Lejdus Lejdus komentáře u knih

Nejlepší věc, která se mi nikdy nestala Nejlepší věc, která se mi nikdy nestala Jimmy Rice

Kdyz jsem si precetla ty negativni komentare, tak jsem se i trochu bala, ze to pro mne bude ztrata casu. Ale kdepak. Kniha se mi cetla krasne, konec byl samozrajme krasny, i kdyz autori pekne ctenari motali hlavu a do posledni chvile se nevedelo, jak to teda bude. Musim se priznat, ze posledni stranky jsem hodne preletla a dukladne neprocetla, protoze jsem uz tak byla napjata, jak vse dopadne.. pozitivne hodnotim psani kapitol z pohledu zeny a muze oddelene, jdou videt odlisnosti, jak kazde pohlavi stejne veci prebere zcela jinak nez ten druhy.

15.12.2019 3 z 5

Má půvabná žena v blázinci Má půvabná žena v blázinci Mark Lukach

Skvela kniha o zivote s psychickou nemoci. Urcite by si ji meli precist lide, kteri znaji nekoho s podobnymi problemy. Dokazali by tak vice pochopit jejich jednani a pocity. Neni to klasicka kniha s happy endem, ale opravdovy pribeh z realneho zivota.

07.12.2019 3 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Klasická Hartlovka. Vtipné povídání, zajímavé příběhy postav.

17.11.2019 4 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Opravdu příjemné čtení. Mnohdy mi bylo smutno z příběhu hlavní hrdinky a myslím si, že bohužel některé ženy zažívají podobné situace, které neumí řešit žádným způsobem. V knize je krásně vykreslena lidská povaha a manipulace, jak někteří lidé působí na okolí a přitom jsou uvnitř natolik zkažení, že si to nikdo nedokáže představit.

17.11.2019 5 z 5

Slepá bába Slepá bába Jarmila Pospíšilová

Vcelku povedený příběh. Napětí a zajímavé osobnostní rysy některých postav mne zaujaly. Také se mi líbí v podstatě happy end. Věřím, že kniha je vcelku ze života a někteří lidé mohou zažívat podobné situace.

17.11.2019 3 z 5

Vlaštovka, kočka, růže, smrt Vlaštovka, kočka, růže, smrt Håkan Nesser

Za me prumerna detektivka. Pribeh byl velmi dobre promysleny, ale pro mne byl vysetrovatel na volne noze mirne nesympaticky. Taky mne v knize moc nebraly "filozoficke" polemizovani vraha nebo nekterych postav. Kvuli tomu take neni kniha pro me vynikajici, ale jen prumerna. Co se tyce nazvu knihy - nejak jsem si nevsimla spojitosti ruze. Nejak mi to uniklo.

09.11.2019 3 z 5

Vždycky je to manžel Vždycky je to manžel Michele Campbell

Čekala jsem zajímavější příběh. Začátek se mi zdál zbytečně roztahaný a moc mne paření na výšce nebavilo. V tomto ohledu mi to přišlo spíše jako kniha pro náctileté. Detektivní příběh byl ale zajímavý, jen mi byl policejní náčelník dosti nesympatický. Konec je samozřejmě nečekaný. Nicméně po přečtení doporučení autorek Paris a Lapena jsem očekávala větší pecku. Jejich knihy dle mého byly kvalitnější.

14.10.2019 3 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Kniha přečtená za hodinu. A proč? Protože jsem z každé strany pročetla max. pět vět a věděla jsem vše, co bylo potřeba. Knížka o ničem. Absolutně nezajímavý příběh, nebýt dvou událostí v knize, tak se jedná o plýtvání stránek a škoda lesů, které padly na výrobu tohoto papíru. Kariku už opravdu nikdy do ruky nevezmu.

11.10.2019 1 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

První polovina knihy byla opravdu povedená. Následný děj byl ale vcelku předvídatelný a v duchu jsem si říkala - to jsou všichni tak pitomí? Proč nic neřeknou policii?! Proč si to nedají dohromady, vždyť je to naprosto logické! Poslední dvě stránky samozřejmě úplně převrátí celý význam knížky, nicméně polovina byla opravdu předvídatelná a tím pádem i nudná. Čekala jsem, kdy přijde ke zlomu a to byly až poslední dvě, tři stránky..

