Lejdus Lejdus komentáře u knih

Léto modelky Léto modelky Pavlína Pořízková

Vcelku dobře čtivá kniha, zajímavý příběh.

Obhájce Obhájce Victor Methos

Líbila se mi právnická práce, ukázáno, co vše za tím je, jaké úsilí a co vše je udělat pro dobro klienta. Krátký ale výstižný příběh.

11.08.2023 3 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

Jak píší ostatní, autorka je má oblíbenkyně a na knihu jsem byla hodně natěšená. Nelíbila se mi však hlavní postava - totálně naivní a "blbá" mladá holka, která neví, že ji někdo snaží využít a lže jako když tiskne? Kniha pro mne měla spád až v druhé části, konec je klasicky úplně jiný než by se zpočátku očekával. Každopádně věznění a popisování těchto skutečností mne moc nezaujalo.

Kopírák Kopírák Sam Holland

Ke knize jsem byla zpocatku skepticka. Obavy z toho, jak je doporucovana, zda to neni prehnane. Recenze byly i negativni, ale nakonec jsem se pustila do cteni. Autor velmi dobre popisuje vrazdeni obeti. Az mi z toho obcas bylo zle,ale dava to knize autenticnost. Libily se mi hlavni postavy, jak spolupracuji. Obcas nektere pohnutky hlavni hrdinky opravdu nebyly v souladu s mym nazorem. Zpocatku jsem se take neorientovala v odlisnych strankach/zprav, ale v polovine knihy mi to jiz davalo smysl a musela jsem se k temto strankam vratit. Moc dobre popsany pribeh.

05.08.2023 5 z 5

Nenápadný vrah Nenápadný vrah James Carol

(SPOILER) Na novou knihu v teto serii jsem byla dost natesena. Pribehy Jeffersona Wintera mne opravdu bavily, ale tento mne nijak zvlast nezaujal. Motiv bomb se mi nelibil. Hned mne napadlo, ze obeti jsou ti, kteri prezili. Prislo mi to naprosto logicke. Pozitivne hodnotim charakteristiku vraha, jak jej Jefferson popisuje.

05.08.2023 3 z 5

Kameník Kameník Camilla Läckberg

Dalsi bomba autorky! Opravdu skvely pribeh. Kniha lze cist i oddelene od predchozich, ale nektere veci z minulosti je dobre vedet. Tesim se na dalsi "dil". Mozna jen prozradim, ze v zaveru knihy vlstne neni napsano "proc" k tomu vsemu muselo dojit. I kdyz se tam rozpitvavalo kdeco, mozna az moc zdlouhave. Posledni radky velmi napjate na dalsi pokracovani!

17.07.2023 5 z 5

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

Zacala jsem autorku cist postupne v serii Erika a Patrik. Nakonec mi vse dava smysl. Pribeh je vzdy pekne propleteny, zamotany a porad stale zajimavy. V jednu chvili jsem si musela nacrtnout rodinne vazby rodiny,jez je hlavni v tomto pribehu. Tesim se na dalsi knihy.

22.06.2023 5 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Jelikoz jsem cetla Majove ruze pred touto knihou, tak jsem nebyla zas tak moc prekvapena. Nicmene jak pisi ostatni, trochu jsem postradala napeti. Vedela jsem tedy,ze to asi dobre dopadlo,kdyz nam pribeh vypravi obet.. libil se mi popis zahrady, dokazala jsem si vse predstavit

11.05.2023 3 z 5

Bílá tma Bílá tma Danielle Girard

Dost dobra knizka. Zpocatku jsem se obavala, ze zde bude az moc postav a budu se v tom ztracet, ale nakonec jsem se dobre zorientovala. Prvni kapitoly nebyly tolik zajimave, ale po case mne pribeh vtahl a opravdu jsem nemohla knihu ke konci odlozit jak to bylo napinave.

25.04.2023 4 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Opravdu nemám co vytknout. Znovu jsem se nezklamala, autorka je naprosto skvělá, píše vynikající příběhy.

09.02.2023 5 z 5

Májové růže Májové růže Dot Hutchison

Knihu jsem četla bez návaznosti na předchozí díly, proto mi zpočátku dělalo problém se zorientovat, že se jedná o dva různé zločiny. Každopádně příběh byl zajímavý a zkusím si přečíst i ostatní knihy autorky.

09.02.2023 3 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Zpočátku mne kniha vůbec nebavila. Postavy se mi pletly, nevěděla jsem, oč zrovna jde. Ale ve výsledku se mi příběh zalíbil. Rozuzlení celého příběhu je až v druhé části knihy, kdy se jednotlivé příběhy doplňují a čtenář tak konečně vše pochopí. Zde je krásně popsáno, jak jedna situace může v každém člověku vyvolat jiné domněnky a až když se vše odkryje, zjistí se pravda.

20.01.2023 4 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Hodně mi kniha připomínala film/knihu Dívka ve vlaku. Ono je to vše dosti podobné, alkoholička trpící bludy. Jak snadný terč může být člověk, jemuž se nedá věřit. Moc dobře zpracované.

09.01.2023 3 z 5

Dobře se dívej Dobře se dívej James Carol

(SPOILER) Autor opet nezklamal. Snad az na hadanku, jak se jmenuje krestnim jmenem jeden z vysetrovatelu - to mi bylo hned jasne. Ale v knize je to prozrazeno opravdu az v zaveru.

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Moc dobre zpracovany pribeh. Detailne popsane hruzy,co se obetem deji, mne vtahly do knihy, coz znaci o autorove vybornem stylu psani.

02.12.2022 4 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Vynikajici!! Toto mi chybelo, cist tak skvely pribeh za posledni dobu.

02.12.2022 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Skvele cteni, ale mela jsem vyssi ocekavani. Kniha je dobre zpracovana, dobre zapletky, skvela detektivni prace... Ale... Nektere myslenkove pochody Sagy, napr. proc dulezite informace nesdeluje alespon Joonovi, nebo i on ostatnim vysetrovatelum - to jsem opravdu nechapala. I kdyz bez toho by ta kniha byla daleko kratsi a vrah by byl dopaden v polovine knihy :)

Vliv na 'horsi' hodnoceni ma i fakt, ze predchozi knihy byly vydany rychle za sebou a cetly se hned po sobe. Tento kousek je s vetsim odstupem a proto uplne vsechny detaily predchozich dilu jsou jiz v zapomneni..

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Opět jsem zkusila tuto autorku a přesvědčila se, že styl psaní mi nevyhovuje. Příběh je přitom skvělý i zápletky atd.

23.05.2022 3 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Achjo, ta Erika je fakt otřesná! :D Nechápu, že může pracovat tam, kde pracuje a že ji ještě někdo opravdu nevyhodil. Nicméně příběh je skvělý, napínavý, jen osobnost Eriky se mi moc nelíbí.

01.11.2020

Rodina odvedle Rodina odvedle Sally Hepworth

Zajímavé téma a různé zápletky, které život přináší. Moc dobře se kniha četla. Nelituji, že jsem si ji pořídila do své knihovničky.

10.10.2020 4 z 5