Vražedná kniha

Geniální Nero Wolfe vyřeší souvislost mezi dvěma vraždami, pustí se do vyšetřování a ve svém křesle usvědčí pachatele. Klasický příběh v němž Nero Wolfe přemýšlí, Archie Goodwin pátrá v terénu a telefonuje, Fritz vaří pekingskou kachnu. Poprvé v historii byla vpuštěna tlupa ženských do skleníků za Wolfovy nepřítomnosti. (www.mlp.cz)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/98_/98346/vrazedna-kniha-98346.jpg 4.429

Nero Wolfe 19.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Oddych

Murder by the Book, 1951

Kniha Vražedná kniha

Mirka2778
14. listopadu

Klasická detektivka starého typu.
Nero Wolf detektiv s intuicí a intelektem. Má své mouchy a vrtochy. Má chytré a pilné pomocníky. A když je to nutné, spolupracuje i s policií. Protože tady jde především o odhalení a usvědčení vraha.
Detektivka není můj oblíbený žánr, ale pro změnu, tahle nebyla vůbec špatná!

Disinka

Velice pekna detektivka, trosku zasmodrchana a zvlastne se cetla, ale ja byla naprosto spokojena ;-)

david5746

Klasická detektivka staré školy, kdy geniální detektiv řeší případy mozkem. V případě Nero Wolfa k tomu není potřeba ani opustit dům, protože jeho chytré pokyny s nasazením realizují jeho pomocníci a převážně hlavní vypravěč Archie Goodwin. Vrah byl jeden z mých kandidátů, ale to vůbec nevadilo, jednak nebyl kandidátem jediným a protože celé řešení a vyšetřování bylo celkem vtipné a pohodové.

Autora jsem neznal, takže zase děkuji výzvě, že jsem si rozšířil obzory o dalšího autora, minimálně vím, že se nemusím bát někdy sáhnout po nějaké jeho další knize.

Boby17

Tak bohužel, tahle kniha mi nesedla. Vybral jsem si ji jako dvanáctý úkol Čtenářské výzvy 2019 a dost jsem se při ní nudil, ale vydržel jsem a dočetl až do konce. Děj byl takový nanicovatý, čtrnáct lidí z jedné advokátní kanceláře se mi pletlo kdo je kdo a Nero Wolfe mi připadal dost nesympatický. Z mého pohledu šedý průměr a tomu odpovídají tři hvězdy.

Lejdus

Čtivá detektivka s nečekaným koncem. Rozhodně bych netipovala vraha a vtipné pasáže knížce dodávaly šmrnc. Určitě si od autora přečtu i jinou knihu, jeho styl psaní se mi zalíbil. Taktéž jsem na knihu narazila díky výzvě.

munka

Moje prvé stretnutie s týmto autorom a to vďaka výzve. Vtipne napísaná detektívka trochu iného štýlu aké som doteraz čítala.

genie

Netradiční, chytrá, svěží a nečekaně i vtipná detektivka.

nero 13
14.07.2018

Geniální detektiv Nero Wolfe je pro mně na stejné úrovni jako neméně geniální Sherlock Holmes. Vždy když čtu další případ Nero Wolfa, vychutnávám si jak ho vyřeší aniž by se pohnul z domu a téměř ani z křesla. A taky mám o něco radši jeho pomocníka Archie Goodwina, než společníka Sherlocka Holmese doktora Watsona.