Kulda1981 Kulda1981 komentáře u knih

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Velmi zajímavá a hezky čtivá kniha.

18.05.2023 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Přečteno jedním dechem, ostatně jako všechny ostatní díly. Ač je to určeno více méně pro děti a dospívající, tak i já jako dospělá, jsem si ji fakt užila.

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Tahle knížka se mi fakt líbila. Výborný humor.

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Naprosto skvělá knížka, výborný humor, přesně takový mám ráda. Fakt doporučuji.

Pravda o případu Harryho Queberta Pravda o případu Harryho Queberta Joël Dicker

Tato kniha se mi velmi líbila. Opravdu jsem ji četla jedním dechem. Opravdu podařená kniha

09.02.2023 5 z 5

Historie trestu smrti Historie trestu smrti Martin Monestier

Naprosto výborná kniha, přestože jsou zde fakta a i statistiky, je výborně čtivá a doplňuje ji mnoho ilustrací a fotografií. Téma je dost děsivé, ale doporučuji všem si ji přečíst.

26.01.2023 5 z 5

Muž v hnědém obleku Muž v hnědém obleku Agatha Christie

Od této veleznámé autorky pro mě méně známější kousek z počátku její tvorby. Dobu mi trvalo, než jsem se prokousala začátkem, ale pak už se mi zalíbila.

22.04.2022 4 z 5

Loupení jehňátek Loupení jehňátek Margaret Atwood

Tak to byla tedy paráda. Od této autorky jsem již četla Příběh služebnice (bohužel jsem byla ovlivněná seriálem, který byl vážně super), která se mi sice líbila, ale tohle je úplně jiný level, fakt výborně propracovaná.

11.03.2022 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Tak tahle kniha se mi vážně líbila. Doporučila mi ji švagrová, vůbec jsem o ní neslyšela, ale je fakt úžasná. Museli to mít horníci v té době fakt těžké a nejen horníci.

11.03.2022 5 z 5

Úžasná dobrodružství Kavaliera a Claye Úžasná dobrodružství Kavaliera a Claye Michael Chabon

Četla jsem kvůli čtenářské výzvě. Tato knížka mě moc mile překvapila. Moc jsem od ní nečekala, ale byla vážně super. Ač od dětství komiksy nevyhledávám, moc jsem si tuhle knížku užila.

23.01.2022 5 z 5

Zahalte jí tvář Zahalte jí tvář P. D. James (p)

Výborná knížka. Opravdu doporučuji.

23.01.2022 5 z 5

Případ pro psychiatra Případ pro psychiatra P. D. James (p)

Kdysi jsem viděla seriál, tak jsem si chtěla po letech osvěžit paměť. Seriál se mi moc líbila a knížka bych řekla, že je ještě lepší. Výborná.

Odysea kapitána Blooda Odysea kapitána Blooda Rafael Sabatini

Četla jsem jen náhodou, myslela jsem, že ji hned odložím, ale omyl. Byla moc hezky napsaná, hezky se četla. Všem doporučuji.

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

První díl trilogie. Celou jsem zhltla jedním dechem. Výborné, dokonalé, super. Dala bych 10 hvězdiček, kdybych mohla.

Gargantua a Pantagruel Gargantua a Pantagruel François Rabelais

Čteno po letech kvůli čtenářské výzvě. Milé, vtipné a v něčem i dost nadčasové.

Autobus sebevrahů Autobus sebevrahů Arto Paasilinna

Tuhle knížku bych si asi bez čtenářské výzvy nepřečetla. Název by mě odradil. Narazila jsem na ni náhodou a jsem za to moc ráda. Je to sice trochu depresivní, ale strašně vtipné a milé. 5 hvězdiček

Konečná diagnóza Konečná diagnóza Arthur Hailey

Artura Hailey jsem četla jako puberťák. Zhltla jsem od něj všechno. Teď jsem se k němu vrátila kvůli čtenářské výzvě. Je pravda, že když přečtete od něj několik knížek a přesto, že jsou vždy na jiné téma, je zde autor znát. Okamžitě poznáte, který autor to psal. Ale všechny knížky jsou čtivé a výborné, a říkáte si, je Hailey snad rozumí úplně všemu.

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Prostě klasická literatura. Nevím, jak to Čapek dělal, ale cokoli jsem od něj četla, vždy tam vidím něco, co je vlastně stále aktuální. Výborné.

Příběh lvice Elsy Příběh lvice Elsy Joy Adamson

Tuto knížku vlastním od dětství a četla jsem ji již několikrát. Je moc milá a hezky psaná.

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Musím říci, že pokud bych tuto knihu četla, aniž bych viděla seriál, určitě by se mi líbila o 100 % více. Je fakt pěkná a hezky se čte. Ale seriál je prostě lepší. Každopádně v dnešní nelehké době ještě více vnímám to, že ač je psaný jako utopie, věřím, že něco podobného by se mohlo někdy stát.

23.01.2022 3 z 5