak to vypada v pivovaru. Pribeh jako takovy se mi libil. Zkusim i jinou knihu autora, jestli mne bude bavit, prectu od nej vice knizek.

28.07.2018 3 z 5

Agnes Agnes Hannah Kent

Silny pribeh, nicmene jsem od knihy cekala daleko vic. Styl psani jsem zvladla, ale nebyla jsem prilis nadsena ruznym polemizovanim a rozepisovam duchovna, predevsim v zaveru knihy...

27.07.2018 3 z 5

A co s tím má společnýho láska? A co s tím má společnýho láska? Anna Tůmová

Povídání ze života. Líbila se mi propletenost vztahů - jak je i přes své životní nesnáze hlavní hrdinka pozitivní, snaží se řešit problémy.. Pobavila jsem se a oblíbila si některé pasáže, které přesně vystihují život takový jaký je.

18.07.2018 4 z 5

Malá sestra Malá sestra Martina Borger

Zpocatku jsem stale cekala, kdy prijde na tyrani jako takove. Ale v knize je krasne popsano z pohledu ditete, jak k nemu muze dochazet ruznymi zpusoby.. smutny pribeh, ale skvele napsano

15.07.2018 3 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

To se snad nehodí ani komentovat! Úžasné, na to, jaký to byl krvák a napínák ... :)

09.07.2018 5 z 5

Příliš osobní známost Příliš osobní známost Eva Urbaníková

Oddechová knížka. Styl autor se mi velmi líbil, připomíná mi v lecčem Monyovou. Prostě takový pěkný příběh ze života, v některých pasážích jsem se také našla. Opravdu dobře a čtivě napsané :)

04.07.2018 4 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Nesnáším detektivky a thrillery! :) ale tato kniha se mi velice líbila. Kepler nezklamal, po Hypnotizérovi je knížka podobného ražení. Napětí se dalo krájet, vývoj postav nepředvídatelný, opravdu se mi to líbilo, že jsem knížku zhltla za víkend. Těším se na další..

01.07.2018 5 z 5

Když jsem tě ztratila Když jsem tě ztratila Kelly Rimmer

Krásná kniha. Příběh ve výsledku nic moc. Ale moc dobře se mi knížka četla. Přemýšlím o přečtení jiné od této autorky. Místy jsem i pobrekovala :) někdy se i smála, moc dobře napsané ;)

24.06.2018 4 z 5

Vzpomínky, co neuletí Vzpomínky, co neuletí Hana Andronikova

Ctiva kniha povidek. Nektere se mi velmi libily, napr. o psycholozce Jindrisce, jinak u nekterych jsem nepochopila smysl nebo se mi zdaly zbytecne. Vetsinou jsem si ale dobre pocetla.

16.06.2018 3 z 5

Moře a pláž Moře a pláž * antologie

Povidky jsou spise smutne, pribehy ponure. Jako ochutnavka nekterych autoru je to dobre. Libily se mi povidky Soukupove, Urbana a Nellis. Urcite si zkusim od autoru precist jine knihy. Styl psani se mi taky libil, i kdyz nektere povidky byly spise filozoficke.. Cteni spise do autobusu nez k mori a na plaz :)

02.06.2018 3 z 5

Deníky Carrie B. Deníky Carrie B. Candace Bushnell

Super knížka. I když je spíše pro dospívající holky, já jsem se u ní taky bavila! Je v ní spousta humoru, vážných myšlenek a má příjemný děj. Zvraty a nečekaná přátelství, určitě doporučuji a přečtu si další díl.

28.05.2018 4 z 5

Smrt za zimního slunovratu Smrt za zimního slunovratu Ngaio Marsh

Kniha mne zpocatku vubec nebavila. Hodne se rozebiral typ tance a duvody, ale kdyz se na scene objevili detektivove a probihalo vysetrovani, hned se knizka cetla lepe. Nicmene jsem ocekavala trosku neco jineho a lepsiho, proto hodnotim prumerne.

19.05.2018 3 z 5

Hrob třinácté panny Hrob třinácté panny Naďa Horáková

Skvělá kniha. Hodně tajemna, zvratů a propletených vztahů. Jednu chvíli jsem si chtěla i nakreslit propletenost příbuzenských vztahů :D protože jsem se trošku ztrácela, když se vysvětlovali historické souvislosti. Opravdu nečekaný konec a jako detektivka vynikající. Paní Horáková mne mile překvapila. Určitě se vrhnu i na další její knihy.

22.04.2018 5 z 5