Květ Květ komentáře u knih

Sokyně z Versailles Sokyně z Versailles Sally Christie

Pokračování historické beletrie Sester z Versailles mi doma nemohlo chybět, už snad jen kvůli té krásné obálce! Tak jako první část i tato kniha dokáže skvěle přenést atmosféru královského dvora, intriky zhýralé šlechty, ambice, touhu po moci, zradu, zoufalství i naději na lásku. Příběh z větší části vypráví Jeanne-Antoinette Poisson, markýza de Pompadour, která se z měšťanské dívky díky králově přízni stane nejmocnější ženou Francie. Ke slovu přijdou ale i další královy milenky. Román je lehce dráždivý a stránky plynou pod rukama, odpočinkové jednoduché čtení. Těším se na závěrečný díl.

16.09.2019 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Na pokračování Smrtky jsem se tak moc těšila, že jsem nakonec byla zklamaná. Bohužel, u mě nadšení z prvního dílu NImbus nepřekonal ani náhodou. Přišlo mi zbytečné omílání první části a časté vzpomínání. V první polovině příběhu jsem v podstatě nenašla nic zajímavého. Až v poslední třetině nabrala knížka spád a ani výborný závěr už mě nedokázal pro NImbus dostatečně nadchnout. Mrzí mě to, čekala jsem víc, hodnotím průměrně.

01.09.2019 3 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Manželovo tajemství je mým třetím románem od Moriarty, bohužel mě tentokrát tolik nezaujal. Ač byl koncept tří žen, tří příběhů podobný, jako u předchozích románů, pro mě měl málo šťávy. Knížku jsem bez problémů odkládala, nic moc mě netáhlo ke čtení, děj se pořádně rozvíjel až od poloviny. Průměr.

15.08.2019 3 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Laskavé čtení psané jednoduchou formou, které přináší nenápadné ponaučení do života. Skrz kočičí oči poznáváme zcela nenásilně základní principy buddhismu, příběhy vybízí k zamyšlení. Chvíle s touto knížkou jsou zastávkami plnými klidu a naladění se na pozitivní notu. Nenechám si ujít i další díly.

16.07.2019 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Klobouk dolů autorce, jak skvěle dokázala popsat životní situace a myšlenkové pochody ze tří pohledů, třicetileté herečky, její staré matky i desetiletého kluka. Chvilku jsem si zvykala na osobitý styl psaní, ale brzy jsem hltala jednu stránku za druhou. Příběh je velice čtivý a reálný, střídavě mě všechny postavy nesmírně vytáčely, střídavě jsem je litovala a chápala. Román o rodinných vztazích, o tom, že ne vždy jsou některá rozhodnutí nejlepší pro všechny. Doporučuji.

12.07.2019 5 z 5

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

Velmi pěkná knížka s krásnou obálkou, kterou bych klidně četla ještě dál a dál a dál. Vyprávění formou deníku se mi líbilo, oceňuji i zařazení pasáží od japonského manžela. Oddechové letní čtení, bavila jsem se.

10.07.2019 4 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Druhá kniha s vyšetřovatelem Fabianem Riskem dějově předchází prvnímu dílu, z čehož jsem byla na začátku trochu rozčarovaná, ale brzo jsem to autorovi odpustila. Děj je komplikovanější, obsahuje hodně postav a linek, ale stránky ubíhají pod rukama jako nic, čtivost se rozhodně této detektivce upřít nedá. I když někde občas vázne dovysvětlení, i když se někdy rozčiluji nad jednáním policie nebo jednotlivých postav, Ahnhem mě prostě baví a zařadil se mezi mé oblíbené spisovatele.

