Lejdus Lejdus komentáře u knih

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Nejde mi neporovnat knihu s jinou od Hartla. Urcite se mi lip cetla, byla zajimavejsi. Ale po precteni prvni casti, mi ta druha neprisla tak poutava, kdyz uz jsem urcite utrzky znala. Nemotivovalo mne to tak ke cteni. Prvni jsem cetla Veroniku, proto i za mne byla tato pasaz ctivejsi :) nez-li Jachym. Mozna, kdybych prvne cetla prave jeho, tak bych mela zase jiny dojem z knihy. Tezko rict. Byly casti, kdy jsem skoro brecela nebo se i smala. Kniha je urcite dobra jako oddychovka.

29.12.2017 4 z 5

Neteleportovaný muž Neteleportovaný muž Philip K. Dick

Sci-fi absolutne nectu! Knihu jsem cetla v ramci ctenarske vyzvy a tip na Dicka jsem dostala od kamaradky. Opravdu jsem necekala, ze se mi pribeh zalibi. Zkusim od tohoto autoa i jinou knihu, nakonec to sci-fi neni tak zle :)

29.12.2017 3 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Kniha mne mile prekvapila. Detektivky nejsou vubec mym salkem kavy, ale zalibilo se mi detektivni patrani, vztah mezi hlavnim hrdinou s ostatnimi postavami knihy. Bylo to napinave. Jedine co mne nebavilo, byly prvni stranky knihy, kde se popisovaly detaily a rozepisoval se popis starych budov. Nastesti po prekonani tohoto popisu, se kniha dal pekne vyvijela. Urcite zkusim i jinou knihu tohoto autora, zalibil se mi.

29.12.2017 4 z 5

Deník Deník Anne Frank

Cekala jsem od knihy mnohem vice. Zajimave je, jak lze v pribehu pozorovat zmenu mezi Annou - ditetem a Annou - zenou. Dle psani hlavni hrdinky jde videt, jak se zmeni povaha a uvazovani divky/zeny diky hormonalnim zmenam v tele. Toto mne celkem prekvapilo. Popisovani zivota v dome bylo zajimave. Clovek si nedokaze predstavit, jake to je, nemit moznost zit normalnim zivotem a byt odkazan pouze na pomoc druhych, nehnout se nekolik hodin, jist jen v minimalni mire, aby se udrzel pri zivote.... Prekvapilo mne vsak, ze v obdobi narozenin a dalsich podobnych udalosti, se obyvatelum podarilo sehnat veci i potraviny jinak nedostupne.

29.12.2017 3 z 5

Barva nachu Barva nachu Alice Walker

Zpocatku jsem byla zmatena, nebot se v knize neobjevil casovy udaj, do ktereho je kniha vsazena. Na jazyk jsem si po prvnich strankach zvykla a dej knihy mne zabavil natolik, ze jsem se zajimala o osudy ostatnich postav. Skvele na knize je to, jak se hlavni postava dokazala vypracovat z pozice uslapovane zeny v domacnosti na zenu emancipovanou, sobestacnou a s vlastnim usudkem.

28.12.2017 3 z 5

Jen jeden den Jen jeden den Gayle Forman

Takove fajn cteni, zajimavy pribeh. Tesila jsem se na pokracovani, ale dle recenzi a komentaru druhe knihy se na ni nejspise nechystam..

28.12.2017 3 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Skvela kniha. Zprvu jsem se obavala, ze se cely dej bude tocit kolem roku 1917 a prvni svetove, ale autorka mile prekvapila. V podstate mne bavila stranka detektivni, zjistovani minulosti a souvislosti, to se mi libilo opravdu nejvice. Jakmile jsem se dostala za prvni ctvrt knihu, musela jsem cist velmi intenzivne - byla jsem zvedava, jak to vse dopadne :)

28.12.2017 4 z 5

Tři vánoční povídky Tři vánoční povídky Petr Šabach

Moc pekne povidky. Necekany vyvoj, vtipne. Posledni povidka se mi vsak tolik nelibila. Je to ma prvni kniha od tohoto autora a navnadila mne ke cteni jeho dalsich knih, uz se tesim :)

28.12.2017 4 z 5

Pán much Pán much William Golding

Zpočátku mne kniha nebavila a odkládala jsem její dočtení. Zvrat byl tak v polovině knihy, kdy byl děj konečně pro mne zajímavý. Tato kniha bývá většinou doporučována pro děti/mládež, já bych to však dětem nedoporučovala :D Hrůznost změn osobností během pobytu na ostrově a co vše dokážou vykonat..

