Moře a pláž

Na prosluněných plážích se odehrávají příběhy z dalšího souboru edice Česká povídka. Týden na jachtě tráví se svými rodiči, kteří se rozvádějí, malý kluk v povídce Petry Soukupové. Na kurz potápění se vydává mladá manželská dvojice v příběhu Alice Nellis, ale jejich vysněná dovolená dopadne jinak, než si představovali. O muži, co svou dovolenou s manželkou tráví hlavně pozorováním jiných žen a také lodí, píše Miloš Urban. Za adrenalinem na Rujanu se vydává další dvojice v povídce Jaroslava Rudiše. Šestnáctiletá dcera na společné dovolené s matkou, to není zrovna ideální kombinace; alespoň tak to vidí Irena Hejdová. Až v Argentině a v Izraeli se odehrávají exotické příběhy Markéty Pilátové a Magdalény Stárkové. Ještě jednou - naposled - se touží podívat k moři stárnoucí žena ve druhé povídce Petry Soukupové....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136425/big_more-a-plaz-pcV-136425.png 3.255

Kniha Moře a pláž

pingu1
23.02.2019

Knížku jsem si vzala na pláž k moři .... Nějak jsem se ale netrefila, některé povídky mě moc nebavily a ty další nebyly zrovna pohodovky na dovolenou ....

janulka1310
17.11.2018

Povídky na téma moře a pláž mě velmi bavily.

Eldaren
13.11.2018

Zajimave povidky. Objektivne bych hodnotila tremi hvezdami, more je ovsem pro me fascinujici tema.
Nikdy jsem necetla Alici Nellis, nyni budu muset. Jeji povidka je spickova.

Efča59
27.09.2018

Knihy z edice "Česká povídka" mám moc ráda. Představuje vždy deset povídek známých i neznámých českých autorů. Myslím, že jsem je začala kupovat už někdy před deseti lety na vysoké. Kniha Moře a pláž mi ležela v knihovně už dlouho a v podstatě jsem ji vzala do ruky jen kvůli plnění tématu v Čtenářské výzvě. Bohužel tento díl je nejslabší, dočetla jsem ho asi právě jen kvůli výzvě a hodně jsem se nudila. Celkové skóre vylepšila poslední povídka Petry Soukupové o stáří, která byla výborná a taková opravdová.

Lejdus
02.06.2018

Povidky jsou spise smutne, pribehy ponure. Jako ochutnavka nekterych autoru je to dobre. Libily se mi povidky Soukupove, Urbana a Nellis. Urcite si zkusim od autoru precist jine knihy. Styl psani se mi taky libil, i kdyz nektere povidky byly spise filozoficke.. Cteni spise do autobusu nez k mori a na plaz :)

marketa9252
05.05.2018

Četla jsem jí na dovče v Itálii. Nádherné příběhy!

fred749
03.10.2017

Průměrné povídky. Vymyká se snad jen závěrečná povídka od Soukupové, která je vynikající.

antragus
18.05.2015

Když se podívám na průměr bodů, které jsem dal jednotlivým povídkám, asi by to na ty čtyři hvězdy i dosáhlo, celkovým dojmem se ale stejně pořád nemůžu ubránit spíše třem. Takže moje hodnocení berte jako někde mezi. Pro mne se jedná o třetí knihou z této edice, ale trochu se neubráním dojmu, že některé stálice edice píší vlastně pořád dokola to samé, pouze přizpůsobují prostředí. Někdy to vyjde líp, někdy hůř. Hlavní dojmy z jednotlivin? Netradiční Urban neurazil ani nenadchnul; Soukupová v první povídce přesně to o čem mluvím, tematikou se nezabývala poprvé; zato poslední povídka mile překvapila a byla velmi příjemná - měla koule podobně jako její hlavní hrdinka...;-) ; Nellis se trochu pohrabala v psychice a rozhodně to nebylo až tak marné, Rudiš s Pilátovou tentokrát moc nepřesvědčili a to je mám celkem rád; Moník nám ukázal jak vypadá dovolená tak trochu z jiné strany; Hejdová poměrně mile popsala život a moudření takové, jaké je - není všechno zlato; a poměrně odrovnala Stárková svým překvapivým pohledem na věc, na který jí navíc stačila poměrně malá plocha příběhu.