kytikyti kytikyti komentáře u knih

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Hodně zajímavě rozvržená kniha (do pyramidy). Knihá plná příběhů, z nichž byl každý velmi jiný odehrávaly se každý v jiné době a přesto měly jedno společné. Boj jedince proti mnohohlavé sani - lidstvu. Snažila jsem se celou dobu přijít na poselství, bylo mi jasné, že v knize je. Většinou jsem na tohle dost dutá, ale tady se to najednou krásně vykrystalizovalo. Mám stejně trošku pocit že kniha má ještě spoustu dalších skrytých poselství a mouder, které jsem já prostě neobjevila. Některé příběhy mě bavily více, jiné méně. Některé frustrují a někdy byly pasáže trošku nudnější. Ale doporučuji přečíst.
Zajímavé byly moje pocity a zamtenost u příběhu kde se vyráběli roboti z lidských embryonálních buněk. Samozřejmě mi takové zneužití přijde neetické, ale nějak jsem nemohla pochopit, proč hlavní postava tak brojila proti jejich práci, když byly štastné. Tady jsem asi etickou otázku cítila nejsilněji.

02.10.2019 4 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Skoro jedním dechem, nikdy jsem na detektivky nebyla ale Minier mi obrátil vkus. Několik pasáží o vězení, takže jsem vložila do čtenářské výzvy. Musim upozornit, že některé části knihy jsou dost drsné.

12.07.2019 5 z 5

Gabrielovo Inferno Gabrielovo Inferno Sylvain Reynard

Tak to teda bylo Inferno, ale pro mě. V knize jsem se plácala mnoho měsíců, dokud jsem se nekousla, nezařadila jí do čtenářské výzvy a pak se znechucením dočetla. Příběh chudé husopasky, která ke štěstí přišla, probíhá následovně: Ubohá Julia, kterou doma asi mlátili klackem, se pořád krčí, fňuká, bojí, klopí oči a vystrašeně cuká. Aby to bylo ještě divnější, je ve 23 letech panna (o čemž se točí skoro celá kniha) a je velice roztomiloučká (spí s plyšáčkama, nosí pyžámko s králíčkama a má vzrůst hobita). Navíc je chudá, na hranici s houmlesením, pořádně se ani chudák holka nenají, dokud znovu nepotká svou tajnou lásku. Profesor Emmerson je hrozný sexuální predátor, chce o Julii pečovat nejen finančně, ale pořád jí chce živit, aby asi neumřela hlady, prostě opravdový Provider. Zároven má svoji agresivní „dark side“, ale díky Julii se vše v dobré obrátí. Celá kniha pojednává o tom, co jí pořád nosí za laskominy a jak se Julia penězům hrozně brání, protože je asi velice morální děvče. Erotiky se moc nedočkáte (kromě ohromně přeslazeného závěru knihy), jedině pokud vám přijde sexy muž oblizující vidličku, nebo cucmání prstů (nikdy jsem nepochopila, co může být erotického na tom, že vám někdo saje prst, ale už jsem to v pár zámořských knížkách četla, je to tam zřejmě móda). Kniha má mnoho společného s 50 Shades, jen je ještě otřesněji napsaná. Tohle bylo největší utrpení, co jsem asi kdy v životě s knihou vytrpěla a už to nechci nikdy zažít, kniha se zdála být nekonečná. Pozoruhodné je i to, že autorem je muž.

17.12.2018 odpad!

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Bylo to hodně pěkné. moc válečné knížky nemusím, protože jsem hrozná citlivka a ony jsou vždy smutné, ale tady se mi ten styl psaní tak líbil, že jsem nepřestala. přirovnání a popisy měly tolik fantasie. krásné

05.09.2017 4 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Audiokniha, pozor spoilery. Audiokniha byla celkem pekna az na takovou opravdu divnou kakofonickou hudbu, vždy před každou kapitolou se tam tak podivne potrubovalo:-) navíc se četl takovy divny uvod před každou kapitolou, to se mi tedy vůbec nelíbilo, nedávalo mi to vůbec smysl, pravdepodobne jediny komu to smysl davalo byla samotna autorka. a poslední věc z negativů je že se autorka prišerně fixuje na strikeovo koleno. nevim jestli to je tím, že má sama nejakou bolest, nebo co se tím snaží vyjádřit, ale měla jsem pocit že popis strikeova kolena, co s ním je a jak bolí je v knize až příliš často. pak už jsem zvedala jen oči v sloup "už zase"... jinak se mi kniha dobře poslouchala. pointa se mi zdala lepší než v prvním dílu. tenhle díl se mi líbil víc a byly tam lepší postavy. akorát se nemůžu zprostit pocitu, že je úplně zbytečné psát průměrné detektivky, když autorka umí tak úžasné fantasy, že je to trochu plýtvání talentem. ale když si vydělala tolik peněz tak si může dovolit zkoušet co chce.

19.09.2015 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Nevím proč, ale četla jsem ho jako malá, a nelíbila se mi. Z nějakého popudu jsem se mu rozhodla dát ještě jednu šanci, a bohužel se mi nelíbí znovu. Kniha mě rozčiluje úplně stejně jako když jsem četla poprvé. Dokonce jí nesnáším a mám pocit, že jsem něco nepochopila, když tu čtu ty komentáře. Tak jí zkusím třeba zase za deset patnáct let...

