LadyMichelle LadyMichelle komentáře u knih

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Tak jsem si říkala, co všichni na téhle autorce vidí...a už to vidím taky! Napětí a chuť číst dál a dál! Ani si nepamatuji, kdybych byla knihou tak pohlcená. Duch domu Ashburnů mě nalákal, abych si přečetla vše, co tahle paní mistrová duchařských příběhů sepsala.

24.05.2021 4 z 5

Hedvábné stezky: Nová historie světa Hedvábné stezky: Nová historie světa Peter Frankopan

Neskutečný čtenářský zážitek! Peter Frankopan, díky svému zaměření (a to nejen na dějiny Střední Asie, Blízkého a Středního východu), dokázal sepsat velmi poutavé a přesvědčivé dílo, které mapuje vývoj rozličných typů "hedvábných stezek" od starověku do moderní doby, kde stranou neponechává ani zámořské objevy z dob 15. a 16. století.
Názorně ukazuje, jak se jednotlivé epochy přelévaly jedna do druhé a jak dalece byla budoucnost jednotlivých epoch ovlivněna minulostí.
Tato kniha by určitě neměla uniknout čtenářské pozornosti, a to nejen pro svůj široký rádius historických faktů, ale také pro pochopení rozložení politických sil v současném světě.

17.02.2022 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

I když byl konec trochu přitažený za vlasy, hodnotím plným počtem hvězd. Neskutečně silná kniha! Těším se na další publikace této nadané spisovatelky :)

28.12.2021 5 z 5

Cesta králů Cesta králů Brandon Sanderson

Jedno z nejskvělejších literárních děl, co jsem za svůj život přečetla!!! I když jsem se zpočátku nemohla do knížky začíst, tak postupně si mě děj přímo podmanil. Díky Bohu, že letos vyšlo pokračování! :-))

06.10.2015 5 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

No a je to tu....konec téhle úžasné série :-D :-( Velmi se mi líbilo poděkování autora a jeho poslední věta - ,,Tento svět se pro mne stal reálným a já doufám, že vás bavilo v něm žít. " To si teda piš!!!:-D Nezbývá jen doufat, že pán autor bude mít do budoucna ještě pár podobných nápadů na další fantastické knihy :-)

09.07.2015 5 z 5

Meč Přísahy Meč Přísahy Brandon Sanderson

Jistě, dalo se čekat, že díl ve kterém bude hlavně převažovat linka Dalinara, bude více o politikaření a podobných věcech, přesto jsem se opět nenudila a hltala každou další stránku!

Ptám se na jediné.... kdy někoho konečně napadne nám tuhle úžasnou sérii převést na naše obrazovky?! :-D

19.02.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Úžasná kniha!

31.12.2018 5 z 5

Vyjednavač Vyjednavač Brandon Sanderson

Úžasné! Originální, čtivé, překvapivé, zábavné a hlavně DECHBEROUCÍ!

10.12.2017 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Opravdu opět paní spisovatelka Körnerová nezklamala, celá kniha je skvělá a sotva člověk dýchá při jejím čtením. Dokonce jsem si i po dlouhé době při knížce zaplakala. Jednoznačně 100%

20.12.2019 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Druhý díl ještě lepší jak první! Budu jako na jehlách, do té doby, než vyjde pokračování! :-))))

25.06.2017 5 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Četla jsem na doporučení kamarádky, která tuhle knihu doporučuje jako nejperverznější věc, co kdy četla. Musím jí dát za pravdu. Sex jako takový mi v knize nevadil a člověk je zvyklý, že my lidé máme chutě všelijaké :-D Ale co mi vadilo a málem jsem se přesto nepřenesla, byl začátek .... Ti kdo přečetli určitě ví, co tím myslím

30.08.2020

Hrdina věků Hrdina věků Brandon Sanderson

Dokonalost ...

10.09.2019 5 z 5

Pramen Povýšení Pramen Povýšení Brandon Sanderson

Jak to jen ten Sanderson dělá, že má ty své světy tak dokonalý? :-D
Opět skvělé počtení, tajil se mi dech při akčních pasážích a byla jsem zvědavá, jak to všechno dopadne.
Takže, huraaaa na další díl :-))

01.08.2019 5 z 5

Elantris Elantris Brandon Sanderson

Stále mě Sanderson čím dál víc přesvědčuje, že je ten nejlepší autor fantasy vůbec. Nechápu, že ještě se nenašel nikdo, kdo by jeho úžasné příběhy dostal na filmové plátno. Elantris se čte lehce a děj postupně graduje a ke konci ani nedýcháte a hltáte jeho slova. Děkuji, opět jsem se skvěle bavila a knížku doporučuji všem!

07.12.2018 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Krásná kniha, krásná ve svém jednoduchém a přesto poutavém příběhu

02.10.2013 5 z 5

Krásky Krásky Dhonielle Clayton

Chvíli jsem váhala, že knihu ohodnotím jako průměrnou, ale díky tomu, jak autorka dokázala popsat doslova psychopatické chování jedné hlavní postavy, u které jste nedokázali odhadnout, jaký bude další její krok, dávám čtyři hvězdy a doufám, že se dočkáme pokračování!

10.07.2023 4 z 5

Minuta na rozloučenou Minuta na rozloučenou Hana Marie Körnerová (p)

Ze začátku opravdu pomalý rozjezd, ale ke konci to vážně začalo zajímavě gradovat. Bohužel i tak knihu hodnotím spíše jako průměrnou :-( Hanička to umí jinde mnohem lépe :-)

04.02.2021 3 z 5

Povídej, co vidíš Povídej, co vidíš Joy Fielding

Opět nezklamala! Senzační čtení :-)

30.12.2017 4 z 5

Stínová královna Stínová královna C. J. Redwine

Chválím úžasnou obálku, mapku království, nápad postavit příběh na známé pohádce... ale... Nemohla jsem se nijak začíst. Neustále jsem se musela do čtení nutit a až po půlce knížky mě začalo zajímat, jak to všechno dopadne. Na můj vkus tam autorka vkládala až moc "akce" a ne vždy se ji to podařilo dobře popsat. Mrzí mě také, že si nepohrála více s psychologií postav - nastínila je dost povrchně a těžko uvěřitelně...
Hodnotím tedy jako slabší průměr..škoda, anotace vypadala tak slibně :(

09.08.2016 2 z 5

Poslední navěky Poslední navěky Soman Chainani

Báječné zakončení úžasné série :-)

09.04.2016 5 z 5