Devatenáct klavírů

Devatenáct klavírů je ryze česká špionážní detektivka o Klubíčkovi versus henleinovská organizace na Karlovarsku v letech 1933 - 35, kterou odhalí při pátrání po pokladu ukrytém v jednom z devatenácti klavírů. Napínavost příběhu stupňuje líčení politického pozadí doby a machinací tajné organizace pracující pro třetí říši.

https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96347/devatenact-klaviru-BX6-96347.jpg 3.734

Inspektor Klubíčko

Detektivky, krimi, Literatura česká
Vydáno, Československý spisovatel

Kniha Devatenáct klavírů

Lejdus
27.07.2019

Na muj vkus az prilis zamotane a spousta postav. Nicmene detektivka na tehdejsi dobu dobra. Vliv politiky do vsedniho zivota a prace vykresluje stresujici prostredi, ve kterem museli lide fungovat.

dagmar5477
05.01.2019

Příjemná detektivka, která mě zaujala především popisem doby a Karlových Varů.

Eicherik
20.05.2018

Detektivka s částečně špionážním pozadím, v které mě nejvíce zaujalo líčení doby, kdy narůstá vliv Sudetoněmecké strany. Většina děje se odehrává v Karlových Varech a pro čtenáře, kteří mají tohle město rádi mohou být zajímavé detaily ze zdejšího místopisu.

Chemiczka
25.01.2017

Výborná oddechová detektivka. Mé první setkání s Klubíčkem v knižní podobě (v televizní inscenaci s p. Donutilem, již několikáté). Nápaditě zasazeno do období narůstání vlivů jak nacismu v Německu, tak henlainova hnutí v československém pohraničí. Kromě honby za klavíry, potažmo poklad, jsem více než ocenila popis tehdejších politických nálad, a snahy československé vlády, pokud možno henleinovce, resp. nacisty, nedrážit a tiše doufat, že to nějak dopadne. Nejen z historie víme, že zlo vitězí, pokud dobří lidé nic nedělají!

jarmik
19.05.2016

Slabá detektivka se zmatenou zápletkou a nepřehledným množstvím postav. Doporučit ji mohu jen karlovarským patriotům, kteří si užijí mnoha detailů z karlovarského místopisu (za to dávám jednu hvězdičku navíc, jinak si více než 2 nezaslouží).

WEIL
17.08.2011

Detektiv Klubíčko je oblíbená postava spisovatele Emila Vacheka, a jeho příběhy by proto neměly nudit žádného milovníka detektivek.

Příběh kriminálního rady
Příběh kriminálního rady