Lejdus Lejdus komentáře u knih

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Jak jiz psali ostatni, kniha se mi cetla velmi dobre. Autorka psala pasaze tak akorat, jeji styl se mi zalibil, ze zkusim i jinou knihu. Pravda je, ze pribeh v podstate nema happy end, zadna z postav neni stastna.. Libi se mi v knize poukazani na to, jak casto vsichni neco delame pro druhe, kvuli nim a nedokazeme prezentovat to, co sami chceme. Je zde videt slozitost vztahu a sdeleni prani a ziti zivota dle svych predstav..

14.04.2018 3 z 5

Srdceboly Srdceboly Simona Monyová (p)

Uzasny pribeh. Kniha ukazuje, jak i samostatne, uspesne zeny dokazi byt zavisle na zlych muzich. Kniha pusobi biograficky, ale i presto doufam v happy end hlavni postavy, nebot konec je otevreny. Pro hrdinku knihy vidim stastny zivot se synkem a spokojeny vztah s biologickym synem. Skoda, ze i autorka nemela pro sebe stastny zivot nachystany..

01.04.2018 5 z 5

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

Očekávala jsem od posledních stránek mnohem víc. Konec nebyl dle mých představ, což mi dává spíše negativní pocit z knížky. Čtení mne ale hodně bavilo, děj byl zajímavý, vtipné situace, někdy jsem netušila, co právě nastane. Jak píší ostatní, docela mě zaráží, že mezi námi žijí i tací lidé, co mohou fyzicky/psychicky ubližovat jiným lidem a dokonce ničit něčí životní lásky. I když nebyla kniha příliš pozitivní, přelouskala jsem ji jedním dechem.

30.03.2018 3 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Jak píší ostatní, taková oddychovka, co pobaví. Zajímavý vývoj některých postav.

27.03.2018 4 z 5

Tři v kruhu Tři v kruhu Naďa Horáková

Skvělé čtení. Knížka mě hodně bavila. Našla jsem si tam vše, co je třeba: napětí, romantiku, humor, tajemství, propletené vztahy, duchovno atd. Prostě pecka, nečekala jsem to :) Knihu jsem přečetla co nejrychleji, nedala mi spát!

26.03.2018 4 z 5

Prstýnek z levandule Prstýnek z levandule Lenka Teremová

Kniha mne bavila. Pěkně se četla, protože kapitolky byly krátké. Příběh poutavý i romantický. Také jsem očekávala z psychologie více témat, a že bude autorka rozepisovat více práci s klienty s různými problémy, ale nevadí. Pro pobavení si přečtu i jiné knížky autorky :) pro mne oddychová knížka

24.03.2018 4 z 5

Roztomilé malé lhářky Roztomilé malé lhářky Sara Shepard

Protože jsem četla knihu až po shlédnutí seriálu, tak jsem věděla přesně, jak se děj bude odehrávat. Příběh je zajímavý, napínavý. Určitě vhodné čtení pro náctileté.

06.03.2018 3 z 5

Naivní detektivka z knihovny Naivní detektivka z knihovny Jana Chroustová

Dobrá kravina :) Fakt se to pěkně četlo, bylo to vtipné, napínavé. Některé pasáže až absurdní, ale alespoň se člověk nenudil!

13.02.2018 3 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Naprosto skvělý příběh. Tento žánr nečtu nejraději, ale ani na jediné stránce jsem se nenudila.

05.02.2018 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Cekala jsem knizku vice zajimavou. Dovetky Albuse se mi obcas libily, ale prislo mi to spise jako rozebirani pribehu a pro deti asi nic moc ctiveho. Zkusim precist i dalsi dila od J.K.R. (Krome Harryho, toho mam uz za sebou :)

04.02.2018 3 z 5

Jednou za život Jednou za život Simona Ingrová

Hooodně se mi to líbilo. Některé scénky byly opravdu legrační, čtení mne díky tomu bavilo! Určitě doporučuji jako oddychové čtení, kapitoly jsou krátké, tak se to dobře čte např. při cestování autobusem :)

28.01.2018 5 z 5

Než odejdeš Než odejdeš Clare Swatman

První kapitola a poslední byly naprosto skvělé! Myslím, že kniha měla obsahovat pouze tyto části, protože ten prostředek nestál za nic. Jak již bylo řečeno v ostatních komentářích, občas šlo o blábolení a omílání jednoho a toho samého. Nicméně jsem se donutila k dočtení, abych zjistila, jak to teda dopadne! :)

15.01.2018 3 z 5

Kaňte, mé slzy, řekl policista Kaňte, mé slzy, řekl policista Philip K. Dick

Čekala jsem víc. Hlavně od závěru knihy. Byla jsem zvědavá, jak se bude děj vyvíjet, ale překvapivě mě závěr spíše zklamal. Příběh měl našlápnuto, v hlavě mi hrálo spousta verzí, jak to vše dopadne, ale takto jsem to nečekala. První sci-fi knihu jsem četla Neteleportovaný muž a ve srovnání s touto knihou, se mi předchozí líbila více. Škoda, asi sci-fi opustím.

07.01.2018 3 z 5

Černá kniha Černá kniha Paul Verhoeven

Musím uznat, že tato kniha, i když se odehrává během druhé světové, se mi četla velice dobře. Bavila mne, příběh byl velmi zajímavý a poutavý. Rozhodně jsem se nenudila. Jsem ráda, že jsem film před přečtením knížky neviděla, asi by mne pak kniha tolik nezaujala. Díky čtivosti a krásně usazeným kapitolám, jsem knihu měla přečtenou raz dva!

04.01.2018 5 z 5

O rodičích a dětech O rodičích a dětech Emil Hakl (p)

Zajimave cteni, rozhovor dvou generaci. Namotivovalo mne to ke cteni dalsich knih tohoto autora. Jsem zvedava, zda i dalsi knihy budou stejne tak dobre ctive jako tato.

29.12.2017 3 z 5

Smrt pana fotografa Smrt pana fotografa Dana Kovaľová

Dobra detektivka. Vtipne scenky, pohodove cteni do kabelky.

29.12.2017 3 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Skvela kniha. Vzpominam na dobu, kdy jsem cetla knihu poprve. Zprvu jsem necekala, ze bude kouzelnicka kniha pro mne dost vhodna, ale knihu jsem cetla jednim dechem. Libilo se mi napeti, tajemno.

29.12.2017 4 z 5

Lido di Dante Lido di Dante Petr Borkovec

Misty vtipne, zajimave. Obcas jsem se ztratila v deji. Na prozu proste moc nejsem :)

29.12.2017 2 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Kniha se mi cetla vyborne. Pribeh byl zajimavy, napinavy. Nemohla jsem obcas knihu odlozit, jak mne zajimal konec pribehu. Asi bych knihu spise doporucila mladezi, ale i pro starsi je velmi ctiva.

29.12.2017 5 z 5

Domeček pro panenky (Nora) Domeček pro panenky (Nora) Henrik Ibsen

Prekvapivy dej. Urcite doporucuji. Kniha je to kratka, vtipna a ma zajimavy vyvoj.

29.12.2017 4 z 5