08.07.2019 5 z 5

A na nebi čekají hvězdy A na nebi čekají hvězdy Lori Nelson Spielman

Román mě zaujal vysokým hodnocením i krásnou obálkou, která na mě vykoukla i po odejmutí svrchního obalu, to jsem se opravdu pokochala. Příběh vypráví střídavě matka a dcera, ženy, které zasáhne velká životní ztráta, smrt nejbližšího člověka. Jejich pouto přetrhávají výčitky, nedostatek komunikace ústí v nedorozumění a čtenář sleduje jejich odcizení. V románu se rozvíjejí i další vztahové linky, nahlédneme do poměrů rodičovských, sourozeneckých i partnerských. Moje očekávání bylo asi příliš vysoké, kniha rozhodně není špatná, ale já bych ocenila větší hloubku a propracování, pro mě děj klouzal spíše po povrchu, nedokázal mě tak úplně zasáhnout. Na druhou stranu jsem ráda, že se autorka vyvarovala přílišných klišé, je to poutavé čtení s hlubšími myšlenkami.

30.06.2019 3 z 5

Obeť bez tváre Obeť bez tváre Stefan Ahnhem

Jsem ráda, že se mi tato detektivka dostala do rukou, bavila mě moc, je to dobrý nářez. I když jsem jako první ze série četla třetí epizodu a tím pádem jsem věděla tzv. spoilery, nevadilo to a jednička se mi líbila možná i o chlup víc. Příběh je nadupaný napětím, odsýpá, švédská kriminálka se hádá s dánskou a oběti mezi tím padají jako hrušky :) Je to knížka odpočinková, ano, bylo by možno polemizovat nad reálností, a ano, u některých pasáží mi trošičku chybělo dovysvětlení, ale jedná se o detaily, nic, co by kazilo zážitek z knížky. Parádní, svižná krimi, můžu doporučit.

29.06.2019 5 z 5

Beze svědků Beze svědků Lisa Jewell

Thriller pro ženy, bez potoků krve, na téma neobjasněného zmizení dcery, rozpadu rodiny a pokusu o nový začátek. Drnká spíš na psychickou strunu a drnká dobře. Knížka je velice čtivá, poutavá, neodtrhla jsem se od ní a zdolala ji v rámci jednoho dne. Bavila mě.

26.06.2019 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Vysoké hodnocení mě nalákalo ke koupi a jsem ráda, že jsem ze svého oblíbeného žánru thrillerů vybočila do prostoru fantaskního. Knížka sice spadá do kategorie young adult, ale i pro mě byla skvělou zábavou, relaxem a příjemným počtením. Autor vytvořil dystopický svět, do kterého jsem se velice lehce ponořila, je psán jednodušším jazykem, ale obsahuje i hlubší myšlenky. Určitě si pořídím i pokračování.

25.06.2019 4 z 5

Krvavý anděl Krvavý anděl Franck Thilliez

Francouzský thriller s opravdu bestiální brutalitou, na mě to bylo trochu moc, knížka se mi nečetla lehce. Thriller je to zdařilý, ale jen pro otrlé.

23.06.2019 3 z 5

Saláty ze Svatojánu Saláty ze Svatojánu Eva Francová

Opravdu báječná kniha plná salátů seřazených podle ročního období, z dostupných surovin. Saláty zeleninové, těstovinové, s rýží, bramborové, s pečenou zeleninou... radost pohledět i ochutnat. Kdo neví, jak na zeleninu, doporučuji. I těm, kdo už ví, inspirace není nikdy dost :) Každý recept je srozumitelně sepsaný a má krásnou fotku. Jsem nadšená.

19.06.2019 5 z 5

Síla přírody Síla přírody Jane Harper

Teambuilding. Pochod lesem. Nepříznivé počasí. Napjaté vztahy. Ne všichni se vrátí zpět.... Tato detektivka pro mě nevyužila svůj potenciál a je to škoda. Nadhazovanou vějičku, co se týká osoby případného vraha, jsem bohužel prokoukla a v podstatě jsem se bez větších emocí pročítala k závěru, jak se všechno vyvrbí. Na konec autorka ještě zařadila adrenalinovou akcičku, která se mnou ale nezamávala. Knížka mě neurazila ani nenadchla, hodnotím jako průměr.

