kytarka kytarka komentáře u knih

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Tak tuhle knihu jsem slupla doslova jako malinu. Nečekejte žádný krvák. Popis krimiromán je velice výstižný. Já se nemohla od knihy odtrhnout až jsem zjistila, že ji mám přečtenou a to se mi už dlouho nestalo. Jo tohle mi sedlo a myslím, že sedne více čtenářům. Pokud nemáte chuť na nějaký krvák, ale chcete čtivou a napínavou knihu, tak tohle je ta správná volba. Já doporučuji všemi deseti.

27.10.2019 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

V kostele se najde uškrcená Susan S. Případ dostane na starost vyšetřovatelka Lottie P.
V rámci vyšetřování se neobjeví žádná minulá stopa po mrtvé. V tom se objeví druhá mrtvola. Mají něco společného? Postupně se začne odhalovat dávné zvěrstvo.
Velmi jsem se na tuto knihu těšila, zaujala mě anotace a také to, že je úspěšná v cizině. Po přečtení mé nadšení hodně opadlo. Chyběla mi v knize akce, napětí také pokulhávalo. Žádné postavy, které by vás něčím zaujaly. Pokud přečtete knihu do konce, za chvíli se vám z paměti vypaří jako pára nad hrncem. Za mě nemá cenu číst. Oddychová detektivka. Moc od knihy neočekávejte a možná vás překvapí.

14.07.2019 2 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

V roce 1999 se stane hrůzný čin. Kateřina S. zabije své dítě a pak sebe. Nikdo neví proč a co se stalo. Malá Eliška zůstane sama. Dovedou ji k její tetě kde je teď její domov. Celý život se snaží přijít na to co se stalo a rozhodne se tak o rekonstrukci událostí.
Spisovatelka tady velmi krásně popsala situaci kdy to co se nám stane v útlém věku, jak nás to může ovlivnit po celý život. Velmi kvalitní kniha, která vám zůstane nějakou delší dobu v hlavě. Mě tedy chytila na 100%. Stojí za přečtení.

24.05.2019 5 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Šestnáctiletá Aza má mentální poruchu, která jí znepříjemňuje běžný život. S kamarádkou Daisy začnou vyšetřovat zmizení otce dávného kamaráda z táboru.
Kniha nám ukáže jaké to je žít s nějakou psychickou poruchou, tady se autor inspiroval vlastními problémy. Svým čtenářům poodhalí své pocity. Jako všechny knihy od J.Greena je i tato velmi čtivá. Přečetla jsem ji za necelý den. Green má vypravěčský um. Navíc krásná obálka (paperback). Na to, že je kniha původně určená young adult, tak i mě ve třiceti bavila.

25.04.2019 5 z 5

Klíč k minulosti Klíč k minulosti Tatiana de Rosnay

16.7.1942 - Vélodrome d'Hiver
Událost o které se moc nemluví. Událost, kterou chtějí všichni zapomenout. Událost, která se stala uprostřed okupované Paříže. Událost, která by neměla přijít k zapomenutí.
Příběh inspirovaný právě tímto datem. Den kdy se shromáždilo tisíce židů na stadiónu. Toto shromáždění zažila i malá Sarah a její rodiče. Sarah ukryla před francouzskou policií bratra ve skříni, klíč si odnesla s sebou. Jak to všechno dopadne? Co napsal osud Sarah, jejím rodičům, bratrovi a dalším židům?
Velmi silný příběh a neskutečně čtivě napsaný. Tohle si musíte přečíst. Za mě veliká spokojenost.

15.03.2019 5 z 5

Osm hor Osm hor Paolo Cognetti

Jelikož ráda chodím po horách, tak jsem se rozhodla, že si knihu přečtu.
Pietrův otec má velikou vášeň hory, chodit po horách, v jednom tempu, bez zastavení. Pietro chodí s otcem po horách než ho to přestane bavit.
Do knihy jsem se ihned začetla, jak už jsem zmínila, hory mám ráda. Myslím si, že dá něco i člověku který hory moc nemusí. Kniha vás doprovácí po italských Alpách. Nikdy jsem tam nebyla a i přes to, jsem si během čtení představovala přesně místa a jak to tam vypadá. Krásný příběh o přátelství a něčem navíc.

10.03.2019 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Opět tady přichází na řadu další případ, který řeší Callanach společně s Avou. Na festivalu se najednou z ničeho nic uprostřed davu zhroutí muž, který je mrtvý. Nikdo si ničeho nevšiml. Co se mu stalo? Kdo to udělal? Bude poslední obětí? To vše se dočteme na následujících stránkách, kdy Ava s Callanachem tento případ vyšetřují. Tentokrát je kniha rozdělená na dvě části, kdy v první části absolutně netušíme nic o vrahovi ani jeho myšlence. V druhé části se nám toto trochu otevře. Daleko propracovanější a ještě lepší než první případ. Těším se na další díl.

