Lejdus Lejdus komentáře u knih

Sedmnáctka Sedmnáctka Jitka Ludvíková

Skvele cteni. Poutavy pribeh, obcas az prilis zamotane, ale kniha diky tomu mela spad a byla porad zajimava. Trochu se pripojim ke kritice byvalky hlavni postavy. Nechapu, jak s ni mohl zit, kdyz jej cely zivot jen deptala a stale ji miluje.. cekala jsem na nejaky happy end, ale v tehle detektivce se nekona.

31.07.2019 4 z 5

Vědomí konce Vědomí konce Julian Barnes

Zajimavy pribeh protkany filozofickymi myslenkami. Styl psani autora se mi vcelku zalibil, takze zkusim precist i jinou knihu autora.

28.07.2019 3 z 5

Devatenáct klavírů Devatenáct klavírů Emil Vachek

Na muj vkus az prilis zamotane a spousta postav. Nicmene detektivka na tehdejsi dobu dobra. Vliv politiky do vsedniho zivota a prace vykresluje stresujici prostredi, ve kterem museli lide fungovat.

27.07.2019 3 z 5

První kroky z deprese První kroky z deprese Sue Atkinson

Kniha vhodná pro jakéhokoliv čtenáře. Rozhodně jsou zde dobré poučky, kterými se budu řídit a usnadní mi to tak život a hlavně bez starostí.

25.07.2019 3 z 5

Případ chamtivé exmanželky Případ chamtivé exmanželky Erle Stanley Gardner

Gardner klasicky nezklamal. Zapletený příběh, který Perry Mason rozkryje až na samotném soudním jednání.

22.07.2019 3 z 5

Případ podvedené plavovlásky Případ podvedené plavovlásky Erle Stanley Gardner

Perry Mason opět nezklamal. Velmi povedená původní zápletka, proč se o případ vlastně zajímal.

14.07.2019 4 z 5

Z útulku až k moři na kole se psem Ernestem Z útulku až k moři na kole se psem Ernestem Lucie Kovaříková

Muj prvni cestopis a spokojenost.

06.07.2019 3 z 5

Případ kožíšku prožraného moly Případ kožíšku prožraného moly Erle Stanley Gardner

Tak toto dílo mi přišlo trochu slabší. Poslední stránka byla skvěle napsána, ale jinak bylo příliš mnoho postav a opravdu zamotané, že jsem se zorientovala až někdy v polovině knihy.

05.07.2019 3 z 5

Případ milující manželky Případ milující manželky Erle Stanley Gardner

Opět geniální :)

26.06.2019 4 z 5

Případ beznohé panenky Případ beznohé panenky Erle Stanley Gardner

Vynikající jako vždy! Jen tak dál pane Perry Masone :) Opravdu se mi stále častěji potvrzuje, že Gardnera a jeho edici s Perrym totálně zbožňuji. Začínám být na tomto čtení závislá :)

20.06.2019 5 z 5

Pravdivý příběh Neda Kellyho a jeho bandy Pravdivý příběh Neda Kellyho a jeho bandy Peter Carey

Bohužel nedočteno. Styl psaní mi tak nevadil, spíš šlo o příběh. Chyběla mi pořádná návaznost, ztrácela jsem - co se kde děje. Hlavní myšlenka asi dobrá (dobrý bandita jako Robin Hood), ale plácat se s tím na třech stovkách stránek jsem nezvládla.

17.06.2019

Svobodná, i když za mřížemi Svobodná, i když za mřížemi Kamila Velikovská

Z knihy jsem byla zprvu nadšená, protože se jednalo o příběh ze života. Jak píší ostatní - první část vypovídající o násilí v domácnosti byla čtivá. Ostatní jen popisování běžných dnů ve vazbě. Nicméně po prostudování reality na internetu jsem byla z autorky velmi zklamaná. V knize píše, jak vlastně manžela zabila nešťastnou náhodou a ještě jej přemlouvala, aby tak nečinil atd. Bohužel to tak vůbec asi nebylo. O tom, jak se snažila vraždu několik dní zamaskovat, v knize není ani památky. Takže po zjištění těchto skutečností mi bylo líto, že autorka si hrála s city čtenářů, protože je nechala v určité bublině - asi aby s obětí více soucítili. Těžko říct, každopádně další knihu si již nepřečtu.

