Soukromá jatka

Zaměstnanec sběrného dvora v městečku Sävenäs najde jednoho dne mezi odloženými předměty nový mrazák – a navíc plný balíčků mraženého masa. Rozhodne se, že ho odveze ke svému bratru Lennartovi, který má račí líheň a mohl by maso použít jako krmivo. Když však Lennart po několika týdnech jeden z balíčků rozmrazí, najde v něm mužskou nohu. Vyděšení bratři se rozhodnou, že se mrazáku co nejrychleji zbaví, a odvezou ho na vzdálené parkoviště, kde je vzápětí znovu objeven....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/113764/soukroma-jatka-113764.jpg 3.775

Ingrid Bergmanová 2.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Motto

Slaskjobbet, 2008

Kniha Soukromá jatka

Lejdus
25.11.2018

Zaver knihy se mi libil. Ale celkove na me pribeh nezapusobil. Jednalo se spise o pribeh komisarcina zivota nez samotneho vysetrovani pribehu.

Vlak7
05.07.2017

Jediné, co se mi na knize líbilo, byly krátké kapitoly. Celý příběh Porsche o nicem, žádný posun ve vyšetřování a v posledních 5 stránkách honem honem vyvrcholení. Celým příběhem se na druhé koleji vlekl nudný život mezi hlavní hrdinkou s její matkou. Kniha mohla být poloviční.

hambra1
17.04.2017

Kniha mě moc nebavila. Připadala mi taková bez náboje a "sterilní".

SilvieSisinka
22.03.2017

Pro mě pohodová detektivka :-)

Ketrin.TR
19.03.2017

Pokud hledáte napínavou detektivku tak tuto knihu raději vynechte; v té záplavě severských detektivek se tato vcelku ztrácí. Kniha popisuje pátrání a práci týmu a její valná část se odehrává v policejní zasedací místnosti, kde se pořád dokola opakuje kdo co objevil, zjistil a kdo co bude dělat a zkoumat dál. Spousta poznatků z vraždy se neustále opakuje; na druhou stranu se v tom aspoň čtenář neztrácí. Styl autorky mi moc nevyhovoval; věty jsou poměrně jednoduché a chybí mi nějaké barvitější vyprávění a popis. Nejvíce mě bavil konec kdy už to začalo mít dlouze očekávaný spád.

JehoMelounek
27.02.2017

Dalo se ,nejvíc mne bavil konec..

Calibra
13.02.2017

Kniha se dobře čte, ale vadí mi v ní náhody.

Půca4
26.01.2017

Od knížky jsem si moc neslibovala, ale ve finále se mi vážně moc líbila. Na jednu stranu mi čtení přišlo možná trochu dlouhé - popisování všeho, co vyšetřovatelé dělali, našli a znovu to říkali ostatním. Takže jsem hlavně čekala, jak autorka vytvoří konec, který mohl buď všechno vylepšit nebo naopak úplně pohřbít celou knihu, ale ten se podle mě skutečně povedl, takže 5*! Další knížky od autorky určitě budou na mém seznamu "Chci si přečíst".

švédská literatura švédské detektivky severská krimi

Christina Larsson
švédská, 1965