24.01.2019 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Uf... no co o knize napsat?! Panu Jozefu Karikovi se ozval Igor s příběhem o Tribečského pohoří, kde záhadně mizí lidé. Igor k celému příběhu přišel, tak že objevil dokumenty v blázinci kde pracoval. Dokumenty pocházely z roku 1939, k tomu byly i desky. Zpočátku mu to nepřišlo zajímavé. Nicméně po poslechnutí a přečtení to v něm zanechalo stopy. Začal tedy více pátrat, tak až se seznámil s dalšími lidmi. Nakonec to skončilo samotnou výpravou na Tribeč, kde se nám otevírá velmi záhadný, hororový příběh. Příběh je to velmi čtivý od začátku až do konce. Nutí vás to číst dál a znát konec, to co se opravdu v těchto horách děje. Sama nevím jestli se jedná o pravdivý či smyšlený příběh, lepší nad tím takto nepřemýšlím. Určitě bych však nic takového velmi nerada zažila. Určitě vím, že do těchto míst se nikdy nevydám a i nějakou dobu se nebudu cítit v lese dobře...

05.10.2018 5 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Na tuhle knihu jsem natrefila až teď. A po přečtení toho lituji, že mi nepřišla do cesty daleko dříve!
Po úmrtí Konráda, kterému chodily balíčky z Německa od své matky, se jeho dcera rozhodne vypátrat proč její babička nechtěla svého otce u sebe. Rozjíždí se vyprávění jak to všechno bylo.
Kniha je čtivě napsaná, celkově je to skvostný kousek v knihovně. Tohle je bomba, a česká spisovatelka? To je ještě skvělejší, že se můžeme tímto pyšnit. Přečtěte si sami!

21.07.2018 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Naprosto skvělé! Nemám slov. Po Haně další skvělá kniha, která se zařadí do mých doporučení k přečtení. Bravůrně napsaný život 3 žen, 3 genaracích. Strasti, lásky, život takový jaký byl před válkou, během války a po válce.

17.03.2018 5 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Velmi čtivá kniha. Další důkaz toho, že seveřané umí psát knihy. Vyšetřovatel Fabian Risk je sice až trochu moc na můj vkus nesmrtelný, ale jinak spisovatel umí dobře zamaskovat vraha a vymyslel vše fakt zajímavě. K pozastanení je spíše námět a to jak se šikana na základní škole může promést do dospělého života, tohle by se nemělo přehlížet. A už se těším na další případ.

01.03.2018 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Psáno dost jednoduchým stylem. Nicméně pěkně hustý příběh, nesnesla bych takový dům, tam by se mi dobře nežilo.

12.01.2018 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Četla jsem hned po přečtení V lese visí anděl. Připadala jsem si jako by první kniha neskončila. Hned jsme se vrhly na další šílený případ. Super jako první díl. Hodně čtivé, pořad jsem si říkala ještě jednu kapitolu, ještě jednu... no však to znáte když se začtete do dobre knihy. Tahle u mě mezi ně patří. Doufám, ze bude další díl

06.12.2017 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Krásný rodinný příběh. O tom jak je důležité aby rodina držela pohromadě za jakékoliv situace. Jak láska a dobre srdce je více než peníze.

28.04.2017 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Tak tuhle knihu jsem opravdu hltala stránku za stránkou a nedalo se přestat. Příběh je klasická detektivka, nicméně opravdu dobře napsaná. Už se tesim ba další knihu.

13.02.2017 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Wow... tak tohle byla nádhera... fakt úžasný příběh. Kniha se mi moc líbila a určitě ji budu doporučoval dal. Kdyby šlo ohodnotit více hvězdami tak vy dostala ode mne více...

15.01.2017 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Já chci ještě! Hned jsem se začetla, četla se sama od začátku do konce. Neskutečně propletené osudy. Fakt perfektní, určitě doporučuji!

17.07.2016 5 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Velmi čtivě napsaná kniha. Dobře zamotaný příběh.

06.06.2016 5 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Velmi silý příběh. Kniha mě vytáhla do děje a nešlo ji odložit... Je neskutečné jaký hnus museli lidé zažít. Měla jsem slzy v očích. Dobře a čtivě napsáno.

08.04.2016 5 z 5

Miláčkové z metra Miláčkové z metra Kate Spencer

Knihy jsem zhltla na dovolené za dva dny. Parádní oddechovka. Kniha se příjemně četla. Střídají se zde kapitoly které vypráví ona a pak on. Za mě povedené a kdyby vyšel další díl, tak bych si ho neváhala koupit.

29.09.2023 5 z 5