Devatenáct klavírů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Devatenáct klavírů je ryze česká špionážní detektivka o Klubíčkovi versus henleinovská organizace na Karlovarsku v letech 1933 - 35, kterou odhalí při pátrání po pokladu ukrytém v jednom z devatenácti klavírů. Napínavost příběhu stupňuje líčení politického pozadí doby a machinací tajné organizace pracující pro třetí říši.

https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96347/devatenact-klaviru-BX6-96347.jpg 3.734
Série

Inspektor Klubíčko

Žánr
Detektivky, krimi, Literatura česká
Vydáno, Československý spisovatel
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Devatenáct klavírů

Přidat komentář
Lejdus
27.07.2019

Na muj vkus az prilis zamotane a spousta postav. Nicmene detektivka na tehdejsi dobu dobra. Vliv politiky do vsedniho zivota a prace vykresluje stresujici prostredi, ve kterem museli lide fungovat.

dagmar5477
05.01.2019

Příjemná detektivka, která mě zaujala především popisem doby a Karlových Varů.


Eicherik
20.05.2018

Detektivka s částečně špionážním pozadím, v které mě nejvíce zaujalo líčení doby, kdy narůstá vliv Sudetoněmecké strany. Většina děje se odehrává v Karlových Varech a pro čtenáře, kteří mají tohle město rádi mohou být zajímavé detaily ze zdejšího místopisu.

Chemiczka
25.01.2017

Výborná oddechová detektivka. Mé první setkání s Klubíčkem v knižní podobě (v televizní inscenaci s p. Donutilem, již několikáté). Nápaditě zasazeno do období narůstání vlivů jak nacismu v Německu, tak henlainova hnutí v československém pohraničí. Kromě honby za klavíry, potažmo poklad, jsem více než ocenila popis tehdejších politických nálad, a snahy československé vlády, pokud možno henleinovce, resp. nacisty, nedrážit a tiše doufat, že to nějak dopadne. Nejen z historie víme, že zlo vitězí, pokud dobří lidé nic nedělají!

jarmik
19.05.2016

Slabá detektivka se zmatenou zápletkou a nepřehledným množstvím postav. Doporučit ji mohu jen karlovarským patriotům, kteří si užijí mnoha detailů z karlovarského místopisu (za to dávám jednu hvězdičku navíc, jinak si více než 2 nezaslouží).

WEIL
17.08.2011

Detektiv Klubíčko je oblíbená postava spisovatele Emila Vacheka, a jeho příběhy by proto neměly nudit žádného milovníka detektivek.

Doporučujeme

Příběh kriminálního rady
Příběh kriminálního rady
Ďáblův sluha
Ďáblův sluha
Osmanský tábor
Osmanský tábor
Dýka s hadem
Dýka s hadem