Lacerta.j

TrhlinaTrhlinaJozef Karika

Naprosto skvělá knížka, druhá půlka mě nenechala v klidu. Četla jsem večer před spaním a těžko se mi odkládala, ikdyž, trochu jsem se bála, takže jsem ji odložila vlastně ráda. Igor mě štval, historky z jeho soužití s Miou mě nezajímaly, ale k dotvoření rysů postav to asi chtělo. Závěr je napínavej, strašidelnej, nepředvídatelnej. Určitě si přečtu další autorovy knížky. Docela bych na Tribeč jela. V létě :)

03.10.2018

Den TrifidůDen TrifidůJ. Wyndham (pseudonym)

Knizka me chytla od prvnich stranek, coz se mi snad jeste nestalo. Zacatek byl super, pulka tolik ne, ale konec taky dobrej. Co si clovek neuvedomi, ze silnice by za par let bez opravovani byly nepouzitelny. I pole a louky by se zmenily v housti.

11.03.2019

Sůl mořeSůl mořeRuta Sepetys

O tragedii jsem vazne nikdy neslysela. Jak to?
Precteno za den, ale v hlave ji budu mit jeste hodne dlouho.
Tezko si to dnes predstavit. Kdybychom si museli sbalit batoh a jit. Kam? Nekam... Jit. S malym ditetem, nemocnou mamou, tehotnou sestrou.

02.11.2019

HanaHanaAlena Mornštajnová

Knizky s valecnou tematikou mam rada. Nechapu proc?! Akorat z nich mam stisneny pocity a pres slzy nevidim na pismenka.
Dalo by se rict dalsi takova knizka...a prece jina. Uz uz jsem ji chtela mit prectenou a mit to za sebou, ale jakobych nechtela cist dal, a dozvidat se ty hruzy. Ty hruzy, ktere jsou zalozany na skutecnych udalostech.
Dobre napsany.
Jo....a Jaroslav je haj*l! ;)

02.11.2018

SuchoSuchoJane Harper

Skvela detektivka bez neuveritelne sokujici zvracene zapletky. Dej plyne jakoby nic a pritom se postupne dozvidame jednotlive kousky do skladacky. Po dlouhe dobe supr cteni.

04.08.2019

Volání netvoraVolání netvoraPatrick Ness

Čas na nikoho nečeká. Silný příbéh. Taky mám svýho netvora. Občas se projeví, ale vždycky ho nečím přehluším.

09.10.2016

Padesát odstínů šediPadesát odstínů šediE. L. James (pseudonym)

Knížka je tady ohodnocená jako 22. nejhorší kniha. Proč většina z vás píšete, že nechápete, co je na knížce tak úžasného?? Kde jste to vzali? Kdo stanovil, že je knížka ÚŽASNÁ? Jsou tady "odpadová" hodnocení stejně jako 5*. Ale ne, vy "rypáci" vidíte jen tu pochvalu a pak se tomu strašně divíte, protože vám se knížka nelíbí. Já to nechápu. Každému se líbí něco jiného, nemá cenu to donekonečna rozebírat...

02.04.2014

HotýlekHotýlekAlena Mornštajnová

Zajimavy pribeh, jakoby pomalu plyne, ale ctenar je napnuty a uz uz chce vedet jak se zapletka rozplete.
Spolu se Slepou mapou ve me knizky probouzeji zajem o blizsi info o novodobou historii statu. Ve skole jsme probirali ceske krale a pozdeji nam ucitelka poustela videa o 2. sv. valce. Ale dejiny, ktery se osobne dotykaji nas a nasich rodin, jsme nebrali.

28.04.2019

Za zavřenými dveřmiZa zavřenými dveřmiB. A. Paris (pseudonym)

Precteno za dva dny. Par much ma, presto udrzi napeti a konec pohladi po dusi :)

24.09.2020

LazarLazarLars Kepler

Velke zklamani, nevim jestli ctu Keplera nebo Univerzalniho vojaka!
Prvni pulka prima, ale ten zaver. Stary jednoruky muz s nadlidskou silou a schopnostmi cist myslenky a videt za roh.