10.10.2019 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Příjemné čtení, nečekané zápletky. Zpočátku mne kniha nebavila, protože se pořád točila ohledně zmizení malé a vše bylo tak nějak dokola odehrávající se v domě manželů. Ale průběh, zvraty a závěr knihy opravdu povedený.

06.10.2019 3 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Byla jsem nadšená! Nečekala jsem, že kniha, ve které je konec prozrazen čtenáři hned na začátku, může mít ještě nějaký vývoj (zpětný :), ale především překvapivý. Obdivuji autora, že to skvěle promyslel, aby čtenáře zaujal až do konce/začátku příběhu.

06.10.2019 5 z 5

Cosi o tobě Cosi o tobě Julie James

Dobra oddechovka s milostnym pribehem a detektivnim vysetrovanim.

14.09.2019 3 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Vlastne nevim, co si o knize myslet. Detektivni pribeh byl zajimavy, ale dost mi to pripominalo zahranicni namet knihy Naposledy se ohledni. Podobna zapletka, jen se tedy vrazdilo. Uprimne se mi popisovani krajiny, jak je to tam uzasne, nelibilo. Asi jsem to autorce neverila a spis mne to behem cteni rusilo. Jinak vcelku slusna detektivka a poutavy pribeh.

09.09.2019 3 z 5

Mafie po listopadu, aneb, Ryba páchne od hlavy Mafie po listopadu, aneb, Ryba páchne od hlavy Zdena Frýbová

Nehodnotím, nedočteno. Kniha mne zpočátku zaujala. Autorka psala poutavě, bylo to ze života a zajímalo mne, jak životy postav dále probíhají- Bohužel po prvních padesáti..sto stran, byla kniha nudná. Nezajímavá, hodně politiky a zbytečného plýtvání stránek, že jsem to nezvládla dočíst.

03.09.2019

České kuriozity - Neobvyklé v České republice České kuriozity - Neobvyklé v České republice kolektiv autorů

Kratke poctenicko zajimavych mistech v CR. Jsou zde dobre tipy na vylety a povesti z ruznych koutu republiky.

03.09.2019 3 z 5

Mrtvou neměl nikdo rád Mrtvou neměl nikdo rád Eva Tvrdá

Povedena ceska detektivka. Jak je jiz v nazvu napsano, obeti je zena, kterou jeji okoli nenavidelo. Podezrelych je tedy mnoho, zapletka a rozuzleni je zajimave. Rozhodne doporucuji jako kratkou kriminalni oddechovku.

28.08.2019 4 z 5

Tajemství živých Tajemství živých Carol Wyer

Kniha byla skvělá, ale mám dvě výtky. Proto nehodnotím plnými hvězdami. Některé myšlenkové pochody inspektorky mne zaráží. Opravdu mi rozum nad tím stál, že si nespojila výpověď svědka, který jmenuje osoby a je přítomen i "pohřešovaná osoba". Zaráželo mne, že si to ještě nespojila, nedořešila s dalšími policisty atd. Také v závěrečné části si nechává vysvětlovat příběh v důležité chvíli, když hrozí smrt uneseného... Každopádně příběh velmi zajímavý, bavilo mne to. Někdy opravdu zamotané, ale postav ve výsledku nebylo moc, jen spousta jmen a je důležité si vše spojit jako to dělá inspektorka Robyn.

22.08.2019 4 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Pribeh zajimavy. Taky bych si to dokazala predstavit jako film. Nektere casti mi prisly az prilis, neco mirne nedotazeno, ale celkovy dojem z knihy je pozitivni.

Ještě dodám, že kniha v podstatě popisuje příběh v rozsahu pouhých max. 12ti hodin :)

19.08.2019 4 z 5

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Cekala jsem od autorky vice poutavejsi pribeh. Happy end jiz na zacatku, ktery se tahl az do konce s mensimi zapletkami. Tema hypnoterapie a stalkingu mne vsak zaujala. Kazdopadne jsem od autorky cetla uz lepsi knizky.

19.08.2019 3 z 5

Případ oživlé mrtvoly Případ oživlé mrtvoly Erle Stanley Gardner

Opet skvele cteni. Vyjimecne se zde vyskytuje zalobce, ktery dokaze ocenit slavneho Perryho a jeho mysleni.

16.08.2019 3 z 5