Kytiii Kytiii komentáře u knih

Nepatrná ztráta osamělosti Nepatrná ztráta osamělosti Eli Beneš

Pro mě šlo o nefalšovaný formující zážitek. Napínavé dobrodružství, stud za předky i emocionální jízdu v jednom. A díky za zpracování tématu, kterému se jiný nevěnuje. Pohled neotřelý, hluboký a detailní ve všech ohledech uvěřitelný (až neuvěřitelně). Bude ve mně ještě dlouho doznívat. Určitě by mě zajímaly osudy i ostatních postav.

29.12.2023 5 z 5

Dítě na nástupišti Dítě na nástupišti Gill Thompson

Mám ráda příběhy z druhé světové války. Nad reportáží o setkání sira Wintona se zachráněnými dětmi, kdy sám Winton netušil, s kým sedí v sále, jsem brečela jak želva.
Ale to komplikované náhodné setkávání opravdu bije do očí, což knihu téměř znehodnocuje.
Hodnotím ale plných 5, protože se dobře četla, využívá skutečné reálie a přibližuje tak válku a její zrůdnost současníkům. A my bychom neměli nikdy zapomenout.

07.08.2023 5 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm L. J. Shen

Za mě od Shen nejlepší knížka. Autorka na sobě evidentně udělala velký kus práce. Ač je to stále lehké čtení na oddech, tak vývoj jejích zlomených postav je uvěřitelný a baví vás být toho svědky. Za mě mohu doporučit.

13.05.2023 4 z 5

Pokud se ještě setkáme Pokud se ještě setkáme L. J. Shen

Tuhle oddechovku jsem vdechla za dva večery. Po týdnu jsem si ovšem musela opět přečíst anotaci, abych si připomněla, o čem byla. Takže doporučuji, pokud hledáte víkendový útěk do romantiky, ale nečekejte, že to ve vás něco hlubšího zanechá. Četla se však snadno, pěkný sloh.

29.01.2023 4 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Škoda, že jsem sérii Dárce neobjevila, když jsem byla cílovou čtenářskou skupinou. Ale zase jako matka cílové skupiny alespoň mám materiál pro doporučení... I tak jsem si čtení užila a nelitovala peněz za eknihy.

28.10.2022 5 z 5

Exodus Exodus Kate Stewart

Velmi čtivé, vztahová linka lepší než ta napínavá, ale dohromady podélný koktejl...

28.10.2022 5 z 5

Ve vlastním stínu Ve vlastním stínu Eliza Maxwell

Kdyby mi knihu nedal můj 12 letý syn k Vánocům, přiznám, že bych ji nedočetla. Do čtení se mi vůbec nechtělo, musela jsem se nutit. Druhá polovina knihy byla čtivější, přehlednější, ale ten hon za senzací za každou cenu byl snad až k smíchu...

01.06.2021 2 z 5

Dlouho jsem se tak nenasmála. Lucie vás dokáže vtáhnout na PCT tak rychle, že vás občas stejně jako ji bolí nohy, blázníte z komárů, jste rozlámaní ze šutrů, na kterých si ustlala. Vše s humorem a nadhledem, který bych u tak mladé holky nečekala. V knize se stanete svědky přerodu princezny v královnu (česky pipinky v umanutou a pokorou sršící hrdinku). Je to neuvěřitelné tento vývoj sledovat a na konci je vám líto, že je konec...

16.09.2020 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Dostala jsem knihu darem od bratra. Normálně bych o ni asi ani nezavadila, neb mi je tento druh moderní architektury poněkud protivný. Ale protože se darovanému koni na zuby nekouká, začala jsem se prokousávat i touto vilou.
Neobvykle dlouho jsem se do knihy začítala. Vlastně jsem se až musela do čtení nutit. V jednu chvíli jsem ji i odložila a musela si spravit chuť na 3 úplně jiných knihách. Nakonec jsem se vrátila. A nakonec hle - od poloviny jsem už byla zaháčkovaná a všechny osudy mě zajímaly.
Jen úplně poslední kapitola mi přišla zbytečná.
Ale hvězdu dolů za ten úvod.