24.09.2017 3 z 5

Žádný sex, je úterý Žádný sex, je úterý Tracy Bloom

Pohodové čtení, k moři, na víkend.. A zdůvodnění, proč nemít sex v úterý, je vtipné - doporučuji přečíst :)

31.08.2016 4 z 5

Kukačka Kukačka Karolina Limrová

Knížka se mi četla naprosto skvěle. Z počátku jsem měla obavy, že mne nebude bavit, jak je obsáhlá, ale děj se pořád měnil, v některých částech jsem byla až moc dojatá :)

31.08.2016 5 z 5

Na ocet: Deník slečny Daniely Na ocet: Deník slečny Daniely Jiří Růžička

Čtení příjemné, ale pro mne konec nic moc. Z edice do kabelky se mi prozatím tato kniha líbila nejméně. Škoda, příběh měl dobře našlápnuto.

31.08.2016 2 z 5

Láska v Česku Láska v Česku Lukáš Pazdera

Souhlasím s komentáři. Kniha se mi velmi dobře četla, i když jsem z přebalu byla mírně zmatená a myslela jsem si, že se během čtení nebudu orientovat kdo je kdo. Byla jsem zvědavá, jak to půjde s postavami dál a konec mne také potěšil. Prostě takové relaxační čtení.

31.08.2016 5 z 5

Superpérák Superpérák Darek Šmíd

S knihou jsem byla spokojena. Akorát mi vadil styl psaní. Jak to bylo nespisovné, tak mi to opravdu dalo zabrat vůbec přečíst. Jinak podle mne obsahově skvělé. V podstatě v krátké knížce popsaný dnešní svět, který je plný dobra, zla, sexu, násilí apod. Je zde příběh se zvraty nečekaný konec. Není to jen nějaké plácání textu o ničem. Bavila jsem se a poslední kapitolu zhltla na posezení.

27.02.2016 4 z 5

Užitečné pohlaví Užitečné pohlaví Radim Uzel

Kniha není o sexu jako takovém, ale dočtete se zde i zajímavé informace, které jsou s ním spojené. Jako zajímavé se mi líbila kapitola Budou kojit muži?. Pro pobavení opravdu dobré. Má první kniha od pana Uzla a vcelku povedená.

21.02.2016 3 z 5

Velké holky a sex Velké holky a sex Helena a Klaudie Kamarádky z Letné

Mne kniha bavila. Příběhy mi přišly vtipné, ze života napsané a dokonce jsem se v některých viděla, případně své kamarádky, když mi popisovaly podobné útrapy s muži. Přišlo mi to jako dobrá oddychovka na pobavení a uvolnění se od věčného shonu :) Ještě ke všemu jednotlivé "články" byly krátké, což hodnotím pozitivně.

21.02.2016 5 z 5

Kniha přátel Kniha přátel Henry Miller

Pro mne bohužel ne tak zajímavá kniha, jak jsem předpokládala. Nejčtenější částí pro mne byla ta, která byla věnována jeho milenkám, ženám, jež proběhly jeho životem...

09.10.2015 3 z 5

Poslední polibek Poslední polibek Francis Scott Fitzgerald

Tři krásné povídky, ze kterých pro mne nejlepší byla právě ta poslední s názvem Poslední polibek. Konec poněkud nečekaný, smutný a jak píšou již ostatní čtenáři - všechny povídky jsou dosti melancholické

06.02.2015 4 z 5

Jeho žena Jeho žena Emmanuèle Bernheim

Jak byl na počátku příběh příliš jednoduchý, tak konec opravdu překvapil. Je neskutečné, co vše si dokážeme sami v hlavě vyvodit, což ani nemusí být skutečné a reálné, ale naše mysl pracuje na plné obrátky...

19.11.2014 3 z 5

Slečna Fifi (21 povídek) Slečna Fifi (21 povídek) Guy de Maupassant

Nevím proč, ale čekala jsem od knihy víc... Povídky jako takové se mi líbily. Některé byly smutné, dramatické nebo vtipné, poučné.. U mne vede povídka s názvem Châli - ač velmi smutná a se špatným koncem.

10.10.2014 3 z 5