17.11.2020

Zlodějka knihZlodějka knihMarkus Zusak

Knížka mě zklamala. Sáhla jsem po ní s ohledem na vysoký hodnocení a čekala mě nudná knížka bez zvratů. Příběhy z druhý světový války čtu ráda, ale toto byl pro mě omyl a 2* dávám jen proto, že jsem ji dočetla.

12.10.2015

PřechodPřechodJustin Cronin

Vzdávám to. Opravdu nerada, ale zavírám knihu nedočtenou. První půlka se četla moc dobře, byla jsem napnutá na vývoj děje, ale od doby, kdy jsou uzavření v táboře jsem se ztratila a nedokázala jsem se začíst. Každý den 2-3 strany...trápení.

06.03.2014

Padesát odstínů šediPadesát odstínů šediE. L. James (pseudonym)

Nečekala jsem, že mě to tak chytne. Je to hodně o romantice, což nemusím, ale hodně mě zaujal hlavní hrdina. Neustále jsem přemýšlela, co vězí za tím, jaký je... Po prvím díle jsem okamžitě sáhla po druhém a cítím neklid, když nečtu :)

18.01.2014

Hvězdy nám nepřályHvězdy nám nepřályJohn Green

Romanťárny vůbec nečtu, asi proto mi vadila ta přímočarost hned od začátku příběhu - láska na první pohled. Příběh mi k srdci nepřirostl, přišel mi dost neuvěřitelný. Otravovala mě neustálá fascinace "neduhem", filozofování. Ale slza ukápla, to musím přiznat. Po přečtení jsem slhédla film, ale nedokoukala. Nebavil. S rakem ani jiným svinstvem nemám zkušenosti a doufám, že to tak zůstane. Každopádně si člověk při čtení knížky víc uvědomí svůj život a zamyslí se nad tím, jak tráví svůj čas. Což je určitě pozitivní!

26.09.2016

Městečko PinesMěstečko PinesBlake Crouch

Knizka mi prisla pod ruku nahodne v knihovne. Po precteni nekolika komentaru tady na databazi jsem se rozhodla ji pujcit a nelituju. Sice jsem ji neprecetla jednim dechem, ale bylo to velky premahani ji zavrit a jit spat. Opravdu napinavy pribeh u ktereho jsem se i bala, super! Zaver na me zapusobil.

08.04.2016

Muž jménem OveMuž jménem OveFredrik Backman

Do cteni jsem se pustila na zaklade vysokeho hodnoceni. A jsem rada rada, ze jsem knizku konecne docetla. Dedula mi byl od zacatku nesympaticky, a nezmenilo se to ani po tech vsech dobrotach, do kterych se poustel. Jakoby autor psal pribeh na dukaz toho, ze vsichni jsou v nitru dobri lide, ikdyz se chovaji jako Ove. A jel podle hodne jednoduchyho navodu... vazne se divim, ze Ove na závěr neodrodil toho malyho Iracana :)

08.01.2017

StalkerStalkerLars Kepler

Dobrej napínák!

14.04.2019

Skleněný trůnSkleněný trůnSarah J. Maas

Čtivý příběh který mě ale zaujal až od tří sté strany. Jméno bojovnice jsem si pro sebe upravila, aby se mi líp četlo. Milostný zápletky jsem se trochu bála, ale proběhla v mezích, což mě potěšilo. Ráda si přečtu další díly. Snad už konečně někoho opravdu zabije, když je nám stále podsouváno, jaká je to mašina :D

31.10.2016

NocNocElie Wiesel

Uf. Po dočtení je mi smutno. Co člověk vydrží... Zpětně jsem si uvědomila, že jsem si po dočtení v pokoji zatopila a najedla se, ikdyž jsem neměla hlad...

25.11.2016

SovaSovaS. Bjørk (pseudonym)

Dost dobrá detektivka. Přečteno za dva dny, 400 stran ale nudit se nestihnete. Jsem zvědavá na první díl.

21.02.2017

Okamžiky štěstíOkamžiky štěstíPatrik Hartl

Cist jsem zacala nejdriv Veroniku, dobre jsem udelala. Jachymuv pribeh mi prisel zrychleny a moc nasponovany. Ale ani Veronika se mi necetla dobre, pribeh je az moc nerealny a skoro celou dobu jsem se pozastavovala a nechapala, jak to mohlo autora napadnout.

