Minuta na rozloučenou

Minuta na rozloučenou https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/273890/mid_minuta-na-rozloucenou-wrT-273890.jpg 3 198 55

Mariannu nudí život, společnost i přátelé. Rozhodne se přerušit studia a doprovázet otce, profesora přírodních věd, na výpravu do argentinského pralesa. Zcela nepřipravená se však ocitá ve světě, který nemá s romantikou jejích představ pranic společného. Ve skupině vědeckých pracovníků, domorodých nosičů a průvodců pluje na člunech proti proudu řeky Paraná. Po dramatických událostech musí projít tvrdou fyzickou i psychickou zkouškou...... celý text

Kskaja
28.02.2024 3 z 5

Taková pohádka..
Čtivé a málo uvěřitelné.
1. Třetina se mi líbila, zmena prostředí .. ale potom už to bylo takové ,,hloupe,,

ave55
26.01.2024 2 z 5

Ani se mi nechce věřit, že tuhle slátaninu napsala paní Körnerová.

Alexxxka
30.12.2023 3 z 5

Za mě pohodové čtení. Nic extra ale četlo se mi to dobře, i když to bylo hodně nerealistické.

Anavi8912
27.12.2023 3 z 5

Oddychová knížka, pohádka pro dospělé. Trošku překombinovaný děj. Po přečtení knihy Heřmánkové údolí jsem očekávala trochu něco jiného.

Aghatte
16.12.2023 1 z 5

Tak do půlky jsem se snažila přečíst, ale vážně se to nedalo.
Marianna mi pila krev a její chování mi lezlo na nervy.
Nepochopila jsem větu - "napila se vody" - v pralese, téměř nahá, bosá a osamocena, bez ničeho, to se jako napila z řeky? Po výčtu všech nebezpečí a možných onemocnění?
Druhou půlku jsem jen prolistovala, a zachytila pár momentů, které mě ubezpečily, že není třeba číst dál.
Nic, co bych ještě někdy četla a nic, co bych doporučila.

Maky78
18.11.2023 3 z 5

Zpovykaná hlavní hrdinka mě neskutečně štvala. Postupně se její postava stala snesitelnou. Zápletky na mě trochu překombinované.
Nenáročné čtení.

evvva
15.09.2023 3 z 5

Nakonec...proč ne...taková Rosamunde Pilcher...nebetyčná blbost, a kolik lidí na ni kouká...

Máca216
25.07.2023 3 z 5

Letní oddechové čtení. Děj neuvěřitelný, ale dalo se to.

helenah
16.02.2023

Raději nebudu hodnotit body. Všechno co paní spisovatelka napsala mám prostě ráda. Každá z jejích knih má atmosféru, kvůli které se k nim vracím. A vím že právě kvůli zvláštní atmosféře se budu vracet i k tomuto příběhu strašlivě nesympatické Marianny....:-)

Japiko
05.02.2023 odpad!

Tak tohle byl ale mega úlet! Kniha úplně mimo realitu. A on byl ještě uraženej? Tohle se teda za mě fakt nepovedlo.

Lenka541
31.08.2022 3 z 5

Příběh trošku překombinovaný, pohádkový, ale nedá se říct, že mě nebavil. Do půlky se mi knížka líbila hodně,ale pak jsem byla spíš zklamaná, jak se děj vyvíjel dál.

sladkovka
11.08.2022 4 z 5

Oddechová kniha, která se moc dobře četla. Konec se dal předpokládat, ale mě to nevadilo, chtěla jsem knihu na pohodu a to si myslím, že jsem šáhla správně. Od knihy nelze očekávat velké zápletky, takže vzít jí opravdu na odpočinek.

Lucie401
11.06.2022 3 z 5

krasna kniha do nepohody..

Jančislava
17.05.2022 4 z 5

Knihu jsem si brala jako oddychovku a opravdu taková byla. Příběh hezky napsaný, příjemně se čte. Nehodnotila jsem, zápletku a náhody, jen ten konec mě trochu mrzel, nějak jsem nebyla spokojená i když se to dalo tušit. Celkově jsem s knihou spokojená.

Janča1532
30.04.2022 5 z 5

Krásná kniha.A vše dopadlo jak mělo být.Nejdříve Marianna rozmazlená slečinka,která měla vždy co chtěla,najednou musí čelit všem nástrahám života.A zvládá to pro mě dobře.

Zuzulinka
01.02.2022 5 z 5

Krásný příběh!

knihovniceS
13.01.2022 5 z 5

Minuta na rozloučenou
Včera jsem dočetla krásnou, dobrodružnou a napínavou knihu od mé oblíbené autorky. Příběh rozmazlené Marianny, která už neví jak by se rozptýlila, se vnutí do družiny svého otce na výpravu do argentinského pralesa. Marianna se po přepadení ztratí v pralese, několik dní se „plácá“ jak se dá, hrozí jí smrt, ale na poslední chvíli je zachráněna. Jak kým a co bude dál, neprozradím. Jen prozradím, že se její názory na život zcela změní. Na DB knih jsou různé názory, mně se příběh líbil a dávám 5 hvězd. Doporučuji.

hankapimi
18.12.2021 2 z 5

Po nádherném Heřmánkovém údolí jsem zkusila tento románek o jedné zpovykané Marianně a jednom velmi trpělivém Antoniovi. Úsměvná příprava na dobrodružnou cestu do pralesa se skládala u rozmazlené holky ve shlédnutí pár filmů, ve kterých se hrdinové jako zázrakem vyhnuli všem hadům, divokým šelmám i nepřátelským Indiánům a vyšli z nebezpečí v cárech, leč dokonale učesaní, nalíčení a upravení. A tady legrace končí a přišlo docela zklamání... No, není každá kniha posvícení....

martousek
04.12.2021 4 z 5

Jedna tenká romantická pohádka o rozmazlené holce, která měla vše, co si přála. A vše jí tak nějak samo padalo do klína.

lidunka1
20.07.2021 2 z 5

Slaďárna hodně pohádková. Ale do lázní prima.