Superpérák

Superpérák je novela o chlapci Ptáčníkovi, který se narodil s neuvěřitelným přirozením – které se však ve svém osamělém životě nenaučil používat. Ta doba přichází až ve chvíli, když se na chorovském gymnáziu seznámí s Karolínou; dívkou, která zná nejen klíč k využití jeho pozoruhodného anatomického daru, ale i tajemství jeho existence v tomto zvláštním světě. Náhle se z něj stává sexuální mašina schopná uspokojit kohokoli a kdykoli. Na scéně je ovšem ještě spolužačka Barborka, do které je doopravdy zamilovaný. Superpérák je nekompromisní, brutální a vtipný ponor do hlubin frustrované duše; inspiruje se estetikou francouzských avantgardních komiksů, postmoderní filozofií, náboženským hnutím New Age a japonskou pornografií. Je to příběh o lidském potenciálu, který byl potlačován příliš dlouho. Důsledky jsou devastující a dalece překračují pozemské životy zúčastněných. Uvnitř každé zářící komety je jeden černý šutr; a ten může přinést jak život, tak smrt. Autor se v této „severočeské Pulp Porn Fiction“ záměrně vysmívá popkulturním stereotypům a úspěšně nabourává běžné představy o literárním díle....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169330/big_superperak-f7S-169330.jpg 2.734

Kniha Superpérák

karca5233
22.05.2018

No kde začít... Knihu jsem objevila ve výprodeji na světě knihy a vzhledem k tomu že mi pasovala do čtenářské výzvy koupila jsem ji. Autor nám ukazuje jak se asi cítí lidé co jsou jiní a jak se jim z jejich dna podaří vzejít takřka na vrchol a to jen kvůli tomu že ze svého "nedostatku" uděláte přednost.. Tak jsem si to aspoň vyložila já. Nicméně knihu odkladam na dno své knihovny i když si na ni určitě vzpomenu...

Tygřička
03.10.2017

Nic proti panu autorovi, ale jeho humor nesahá humoru jeho otce ani po kotníky.

xelzax
02.09.2016

Nejprve znechucení nad stylem, nespisovností, vulgarismy... ale nakonec to vůbec nebylo tak blbý a chvílema to bylo i vtipný :)

Polinius
21.06.2016

Je to úlet. Vše ostatní už bylo řečeno. Číst to znova nebudu. :)
Jako literární analfabet bych to přirovnal k Ch. Bukowskému - ten taky psal s neodolatelným šarmem o tom hnusném hnusu, kterému se říká ,,život".

Lejdus
27.02.2016

S knihou jsem byla spokojena. Akorát mi vadil styl psaní. Jak to bylo nespisovné, tak mi to opravdu dalo zabrat vůbec přečíst. Jinak podle mne obsahově skvělé. V podstatě v krátké knížce popsaný dnešní svět, který je plný dobra, zla, sexu, násilí apod. Je zde příběh se zvraty nečekaný konec. Není to jen nějaké plácání textu o ničem. Bavila jsem se a poslední kapitolu zhltla na posezení.

3DD!3
08.10.2014

Výborně napsaná a čtivá podivnost, kde se mísí výborné hlášky s extrémním hnusem našeho bytí. Metafory, pseudointelektuální průpovídky a příběh, který s originálními nápady nešetří... i přes svou poměrně tuctovou zápletku.

Vesna
22.03.2014odpad!

Souhlasím, že tahle knížka nám ukáže jak pustě žijeme. Nebo spíš jak někdo žije. Ale můj šálek kávy to opravdu nebyl. A to vůbec. Ani jsem knížku nedočetla do konce. Chystám se jí spálit. Nemám chuť, aby jí někdo u mě našel a poptal se na půjčení. Je to dost vulgární, tvrdé a jednoduše bezcitné a zakomplexované "macho" čtení. Fakt mě to neoslovilo. Taková blbost do mé knihovny nesmí.

hipsterkaj
15.03.2014

Přišlo mi to, jako by si ten pán léčil konkrétní komplex. Vtipný to bylo málo.