08.06.2020 4 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Ocení především zoufalí rodiče... a jen ti pochopí moje hodnocení...

14.04.2020 4 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Bod dolů za velmi předvídatelný závěr...

11.10.2018 4 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Jsem nadšená. Nejlepší kniha posledních let!

28.09.2017 5 z 5

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

Kniha opravdu není špatná, ale asi jsem se na ni nedokázala úplně naladit. Skoro jsem se na čtení netěšila a téměř se musela nutit, abych knihu vzala do ruky. Nějak na mě nefungovalo napětí. Líbila se mi Karenina linka i celková nosná myšlenka ohledně včel.

10.07.2017 3 z 5

Kniha života Kniha života Deborah Harkness

Tato trilogie zaujme čestné místo v mé knihovně... první dva díly jsem už četla dvakrát. A po nějaké době se k celé trilogii určitě zase vrátím. Třetí díl jsem očekávala tak napjatě, že když mi jej konečně před Vánoci pošta doručila, měla jsem opravdu Vánoce. Dávkovala jsem si ho tedy opravdu po troškách... Aby mi dlouho vydržel. A nezklamal. Jedna z nejlepších knih, co jsem četla!

13.02.2016 5 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Co mě nejvíc vytočilo, byl fakt, SPOILER že jsem odhalila Victorii/Sofii už někde na 60.stránce. Těšila jsem se, že se budu bát. Prd. Že ji budu trochu litovat. Prd. Nastal mě akorát Ake, že se nechá 20 let živit a pak se objeví šťavnatá kost a vděk nevděk, žene se za ní, jak štěně.

06.04.2015 3 z 5

Zaříkávač nemocí Zaříkávač nemocí Jan Hnízdil

Kniha donutí k zamyšlení a leckteré pasáže už z hlavy nevymažu... z něčeho až člověku běhá mráz po zádech, jindy pláče smíchem (skvělé číst epizodku o Alfa planetě v narvaném kupé vlaku!). Měla bych několik výtek (velmi zajímavá "náhoda", že všechny zmiňované maminky měly 5 leté syny a byly na rodičovské s dvouletou sestřičkou) a i začátek knihy se jakoby opakuje... Vypadá to, že člověk, který měl na starosti korekturu, neodvedl příliš dobrou práci... Pana doktora bych velmi ráda poznala. Věřím, že za spoustou nemocí vězí naše nemocná psychika... Zajímal by mě i pohled pana doktora na morové rány a jiné pandemie, stejně jako na genetická onemocnění...

22.03.2015 4 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Ještě nedočteno, ale již s jistotou zařazuji do mezi své favority. Poutavě a čtivě npsáno, konečně chytrá hrdinka, u které se nemusím plácat do čela a trpět nad její hloupostí. Překvapení pro mě :-). Jen ty chyby by tam být nemusely.

09.11.2014 5 z 5

Hříšné dopisy Hříšné dopisy Vi Keeland

Skvělé oddechové čtení. Začala jsem číst včera večer a už se kromě krátkého spánku neodtrhla. Vůbec nevadí, že tenhle pan Božský v realitě neexistuje, do pohádek prostě princové patří :-)

28.03.2023 4 z 5

Ano, pane řediteli Ano, pane řediteli Lucie Srňánková

Jsem ráda, že jsem ji nečetla v metru ale doma. Asi bych se červenala. Pěkný erotický román, i když mě osobně chyběly lepší popisy i něčeho jiného než sexu. Příliš jsem se neuměla vcítit do prostředí a někdy mě hrdinka i vytáčela. Celkově lepší 3 hvězdy. Tento typ románu si člověk nevybírá, když se chce něco dozvědět, ale odpočinout si a v tom splnil moje očekávání. Na druhou stranu to nebyla jedna z těch knih, které se nenechají odložit, ačkoli jejich vypovídací hodnota taky neoplývá kdovíjakou hloubkou. Pro mě prostě lepší průměr.

29.01.2023 3 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Naštvalo mě, když jsem příliš brzo odhalila velkou část zápletky. Za to hvězdu dolů. Na druhou stranu wau... jak si hrdinka dokázala omluvit vlastní temnou stránku, to se jen tak nevidí.

28.10.2022 4 z 5