Večerní host

Večerní host https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/5383/vecerni-host-5383.jpg 5 23 5

Nero Wolfe série

Do domu Nera Wolfa vstoupí mladá žena, která žádá o pomoc. Ještě té noci je zavražděna.

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Prisoner's Base , 1939

ThinThar
05.02.2021 5 z 5

Wolfovky jsou buď dobré a nebo výborné. Tato je z té druhé skupiny. Popisovat netřeba. Chceš vědět víc? Vezmi a čti.

kap66
07.08.2020 5 z 5

Všechny komentáře pod mým jsou od mých oblíbených, ale – nesouhlasím! Nikoliv s hodnocením, jednoznačně přiděluji pět hvězd za přijatelný počet postav, nezvyklou výměnu rolí, vtipnost a logické vyřešení. A to je právě to: přestože se Nero Wolfe zdá být z případu odsunut, je to nakonec on, pivař (!), kdo případ rozsekne. Takže já zůstanu věrná jemu i svému oblíbenému pití (a jen doufám, že nedosáhnu i Wolfova objemu :-) ).
Ne, vážně: souhlasím se všemi komentáři. Tenhle tandem Nero/Archie mě hodně bavil.

jprst
24.05.2020 5 z 5

Už to bude nějakých 8 - 9 let, co jsem tuhle detektivku četl, byla dobrá, líbila se mi. A dnešní komentář čtenáře Česneksmedem mě inspiroval k tomu, abych si ji v nejbližší době zopakoval, samozřejmě podle návodu zmíněného čtenáře. Dopředu vím, protože tahle kniha je hodně dobrý výběr.

Česneksmedem
24.05.2020 5 z 5

Úvod
Byl sobotní den 23. května 2020, venku chcalo a číhal koronavirus. Nic příjemnějšího než četba nebylo pravděpodobné (schade, jak říkáme na Moravě), takže jsem zabořil zrak do knihy „Večerní host“ od RTS. Řídil jsem se pokyny budoucí oběti trestného činu, udělal si pohodlí a svlažil volátko. Mám rád ty drobné náznaky z Vesmíru, takže když v knize vystupuje Goodwine, použil jsem na svlažení víno z vinařství Château Mouton-Rothschild. Znalci ví a slintají, abstinenty ať zahrabou či spálí bez ochutnání této lahodné many.
Střední část
Díky šrajbmašince jsem si do starého kalendáře na rok 1995 (jsem spořivý kluk) poznamenal, že tentokrát Archie Goodwine hrál (až na úplný závěr) hlavní roli. To nám čtenářům nevadí, neboť jméno Archie znamená oblíbený a takový on prostě je. Dalším plusem těchto detektivek je vesměs absence krvavých scén, naopak nechybí svérázný humor. Navíc zde máte docela slušnou šanci odhalit padoucha.
Závěr etýdky
Sorry Pepo4081: „Nanejvýš uspokojivé!“

pepa4081
22.04.2020 5 z 5

Detektivka, v níž Nero Wolfe vezme za klienta Archieho Goodwina a ten se přidá k policii. Takže je to zase povedená taškařice, kde se dočkáme typických dějových zvratů. Příznivcům nekrvavých detektivek mohu vřele doporučit.
Velmi uspokojivé.