Má půvabná žena v blázinci

Srdce sevřené, přesto plné naděje – vzpomínky na mladé manželství, jež zcela proměnila duševní nemoc, které potvrzují sílu lásky. Duševní nemoc ve vaší rodině? Společný život Marka a Giulie začal jako romance z pohádky. Zamilovali se do sebe v osmnácti, vzali se ve dvaceti čtyřech letech a žili si svůj vysněný život v San Francisku. Když bylo Giulii dvacet sedm, začala trpět děsivými a nenadálými psychotickými změnami, které ji téměř na měsíc dostaly na psychiatrii. Jeden den byla nabitá životem a vypadala skvěle, další naopak trpěla bludy a sebevražednými sklony, přesvědčená, že její blízcí jsou v nebezpečí. Časem se Giulia plně zotavila a manželům se narodil syn. Avšak brzy po Jonasově narození potkalo Giulii další zhroucení a třetí několik let poté. Dostali se až na okraj propasti, kde se všechno, co kdysi považovali za samozřejmé, převrátilo. Jak se s duševní nemocí vypořádat a naučit žít Příběh křehkosti mysli a houževnatosti lidského ducha, především milostný příběh, který vyvolává zásadní otázky: Jak pečovat o lidi, které milujeme? Pro co a koho žijeme? Strhující v upřímnosti, zářivý soucitem a psaný s oslnivým lyrismem je příběh Marka Lukacha silnou osobní odysseou napříč trýznivými roky s duševní nemocí jeho ženy, kdy byl připoutaný neutuchající oddaností k rodině, která čtenáře ujistí v důvěře v sílu lásky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395293/big_ma-puvabna-zena-v-blazinci-t2r-395293.png 4.426

Vydáno: , Anag

My Lovely Wife in the Psych Ward: A Memoir, 2017

Kniha Má půvabná žena v blázinci

Darja.8

Zajímavá kniha. Nahlédneme v ní do mysli a bezmoci duševně nemocného člověka.
Dozvíme se,jak těžký život má rodina duševně nemocného člověka.
Největší obdiv má její manžel,že to nevzdal a neopustil ji. Muselo to pro něj být velmi těžké.

tyna_01

Velmi silné čtení, které doporučuji nejen lidem, kteří se potýkají s těmito problémy.

Mufa

Ještě jsem nikdy nečetla knihu o psychických poruchách z pohledu toho, kdo s takovým člověkem musí žít a nějak se s tím vším poprat. hodně depresivní čtení. Uvědomila jsem si, že partneři nějakým způsobem postižených lidí musí být opravdu hodně silné osobnosti, když ustojí vztah, do kterého nešli s tím, že se celý život budou muset potýkat s tím, s čím se potýkají.

Anna195
13.05.2021

Kniha je o Markovi a Giulie, ktorí sa do seba zamilovali v 18 a v 24 rokoch sa vzali. Mali skvelý život v San Franciscu, plný plánov, ale keď mala Giulia 27 rokov začala trpieť psychózou.

Čítanie knihy som si musela dávkovať po častiach, pretože toto bol určite najsilnejší životný príbeh, aký som čítala a zároveň bol plný rôznych emócií. V tejto knihe zistíte, že duševná choroba si nevyberá koho zastihne. Kniha je napísaná z pohľadu manžela Marka. Spolu s ním si prejdete rôznymi životnými situáciami, ktoré ich počas boja s touto chorobou čakali. Choroba neovplyvňovala len Giuliu, ale aj Marka a ich spoločný život. Príbeh zobrazuje niekoľko rokov boja s touto chorobou, ktorá sa jeho manželke vracala.

Musím povedať, že počas celého čítania tohto príbehu som Marka obdivovala. No najmä to, ako vždy stál pri svojej žene, pomáhal jej a bol jej oporou. Keď sa Giulie vrátila choroba aj po narodení ich syna, zvládal úžasné výchovu ich synčeka. Mark a Giulia mali okolo seba aj skvelých priateľov a rodinu, ktorí pri nich stáli.