27.05.2019 3 z 5

Vražedná kniha Vražedná kniha Rex Stout

Čtivá detektivka s nečekaným koncem. Rozhodně bych netipovala vraha a vtipné pasáže knížce dodávaly šmrnc. Určitě si od autora přečtu i jinou knihu, jeho styl psaní se mi zalíbil. Taktéž jsem na knihu narazila díky výzvě.

27.05.2019 4 z 5

Zlá panenka Zlá panenka Hana Prošková

První povídka se mi velmi zalíbila. Zápletka a rozuzlení bylo zajímavé, ale styl psaní autorky se mi líbil jen z poloviny, - proto se mi také nelíbila druhá povídka, kde zbytečně rozpitvávala genetické onemocnění krve. Mnohdy jsem stránky přeskakovala. Na knihu jsem narazila v rámci ČV, kde je hlavní postavou muž.

18.05.2019 4 z 5

Jdi a zabíjej...! (poslední pitaval český) Jdi a zabíjej...! (poslední pitaval český) Roman Cílek

Každý autor pojal povídání o vrahovi/vrazích jiným stylem a to se mi na tom líbilo. Kniha je vesměs čtivá, některé pasáže mohou nudit, ale doplnění o fotografie je velmi zajímavým dokreslením tehdejších vražd.

29.04.2019 3 z 5

Byla jsem mile prekvapena. Kniha se mi cetla prijemne, zaver mi pripadal pro normalni lidi nepochopitelny. Kdybych necetla recenze a nazory jinych, tak by mne ani nenapadlo nejake filozofovani autora.

06.04.2019 3 z 5

Případ vyjícího psa Případ vyjícího psa Erle Stanley Gardner

Opět skvělé čtení o Perry Masonovi. Trochu mne nebavila soudní tahanice, ale vysvětlení jeho myšlení bylo opravdu skvělé. Člověk vlastně ani na konci knihy neví, zda vrah unikl či ne trestu..

04.03.2019 3 z 5

Případ nebezpečné vdovy Případ nebezpečné vdovy Erle Stanley Gardner

Moc se mi nezamlouvalo prostředí na lodi. Jinak příběh a rozuzlení bylo skvělé. Nečekala jsem takový konec, ani trochu jsem neměla tušení, kdo by mohl být vrahem. Rozhodně skvělé čtení a mám v plánu ke čtení dalších knížek v této sérii :) Nevím proč, ale slečna Streetová mi k pan Masonovi sedí. Uvidím, zda zkusím i jiné série..

26.02.2019 3 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Opět skvělé čtení. Přestože jsem předposlední knihu četla před delším časem, autor čtenáře vtáhne do děje, obeznámí jej se souvislostmi, takže se kniha hodí i pro ty, kteří jiné nečetli. Napětí v knize bylo neustálé, narůstající a zase jsem četla vše jedním dechem. Na konci mne však zklamalo, jak to vše dopadlo, především poslední tři stránky. Přemýšlela jsem nad tím, proč nikdo neřeší i jiného vraha než-li toho nejnebezpečnějšího. To mne opravdu překvapilo. Každopádně jsem si příběh užila, četla jedním dechem a v podstatě za dva dny hotovo :)

26.02.2019 4 z 5

Počkej si na loňský rok Počkej si na loňský rok Philip K. Dick

Pokazde mi trva nez se do deje zacnu a orientuju se. Trochu se mi pletlo kdo s kym valci, ale myslenka cestovani casem pomoci drogy byla zjaimava. Je tam spousta detailu, ktere nijak nesouvisi s hlavnim pribehem, ale maji pro autora jistou dulezitost, napr. Himmel a jeho vozitka. Pribeh se mi jakz takz libil :)

14.02.2019 3 z 5