Pravdivý příběh Neda Kellyho a jeho bandy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Historický román, inspirovaný skutečným příběhem legendárního australského bandity Neda Kellyho, popraveného v roce 1880. Strhující román jednoho z nejvýraznějších australských autorů vypráví o chlapci vyrůstajícím v irské přistěhovalecké rodině, o bídě a drsném životě domkářů v Austrálii 19. století a o tom, jak je snadné ocitnout se na nesprávné straně zákona, pokud se člověk nenarodil jako boháč a nemíní spolupracovat se zkorumpovanou policií. Bandita Ned Kelly, proslulý štědrostí ke svým příznivcům, byl po své smrti mezi chudými australskými přistěhovalci skutečnou legendou, mužem, který vášnivě protestoval proti nespravedlnosti, páchané na chudých nájemcích půdy a jeho mýtus snese srovnání s anglickým Robinem Hoodem. Kniha získala prestižní literární cenu Booker Prize za rok 2001....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21492/big_pravdivy-pribeh-neda-kellyho-a-jeho-RKp-21492.jpg 3.833
Žánr:
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Argo
Originální název:

True History of the Kelly Gang, 2000


více info...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Pravdivý příběh Neda Kellyho a jeho bandy

KapitánSmrt
02.07.2021

Kniha, která je na jedné straně australským westernem o sympatickém desperátovi, na straně druhé jde i o zajímavou sociální kritiku tehdejších společenských poměrů. Občas je to trochu rozvláčné, přesto jde o příběh fascinující a natolik nosný a univerzální (boj proti zkorumpované státní moci), že rozhodně nenudí. Závěrečné kapitoly jsem četl jedním dechem.

martina.culik
12.02.2020

Před několika lety jsem viděla filmové zpracování této legendy. Knihu jsem vzala do ruky především kvůli čtenářské výzvě, ale trochu i díky filmu, který mě bavil.
Zhruba do poloviny knihy jsem zápasila sama se sebou, jestli mi to opravdu stojí za to, protože sloh, kterým je kniha psaná, mě trochu drásal na duši. Potom jsem si ale už nějak zvykla a i když se toho vlastně zase tolik nedělo, resp. se situace v podstatě pořád opakovaly, dočetla jsem do konce a jsem ráda, že jsem to zvládla.
Určitě doporučuji do knihy alespoň nahlédnout a přečíst si pár kapitol.


Lejdus
17.06.2019

Bohužel nedočteno. Styl psaní mi tak nevadil, spíš šlo o příběh. Chyběla mi pořádná návaznost, ztrácela jsem - co se kde děje. Hlavní myšlenka asi dobrá (dobrý bandita jako Robin Hood), ale plácat se s tím na třech stovkách stránek jsem nezvládla.

tereza1198
22.04.2019

Kniha se mi těžce četla. Nudila jsem se a občas netušila, kdo mluví s kým. Ale líbil se mi zajímavý sloh a celkové zpracování. Nakonec jsem ráda, že jsem se prokousala nakonec. Síla čtenářské výzvy.

viridiana
15.01.2019

Uznejte není to originální nápad pustit se do boje se zvůlí s kyblíkem na hlavě? Docela ráda bych viděla, jak se s postavou Neda Kellyho vypořádal Mick Jagger.

RamonVarga
26.08.2016

Bezva titul.

asam

Velice čtivý, zajímavým jazykem psaný román