Všetko, čo popisoval Mark v knihe som musela veľakrát predýchať. Niektoré situácie, ktoré zažili a najmä, keď bola Giulia na tom najhoršie boli fakt šialené. No veľa vecí, čo sa týka tejto choroby som sa aj vďaka tejto knihe naučila. Giulia bolo veľmi silná napriek tomu, že sa jej choroba vrátila, tak sa nevzdávala a bojovala, aj keď niekoľkokrát prepadla depresiám. Jednoznačne v tomto príbehu pochopíte vety: V dobrom aj v zlom. V zdraví aj v chorobe.

Kniha mi ešte dlho ostane v pamäti.

Jajiinka
01.04.2021

Hodnocení 4,5⭐/5⭐

Tato kniha je o zvratu životního štěstí, které se z minuty na minutu muže stát. Byla to skoro pohádka, krásné mládí, dokonalá láska – skoro předurčená. Mnoho let společného štěstí, které vyústí do svatebních zvonu. Jenže, co když zanedlouho po výměně práce se vaše drahá polovička propadne do stavů úzkosti a strachu o práci? A co kdy tato úzkost přeroste v mánii a psychickou poruchu, kdy je spouštěčem stres a okolní vlivy? Dá se pokračovat v normálním životě, když je vaše druhá polovička psychotická a má sklony k sebevraždě? Když jediná pomoc je spojena s léky, které ona sama vidí občas jako vysvobození občas jako trest? Koho bychom měli spíš litovat, psychotickou osobu nebo její blízké, kteří se ji snaží ochránit před sebou samou?

Tento příběh jsem dočetla před několika dny a pořád ve mně dost rezonuje. Byl tak plný emocí až jsem z toho měla kolikrát já sama úzkost, a přemýšlela jsem co bych v této situaci dělala. Opravdu nechcete, aby vaše životní láska propadla do psychózy a chtěla si ublížit. Byla to doslova emocionální houpačka. V životě jsem nečetla žádnou knihu o psychických poruchách, natož aby o psychické poruše mluvil manžel nemocné. Truchlila jsem spolu s ním, když jí vezl do psychiatrické léčebny a poté jsem měla spolu s ním vztek, že to muselo potkat zrovna je. Opravdu, toto dílo mě vzalo za srdce, a ne jednou jsem u toho měla slzy na krajíčku. A když se zamyslím nad tím, že tato kniha je vlastně autobiografie…. Jediné, co můžu k tomu říct je, že obdivuji sílu tohoto muže. Ne každý by to takto zvládl, i když on sám si nevěřil ale nikdy to nevzdal a tomu já říkám pravá láska.

Akléda_
02.03.2021

Neskutečně silná knížka, kde je krásně vidět, jak si podobné nemoci nevybírají a můžou postihnout kohokoli. V knížce je obsaženo několik let nemoci, to jak se s ní učili žít a jak to zasáhlo i jejich osobní život... Hodně silná knížka, o které budu ještě dlouho přemýšlet.

lucka1998
18.02.2021

Velmi silná autobiografická kniha, autor popisuje svůj těžký boj s nejistotou a vyčerpáním. Smekám před ním, protože to co zažil, je opravdu jen pro opravdu silné osobnosti. Z toho co popisoval, mi naskakovala husí kůže. Kniha popisuje jak těžké může být zvládání psychické nemoci, naštěstí měl autor hodně silné zázemí přátel a rodiny. Docela by mě zajímalo svůj boj zvládali dál...

Lejdus
07.12.2019

Skvela kniha o zivote s psychickou nemoci. Urcite by si ji meli precist lide, kteri znaji nekoho s podobnymi problemy. Dokazali by tak vice pochopit jejich jednani a pocity. Neni to klasicka kniha s happy endem, ale opravdovy pribeh z realneho zivota.