Lady Fuckingham

Koupit

DÍLO NEZNÁMÉHO AUTORA, KTERÉ JE V ČESKU PŘIPISOVÁNO OSCARU WILDEOVI. Novela Lady Fuckingham aneb Všichni to přece dělají byla poprvé publikována na pokračování v erotické revue The Pearl, která vycházela v prudérní viktoriánské Anglii mezi lety 1879 a 1880. Objevila se nečekaně a její iniciátoři dosud zůstávají obestřeni tajemstvím. Šířila se mezi nejvybranější společností z vysokých kruhů, která si v soukromí nestydatě libovala ve skotačivých dobrodružstvích mladých aristokratických hrdinek se svými spolužačkami, služkami a komorníky. Po vydání osmnáctého čísla revue za stejně podivných okolností zanikla. Zpověď nezbedné dámy, Lady Fuckingham, své publikum nadlouho přežila a dodnes patří k vrcholům lechtivé literatury....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/114626/big_lady-fuckingham-ylG-114626.png 3.21736
Literatura světová, Novely, Erotika

Vydáno: , Československý spisovatel

Lady Pokingham

Kniha Lady Fuckingham

hroubek
23. listopadu

Má rád knížky z období kolem 17., 18., a 19. století z Anglie. Zamiloval jsem si Jane Austen a její Pýchu a předsudek, Thomas Hardy mi ukázal že i muž dokáže napsat skvělou romantickou knihu - Daleko od hlučícího davu. V knihách se mi líbilo klasické namlouvání a gentlemanské chování pánů a jistá ladnost dam. Proto jsem byl dost překvapen jak to Oscar Wilde vzal od podlahy. Od Wildea jsem četl Obraz Doriana Greye a ten mi hodně sedl. Poznal jsem, že Wilde má vybroušené dialogy a je velmi inteligentní, jeho cynismus a ironii jsem si dost užil a bavila mě i lehká romantická linka. O Lady Fuckingham si myslím, že je to jeho zdvižený prostředník pro všechny puritány a pokrytce (ať už to napsal nebo převyprávěl), kvůli kterým musel opustit Anglii - byl v nemilosti za svou homosexualitu. Wilde se zde utrhne ze řetězu a přináší spoustu sprostého textu, nadsázky s ironii, vzrušení a otevřené erotiky, za kterou by nestydělo, kdejaké porno. Osobně si myslím, že Wilde místy zbytečně tlačí na pilu a toho sexu a souloží je tam až moc. A to nemluvím o tom, jak moc místy je to detailní. Prakticky to nemá žádný příběh, jen hlavní hrdinka má sex s většinou postav z knihy a objevuje nové praktiky. Na jednu stranu je to zábavná kniha, u které si lze užít tu nadsázku a jistý ironický nadhled. Z té druhé strany, je to jen o tom jednom, a to po několika desítkách stránek přestane bavit. Tak jako tak, rozhodně doporučuji knihu zkusit.

bigbabe
01. listopadu

Tak půlka knihy mě bavila, pak už to bylo otravné, opakované a bez nádechu.

dzejkbeltygros

Máte rádi čuňačinky? Tak si to přečtěte. Je tam dost vulgarismů, živočišna, o příběh se moc nejedná. Místy mi to přišlo až moc obscénní, ale i tak se mi to celkem líbilo. Čekala jsem něco trochu jiného. Každopádně jsem ráda, že jsem si to přečetla, bylo to příjemné zpestření.

yellow

Upřímně, čekala jsem víc. Pokud odhlédnu od období, kdy dílo vzniklo, tak je to prostě jenom další nepříliš povedené PWP, kterým se autor snaží šokovat. Minimálně zpočátku se čtenář ztrácí v množství jmen a kdo s kým a chvílemi jsem měla dojem, že v tom má pěkný guláš i samotný autor.
Dnes jsou podobných děl lepší či horší kvality na internetu tisíce a toto od nich odlišuje pouze období vzniku, které je jednou za dvou věcí, které dělají tuto knihu zajímavou. Doopravdy mě překvapuje, že v období viktoriánské Anglie bylo něco takového publikováno. Druhou zajímavostí je pak neznámý autor. Můžeme se jenom dohadovat, zda je autorem Wilde, nebo ne.

marrie5227

V mém vlastním hodnotícím systému jsem knize udělila 90%.
Že se chystám na knihu pobuřující tehdejší společnost, jsem věděla, ale zdála se mi velmi vulgární i na dnešní dobu.
Pominula jsem jisté věkové rozdíly či praktiky, u kterých jsem se ne jednou červenala!
Avšak kniha splnila má očekávání a jsem ráda, že jsem ji zařadila do své klasické knihovny, protože i to k tomu patří.
Považuji ji i dnes za velmi aktuální a myslím že autor/autorka tehdy moc dobře věděli co dělají!

Allys

Čakala som literatúru hraničiacu s pornom. Nepovažujem sa za prudérnu osobu, ale odpaňovanie 12ročnej dievčiny mi vzrušujúce neprišlo. Niektoré postavy šli aj neskôr po mladších ľuďoch a vety typu, poď si mi sadnúť na klin, pôjdeme spolu do postieľky a dáme si pusinku zneli, akoby ich hovoril starý úchyl a nie žena.
V podstate väčšina deja bola o swingersparty z prostredia šlachticov a smotánky vtedajšej doby v rôznych zostavách, niektoré boli naozaj kreatívne. Bola som milo prekvapená, koľko paničiek malo v kabinetoch rôzne sexuálne pomôcky :-) Čo bolo taktiež zaujímavé, že nikto neriešil ochranu a žiadna žena neotehotnela :-D
Vo viktoriánskych časoch musel byť takýto príbeh poburujúci, v dnešnej dobe mi šokujúci nepríde, avšak pre mňa je vzrušujúcejšie si pozrieť film zo súčasnosti.

JessieEx

Jsem ráda, že jsem si tuhle krátkou knížku přečetla. Rozhodně jsem nečekala, že bude takhle přímočará a odvážná, ale spíš mě to příjemně překvapilo.
Místy bavila, místy nudila, ale čtení nelituju :)

cerna7151

Po knize jsem sáhla kvůli čtenářské výzvě, ale hodnocení je pro mě těžké... Přečteno, nikdy více už ji číst nebudu a doporučovat asi taky ne.