Lejdus Lejdus komentáře u knih

Matčino vyznání Matčino vyznání Kelly Rimmer

Kniha se četla dobře, ale podobného tématu bylo v poslední době v hodně knihách, takže toto mne až tak neoslovilo. Nicméně autorka dokázala čtenáře překvapit nečekaným zvratem, i když pro bystrého čtenáře to určitě nebylo zas tak nečekané :)

10.10.2020 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Zpočátku se mi styl psaní a příběh vůbec nelíbil! Hlavní vyšetřovatelka mi byla nesympatická, věčně porušovala předpisy a chovala se úplně mimo.. Nicméně jsem se do knihy ve třetině začetla a nemohla přestat. Jak knihu i autora všichni vychvalovali (přátelé, média, atd.), tak se mi do ní moc nechtělo .. ve výsledku jsem ráda, že jsem zkusila. Rozhodně si přečtu i další knihy od Bryndzy!

09.08.2020

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Příběh mi přišel smutný, ale velmi hezky napsaný. Bavilo mne knihu číst a nalákalo na další knihu autora. Vánoční tématika je v tomto příběhu spíše smutným aspektem a občas jsem při čtení pocítila úzkost či lítost. V knížce jsou i pěkné ilustrace, proto jsem si ji také vybrala ke čtení, protože mne lákala jeho obálka i obsah s obrázky.

30.07.2020 4 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

(SPOILER) Rozhodně stojí za přečtení! Ve srovnání s Andělíčkářkou je tento příběh daleko lépe zpracovaný.

Zajímavé mi přišlo, že obrázek na obálce je odrazem produktu z knihy. Většinou se obálka jen nějak vztahuje k příběhu v knížce, ale tady jde vlastně o produkt, který vytvoří hlavní hrdinka :)

30.07.2020 5 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Zpočátku jsem byla zmatená, kdo je kdo a taky mi to evokovalo podobný příběh jako Dívka ve vlaku, kde všechno zavání alkoholismem postavy. Naštěstí se tak v polovině knihy dá pořádně zorientovat, příběh vás vtáhne a nutí číst dál, abyste pochopili, o co v knize vlastně jde :)

30.07.2020 3 z 5

Myslela jsem, že tě znám Myslela jsem, že tě znám Penny Hancock

Některé pasáže v knize mne moc nebavily. Psaní z pohledu dvou žen byl zajímavý, ale jediné, co mne zajímalo bylo to, jak to tedy dopadne. Kvůli tomu jsem knihu dočetla, jinak bych ji asi odložila v první třetině. Každý si chce chránit své dítě a je přesvědčený o své pravdě - nevidí nic jiného než jen vlastní zájem. Ale to tak v životě prostě je a dokáže to i nejlepší přátele od sebe odtrhnout.

30.07.2020 3 z 5

Ženy bez slitování Ženy bez slitování Camilla Läckberg

Knížku jsem slupla jak malinu a byla opravdu výborná. Líbila se mi propletenost jednotlivých příběhů, jednoduchost a hlavně poutavé psaní autorky. Opravdu se mi líbí její styl, krásně se to čte a prostě baví!

30.07.2020 5 z 5

Malé pikantní vraždy Malé pikantní vraždy Jussi Adler-Olsen

Autor mne presvedcil, ze by bylo vhodne si precist i obsahlejsi knihy, takze uz se tesim. Pribehy jsou opravdu zajimave a s krimi tematikou.

25.07.2020

Spolubydlící Spolubydlící C. L. Pattison

Velmi napinavy pribeh. Rozuzleni na konci nikdo opravdu neceka. Mozna az prilis rychle a nahustene autor shrnul, kdo je onou holcickou v pribehu, ktery je prokladan kapitolami dvou hlavnich hrdinek. Libilo se mi napeti behem celeho pribehu.

25.07.2020 4 z 5

Zvláštní příběh Zvláštní příběh Katarína Gillerová

Mne se kniha libila. Autorka psala poutave, byla jsem zvedava, jak dej bude dale probihat. Na odpocinek na chalupu si myslim, ze se velmi hodi.

17.05.2020 3 z 5

Pan S. – Erotická zpověď Pan S. – Erotická zpověď Emma Becker

Kniha mne nudila. Cekala jsem pikantni stranky nebo napinavy pribeh, ale prislo, ze se jen autorka placa sem tam. Obcas sproste slovo, popis sexu, ale ve vysledku nuda. Knihu jsem i kvuli tomu nedocetla.

01.05.2020 1 z 5

Čarodějnice Čarodějnice Camilla Läckberg

Mirne zklamani, kdyz na posledni strance byla shrnuta spojitost historie a postav z pritomnosti. Cekala bych lepsi propojeni jako tomu bylo v jinych knihach autorky.

12.04.2020 4 z 5

Blázni umírají v pátek Blázni umírají v pátek A. A. Fair (p)

Bohuzel mi byla Berta silne nesympaticka a pusobila na me spise rusivym dojmem v knize. Asi jsem az moc premlsana panem Masonem. Mysleni a detektivni prace pana Lama se mi vsak libila. Prala bych mu vrelejsi spolupracovnici :)

12.04.2020 3 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Vynikající kniha! Opravdu skvělý příběh, i když to zpočátku čtení vůbec nevypadalo. Prvně jsem byla zmatená z množství postav, nicméně po souvislejším čtení jsem se orientovala bez problémů. Rozhodně si přečtu od autorky i něco dalšího. Závěr byl opravdu nečekaný.

10.02.2020 5 z 5

Chyť mě Chyť mě Lisa Gardner

Skvělý příběh. Kniha se četla velmi dobře, byla čtivá a napínavá. Čtenář do poslední chvilky nevěděl, jak to tedy je. Čekala jsem na přečtení delší dobu a jsem ráda, že jsem si knihu uložila a mohla konečně přečíst. Nelituji.

26.01.2020 5 z 5

Život bez tebe Život bez tebe Katie Marsh

Kniha mne neoslovila. Ani styl psani autora. Po par strankach jsem ji odlozila a uz se k ni nejspise ani nevratim.

04.01.2020

Neplakej, vrátím se pro tebe Neplakej, vrátím se pro tebe Jaroslava Černá

Kniha mela zajimavy pribeh, ale jak pisi ostatni - az uchylne chovani otce k vlastni dceri - nedokazala jsem to pochopit. Nicmene, jak je v knize zmineno - bozi mlyny melou...

04.01.2020 3 z 5

Případ rozmarného Amora Případ rozmarného Amora Erle Stanley Gardner

(SPOILER) Klasika Perry. Zajimave bylo vv knize pouziti "detektoru lzi" a bylo zjimaveho jeho vysvetleni diky Peryymu.

29.12.2019 3 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Nic moc, takovy prumer. Prvni 3/4 byly nudne, zajimalo mne jen, kdo deti ve skolce sikanuje... poslednich par stran bylo opravdu zajimavych. Kazdopadne styl kapitol se mi moc nelibil - komentare k udalosti, o ktere vlastne nevite az do poslednich par stran - byly k nicemu, protoze jsem neznala postavy, ani kdo zemrel a co se stalo.

29.12.2019 3 z 5

Hledá se doprovod! Hledá se doprovod! Sophia Money-Coutts