08.02.2013 odpad!

1984 1984 George Orwell (p)

Ze začátku byla kniha velmi zajímavá, ale tem konec už mě moc nebavil a byl hodně depresivní (vím že o tom ta kniha právě je, ale bylo to hodně zdlouhavé). Měl by si jí ale přečíst každý, je dobrá k zamyšlení a je opravdu nadčasová.

25.06.2012

Zášť Zášť Lisa Jane Smith

Je to veliký rozdíl oproti televizní sérii, ale dobré.

25.06.2012

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Zvláštně poetická kniha, doporučuji.

15.02.2020 4 z 5

Outsider Outsider Stephen King

King a jeho brutální vraždění dětí. Viděla jsem i podobnost s jinými knihami kde nadpřirozená kreatura vraždí. Nic moc.

17.12.2019 2 z 5

Vlčí léto laponského mlynáře Vlčí léto laponského mlynáře Arto Paasilinna

Nemastny neslany seversky humor. Severani umi dobre temne knihy. Ale jejich humor je na me ale moc slaby odvar. Kniha mi humorem hodne pripominala stoleteho starika. Takze kdo se bavil u starika bude se mu libit i tato kniha. Me prisla proste nic moc a do cteni jsem se musela hrozne nutit.

01.11.2018 2 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Dej se mi libil. Autora mam rada. Dokonce jsem v knize nasla knihovnici a knihovnnu, takze jsem zaradila do ctenarske vyzvy.

11.10.2018 4 z 5

Tajná kniha Šerosvitu Tajná kniha Šerosvitu * antologie

Kniha mě bavila. Líbilo se mi že je složená od různých autorů a přesto představuje jeden košatý příběh. Bavila mě fantasie se kterou autorky příběh tvořily.

09.10.2018 4 z 5

Dítě Bridget Jonesové Dítě Bridget Jonesové Helen Fielding

Byl to docela brak, takova kniha na odlehčení, opravdu nenáročná. Děj docela katastrofa, ale alespon to bylo pozitivní. Poslouchala jsem audio, z pokusů imitovat opilého mi drnčela hlava.

17.09.2018 2 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Kniha zacina velice slibne a zacatek me velmi bavil. Dokonce jsem pararelne sledovala serial ktery byl natoceny podle knizky. Pak se kniha podivne zvrhava ve snuzku nasili ze ktereho mi bylo az spatne. Konec (trpici Jamie u mnichu, pomalu umirajici a popisujici nasili Randalla) mi prisel otresny. Prislo mi to nechutne a vubec ne ctenarsky zajimave. Moc jsem se nevyznala v tom jestli si autorka myslela ze tohle bude ctenare bavit, nebo mozna sokovat. Ale byla jsem moc rada ze uz mam knihu doctenou. Do dalsihu dilu se zatim neplanuji vrhat.

25.03.2016 3 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Bylo to opravdu napinave a clovek opravdu ani z naznaku nemohl predpokladat co se stane. Tak to ma byt.

12.07.2015 5 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Ne, ne, ne. Toto není autorčin cup of tea. Jakmile nejde o kouzelné věci, kdy se může zapojit fantazie J.K. Rowlingové, není to ono. Čekala jsem pořád něco senzačního. Úžasný a převratný konec ale nic takového se nekonalo. Do čtení jsem se celou knihu vyloženě nutila a četla jsem tuto knihu 2 měsíce (!). Přišlo mi, jako kdyby autorka již očekávala, že se její kniha zfilmuje a podle toho psala (myslím, že jako film by to bylo relativně zajímavé). Navíc některé lékařské záležitosti byly nepřesné (simvastatin není na srdce ale na cholesterol), což se mi jako zdravotníkovi nelíbilo. (Také se mi nelíbilo, jak posuzovala autorka efekt marihuany, měla by si načíst více informací, pokud o něčem píše). Pro mě naprosto nudné! 30%

13.09.2013 odpad!

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Prvních sto stránek je nuda. Přestože jsem zvyklá dočíst vše z principu, zde bych knihu odložila, pokud by mě jiná čtenářka opakovaně neujistila, že "se to rozjede". No a pak je kniha výborná, nejde se otrhnout.

17.02.2013

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Stejně jako první kniha i tato kniha je výborná. Překvapil mě zvrat v polovině knihy. Jen jako čtenářka něžného pohlaví bych čekala také trochu vášně, opravdu mě to zklamalo. Alespoň trochu romantiky mi v knize chybí. A samozřejmě musím opět, jako u první knyhy říct, že Collinsová píše neuvěřitelně drsně, mnoho krve, toho se tedy opravdu, narozdíl od romantiky, nebojí.

11.08.2012

Zrození Zrození Lisa Jane Smith

Knížka je pěkná, jen mi déle trvalo, než jsem zjistila že je to napsáno dle seriálu, který znám...:-) přijde mi škoda že se autorka nedržela svého příběhu, který vylíčila v upířích denících.

11.08.2012