Kulda1981 Kulda1981 komentáře u knih

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Úžasné, skvělé, výborné, není co dodat. Vůbec nechápu někoho, komu by se tahle knížka nelíbila.

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Prostě klasická literatura. Nevím, jak to Čapek dělal, ale cokoli jsem od něj četla, vždy tam vidím něco, co je vlastně stále aktuální. Výborné.

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Tak tahle kniha se mi vážně líbila. Doporučila mi ji švagrová, vůbec jsem o ní neslyšela, ale je fakt úžasná. Museli to mít horníci v té době fakt těžké a nejen horníci.

11.03.2022 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Naprosto skvělá knížka, výborný humor, přesně takový mám ráda. Fakt doporučuji.

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Tohle je asi nejlepší knížka od A.C.Doyla. Prostě výborné, není co jiného napsat. Četla jsem poprvé jako dítě a teď znovu. A možná si ji ještě jednou někdy přečtu. A to se u detektivky nestává, alespoň mě ne.

23.01.2022 5 z 5

Četla jsem kvůli čtenářské výzvě. Ač již dlouho nejsem dítě, moc se mi líbila. Chápu, proč je to takový fenomén.

Vraždy podle abecedy Vraždy podle abecedy Agatha Christie

Tato knížka od Agathy Christie se mi líbila snad ze všech nejvíc. Četla jsem ji po letech podruhé a líbila se mi stále stejně. Prostě Christie je královna detektivek.

23.01.2022 5 z 5

To by se zvěrolékaři stát nemělo. Díl 1. (Zvěrolékař na blatech) To by se zvěrolékaři stát nemělo. Díl 1. (Zvěrolékař na blatech) James Herriot (p)

Opět knížka čtená kvůli čtenářské výzvě. Od tohoto autora první a určitě ne poslední. Super oddechová knížka, fakt jsem se zasmála a pobavila. Už se těším na další. Ještě, že jich je tolik.

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Tahle knížka byla vážně super, už se těším na další od tohoto autora, opravdu strhující

02.03.2020 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Přečteno jedním dechem, ostatně jako všechny ostatní díly. Ač je to určeno více méně pro děti a dospívající, tak i já jako dospělá, jsem si ji fakt užila.

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Tahle knížka se mi fakt líbila. Výborný humor.

Pravda o případu Harryho Queberta Pravda o případu Harryho Queberta Joël Dicker

Tato kniha se mi velmi líbila. Opravdu jsem ji četla jedním dechem. Opravdu podařená kniha

09.02.2023 5 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Velmi zajímavá a hezky čtivá kniha.

Konečná diagnóza Konečná diagnóza Arthur Hailey

Artura Hailey jsem četla jako puberťák. Zhltla jsem od něj všechno. Teď jsem se k němu vrátila kvůli čtenářské výzvě. Je pravda, že když přečtete od něj několik knížek a přesto, že jsou vždy na jiné téma, je zde autor znát. Okamžitě poznáte, který autor to psal. Ale všechny knížky jsou čtivé a výborné, a říkáte si, je Hailey snad rozumí úplně všemu.

23.01.2022 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Málokdy se mi stalo, že bych měla pocit, že film předčil předlohu. Tady se to stalo. Knížka je výborná, skvělá a úžasná, ale pokud se čte až po tom, co jsem viděla film, tak je to trochu zklamání. Ale i tak musím dát pět hvězd. Protože je fakt výborná.

Divá Bára Divá Bára Božena Němcová

Prostě klasika. Četla jsem podruhé. Poprvé ve škole a nyní do čtenářské výzvy. Knížka je jako vše od Boženy Němcové milá a dobře čtivá.

23.01.2022 4 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Četla jsem již podruhé, poprvé jsem ji četla jako doporučenou četbu ve škole. Teď jsem si ji přečetla znovu kvůli čtenářské výzvě. Ač to není úplně typ mé oblíbené literatury, tahle se mi moc líbila.

Spiknutí oběšenců Spiknutí oběšenců Vlastimil Vondruška

Tohoto autora mám moc ráda, je to vždy taková trochu jiná detektivka, než klasické z této doby. A možná proto se mi tak líbí.

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Tuto knihu jsem chtěla již dlouho číst a teprve až čtenářská výzva mě přesvědčila, že teď je ten správný čas. Vzhledem k tomu, že jsem viděla první film, sice už je to déle, jsem od ní měla velké očekávání. Knížka se mí líbila mnohem víc než film. Na ten jsem se koukla teď znovu a vlastně mě dost zklamal. V knížce je jiný děj a mnohem propracovanější. Vážně super. Určitě budu číst další.

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Tuhle knížku jsem vybrala původně pouze kvůli čtenářské výzvě a moc jsem si od ní neslibovala. Ale naprosto mě nadchla. Opravdu šokující, jak to chodí u balatek, ale věřím tomu do puntíku. Jinak protknuté humorem velice příjemným. Čtivá od začátku do konce, až mě opravdu mrzí, že už skončila. Hned se pustím do čtení její prvotiny "Miss AmeriKa", o které jsem vůbec nevěděla. Každopádně doufám, že Miřenka Čechová bude se psaním pokračovat.

10.06.2020 5 z 5