03.08.2018

Noční lovNoční lovRobert Bryndza

Já nevím. Asi dobré, ale ty detaily... V celém domě ani smítko nepořádku, ale pod postelí vrstva prachu? Detektiv chce chytit vraha, ale schůzku si domluví na "největší železniční stanici v celém Spojeném království"? ...

06.02.2020

SatanSatanMario Mendoza

Tak tahle knizka me dostala, a to se mi do ni ani nechtelo.
Ma jen 200 stran, ale vzbudila ve me tolik emoci, zamysleni, uvedomeni. Taky podivnych pocitu, ne primo strach, ale v noci mi samotny v loznici bylo nedobre.
V knihovne nemam moc knizek, ale pro tuhle v ni misto najdu.

17.03.2019

Ztichlý důmZtichlý důmJenny Blackhurst

Pribeh se tahne, nezaujal me. Nedokazal vzbudit napeti a zajem. Zapletka se ukazala jako nejvic zvracena s jakou jsem se zatim setkala.

15.02.2019

Dům ozvěnDům ozvěnBarbara Erskine

Moc jsem se na ni tesila, ale zklamala. Zbytecne dlouha a rozvlekla. Zapletka zajimava a bavila, ale ke cteni jsem se musela nutit.

31.10.2019

KřižákKřižákMichael Alexander Eisner

"Jakmile byli Kristovi vojáci uvnitř, snesla se na obyvatele města boží odplata. Během dvou hodin prý vyvraždili většinu muslimů - mužů, žen i dětí. Krveprolívání bylo tak zběsilé, že nebýt vedeno ve jménu božím, mohl by leckdo přehlédnout jeho vznešený účel a vykládat si je jako dílo ďáblovo."
Podobných narážek je příběh plný. Knížka se čte dobře, ale člověku je těžko.

09.09.2019

Padesát odstínů temnotyPadesát odstínů temnotyE. L. James (pseudonym)

Knížka se mi líbí. Byla jsem hodně zvědavá na vývoj děje a hlavně hlavní postavy, tak jsem po dvojce sáhla hned po dočtení jedničky. Ale po dočtení musím přiznat trochu zklamání. Asi jsem čekala víc...Určitě jsem čekala víc od Eleny, čekala jsem něco hlubšího. Erotické scény mě nudily, jen jsem je zběžně prolétla a četla dál. Trochu se obávám, že trojka spadne do "harlekýnky", což nemusím...Ale každpoádně si ji přečtu, potřebuju to "uzavřít"...

23.01.2014

Volání KukačkyVolání KukačkyR. Galbraith (pseudonym)

Kdybychom necetli o tom, jak sekretarka myje doma nadobi nebo jak detektiv po meste zabiji cas, mohla mit knizka o polovinu mene stran a tim vetsi spad.

31.10.2019

PětPětUrsula Poznanski

Opravdu dobrá detektivka. Celou dobu jsem byla napnutá a od půlky jsem podezřívala jednu osobu, která se pohybovala v blízkosti B. Hm...omyl :) Zápletka je opravdu hodně překvapivá, ale když nad tím tak přemýšlíte, tak ne nereálná...
Geocaching hraju, o to víc mě knížka bavila. Myslím, že málokdo si uvedomuje mravenčí práci Policie. Hodiny a hodiny prověřování náhodných informací, které mnohdy nikam nevedou...
Určitě se ke knížce někdy vrátím. A určitě si na ni při lovení nejednou vzpomenu, například při lovení v lese nebo při nočním odlovu :D

19.08.2015

Když vzlétne děs a nevíra ...Když vzlétne děs a nevíra ...Viktorín Šulc

Knížka je hodně čtivá, autor si dal opravdu práci s tím, aby čtenáři poskytl informace o pachateli i obětech. Pak to není jen suché čtení o vraždách. Po přečtení jsem si uvědomila, že se sama pohybuju po místech jako stvořených pro další kapitolu...dá se říct, že jsem teď venku opatrnější...

24.08.2016