12.06.2019 3 z 5

Vlastní životopis Vlastní životopis Agatha Christie

V dobách, kdy u nás nebyla k mání ještě žádná severská krimi, jsem přečetla desítky jejích knih a pořád se k nim ráda vracím. Knížka (tedy spíš pořádná kniha, má 600 stran) o jejím životě je zrovna tak úžasná jako její detektivky a nesmírně si mě vtáhla. V dnešní době už je to v podstatě sonda do historie a opravdu moc mile a poutavě napsaná. Líbila se mi od první chvíle Agátina dětství, kde popisuje viktoriánskou dobu, přes dospívání, ale i těžké chvíle a válečné časy. Lásky, přátelství, manželství, cesty Orient-expressem a lodí po celém světě, rodinné vztahy, finanční starosti a samozřejmě její inspirace k psaní knih, všechno, co líčila, jsem si moc užívala, ze všeho vyzařovala velká radost ze života. Jsem ráda, že jsem se o ní mohla dozvědět něco víc. Doporučuji.

10.06.2019 5 z 5

Utajená sestra Utajená sestra Diane Chamberlain

Utajená sestra je pro mě druhou přečtenou knížkou této autorky a i v ní je leitmotivem rodinné tajemství, které by bylo možná lepší neodhalovat, protože pak už nic nemusí být stejné jako dřív... Hlavní hrdinka Riley se po smrti otce vydává do jeho domu a při probírání pozůstalosti zjišťuje, že rodiče jí celou dobu lhali o důvodu smrti její sestry. Knížka se čte dobře, nechybí v ní napětí, které vás nutí číst dál. I když je svým způsobem předvídatelná, nechybí ani překvapivý zvrat. Je to román, ze kterého jsem si na zadek nesedla, ale rozhodně příjemné čtení.

03.06.2019 4 z 5

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Tato švédská detektivka je třetí ze série s vyšetřovatelem Fabianem Riskem. Nečetla jsem předchozí knížky, v podstatě to nevadilo, i když se v příběhu vyskytovaly narážky na události v minulých dílech. Bylo by asi lepší přečíst nejprve je a získat tak lepší spojitost a celkový obrázek. Do detektivky se mi hůř pronikalo, trvalo mi, než jsem se naladila na autorův styl, kniha má celkem dost postav, děj se odehrává jak ve Švédsku, tak v Dánsku. Nicméně pro mě váhavý začátek byl zcela vykoupen brilantním závěrem, při kterém se kniha téměř nedá odložit. Autor rozjíždí akci až do posledních stránek. Kdo má rád hodně mrtvol a otevřený konec, přijde si na své :)

01.06.2019 4 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Konečně zase trošku komplikovanější a propracovanější detektivka, těch lehkých a oddechových už jsem byla přesycená. Napínavá, nepředvídatelná, čtivá. Vyšetřovatelé vražd si nezískali moje sympatie hned, ale postupným ponořením do příběhu jsem si je oblibovala víc a víc, stejně tak, jako jsem byla napnutá, kdo je pachatelem vražd a proč nechává u obětí panáčky z kaštanů. Postupná gradace a výborný závěr. Moc jsem se bavila.

29.05.2019 5 z 5

Nemusí být vždycky kaviár Nemusí být vždycky kaviár Johannes Mario Simmel

Po letech jsem se vrátila k mému oblíbenému autorovi, jeho knihy už mám přečteny mnohokrát. Tento špionážní kousek, s hlavním hrdinou bez bázně a hany Thomasem Lievenem, je oddechovým počtením, které se trošku vymyká obvyklé autorově tvorbě. Chytlavý příběh vyprávěný s vtipem o muži uvízlém v síti tajných služeb.

27.05.2019 4 z 5

Špatná dcera Špatná dcera Joy Fielding

Málokterá knížka dokáže chytnout už od prvních stránek, tato patří mezi ně. Detektivka, kterou nechcete odkládat, skvěle napsaná, vzbuzující čtenářovu zvědavost, prostě potřebujete vědět, co se tam sakra stalo! Napětí, emoce, rozvrácené rodinné vztahy, kostlivci ne skříni... Dost dobré čtení, bavilo mě.

17.05.2019 4 z 5