Příběh lvice Elsy

Příběh lvice Elsy

Nesmrtelné vyprávění o neobyčejném přátelství ženy a lvice, zachycuje životní osudy roztomilé, hravé Elsy – jak byla odchována lidmi a jak se postupně dokázala vrátit do náruče rodné divočiny, najít si druha a stát se matkou tří mláďat. Příběh Elsy je silným čtenářským zážitkem a zároveň unikátní studií psychologie divokých zvířat, působivým důkazem jejich inteligence, sebeovládání a emočních schopností. Vyprávění o soužití člověka se zvířaty na farmě i v buši je prosycené nádhernými, veselými i smutnějšími zážitky.....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32336/pribeh-lvice-elsy-HG8-32336.jpg 4.5308

Born Free, Living free a Forever free (1960)

Literatura světová, Literatura naučná, Příroda, zvířata
Vydáno:, Orbis

Alexxxka

Miluji knihy o zvířatech. Elsa je nesmrtelná. Kniha která vás zavede do Afriky a vše je tak hezky popsane, že si to krásně umíte představit. Když máte rádi zvířata, bude se určitě líbit.

Tomiholula

Krásny príbeh, vydarená kniha, tak ako všetky jej ostatné knihy.

Vlasta155
16.12.2017

Silný krásný příběh, který rozhodně stojí za přečtení. Pro milovníky zvířat jako vyšité!

Chesterton
13.12.2017

Opravdu nesmrtelné. Vzpomínka na na zážitky s četbou z dětství a mládí:)) Nezapomenutelné!!

M-arta
09.12.2017

Srdcová záležitost mého dětství u nás oslovila opět další generaci! Africká verze Dášeňky pro milovníky světa bez mříží...

Jana283
16.10.2017

Jedna ze zásadních knih mého života. Joy Adamson měla jistě komplikovanou povahu, ale naprosto chápu, že jí zvířata byla tak blízka, mnohem bliřší než lidé... Kniha je nejen nádherným příběhem pro všechny, kdo milují přírodu a zvířata, ale je i unikátní studíí etologie zvířat jak ve volnosti tak v zajetí. Joy zvířata milovala, ale nepolidšťovala je a dokázala jim vrátit volnost a svobodu. Všem milovníkům lvice Elsy, levhartice Penny, gepardice Pippy i Joy samotné si dovoluji doporučit ne příliš známý životopis J.A. od Zuzany Beranové - Setkání se smrtí, kde se dozví mnoho podrobností o jejích českých kořenech, ne příliš známém malířském talentu, podpoře afrických národů, boji za vznik národních parků i o jejím nenaplněném hledání parnerské lásky.

intelektuálka
06.10.2017

Vzpomínka na dětství a důkaz o tom, že i zvíře dokáže být věrný a citlivý kamarád.

niknikita
04.10.2017

Tuto knihu začínají číst už i moji vnuci, takže to je hodně dobrá vizitka.

Nerianna
01.08.2017

Jako malé se mi kniha moc líbila a možná i díky ní mám ráda kočkovité šelmy;)
Jako starší jsem od babičky pod stromeček dostala svůj vlastní výtisk a přečetla si tak nezkrácenou verzi.
Možná si ji brzy přečtu znova ;)

NikiCica
29.07.2017

Krásná knížka, moc se mi líbila, nejspíš si ji přečtu někdy znova *****

TamaraKrejčí
19.07.2017

Díky jednomu pořadu v TV jsem si vzpomněla na příběhy lvice Elzy. Vím, že se mi knížka úplně rozpadla. Pořídím si do knihovny novou, protože to bylo krásné čtení a nesmí doma chybět!

Denisa153
23.06.2017

Jako málá jsem tuto knihu zbožňovala. Teď jsem si ji přečetla po cca 15 letech a pořád má svoje kouzlo. Je to velmy zajínavý příběh o poutu mezi člověkem a zvířaty.

MosKat
28.05.2017

Nádherný příběh! Úplně me to okouzlilo. Strašně mě fascinuje, jaké pouto se mezi Joy Adamsonovou a Elsou vytvořilo...

drackol
31.03.2017

Na začátek musím říct, že je to velmi hezký a poutavý příběh a určitě stojí za přečtení. Knížka je psaná příjemnou formou, dobře se četla. První kniha (o vyrůstání Elsy) se mi opravdu líbila a četla jsem ji jedním dechem, druhá kniha (o Else a jejích lvíčatech) byla také hezká, ale třetí kniha (o lvíčatech) už mě začínala nudit - vše se na můj vkus příliš opakovalo a knížka ztratila svůj půvab.

marimari
14.03.2017

Některé knihy se dají číst několikrát a pokaždé zaujmou a nezevšední. K nim bezesporu patří i příběh Elsy. Vzájemná důvěra a láska mezi člověkem a divokým tvorem je obdivuhodná. Takovou příjemnou chvíli při četbě této knihy jsem si dopřála už několikrát během svého života- teď kvůli čtenářské výzvě. Doporučím ji určitě i své vnučce, která ráda čte a zvířata miluje.

miru3059
24.02.2017

Po téhle knížce jsem sáhla díky čtenářské výzvě a mile mne překvapila. Je moc pěkně napsaná, vždy jsem se těšila až si k ní zase sednu a kousek si přečtu. Skvěle popisuje vztah člověka a zvířete - jejich lásku, porozumění a souznění. Nechybí ani dojemné chvíle a chvíle napětí. Určitě doporučuji k přečtení.

Jessica007
12.02.2017

Moc krásná kniha, četla jsem ji v dětství - mládí. Moc se mi líbila - i fotky v ní. Ráda jsem četla knihy o zvířatech (to i v současnosti, ale tehdy mnohem více), takže tato knížka samozřejmě patřila k mým velice oblíbeným.

Jaruš7
18.12.2016

Kniha z mé dětské četby, objevila jsem kouzlo a zákony přírody , ale smířit se se smutným koncem bylo pro mě těžké. Čtenářsky jsem pak hltala každou zmínku o lvech, kvůli Bruncvíkovi a jeho lvu na Karlově mostě jsem se při spartakiádě v Praze skoro ztratila. Lvice Elza byla pro mě důležitá, byla pro mne pak i tím lvem z mého horoskopu, na což jsem patřičně hrdá. Jo, některé knížky nás dovedou ovlivnit a v dětství je to nejpůsobivější, zvláště, když pak stojíte na pražském hradě a ze standarty na vás vlaje korunovaný lev.

Kíťovec
12.11.2016

Jako dítě jsem tuto knihu milovala. Četla jsem ji dokola a dokola a dokola. Vždy jsem to celé oplakala .... ( samozřejmě jsem byla odhodlána odjet do Afriky a prožít něco naprosto jedinečného. Dokonce jsem si na to I začala šetřit, nějak se mi to dodnes nepodařilo :))))

Jack Bauer
29.10.2016

Tenhle příběh jsem měl v mládí hodně rád nejen jako film, ale i krásnou knihu, která se mi ztratila. Mám hrozně rád knihy a filmy o zvířatech, nevinných tvorech.

LenkaWal
11.08.2016

Krásná knížka. Četla jsem ji někdy ve 14 a ještě teď si pamatuji jak jsem u toho řvala. A často jsem se nevím proč vracela k těm smutným částem. Film, byl taky krásný, ale knížka mi toho dala víc.

majík1
06.07.2016

Krásná kniha a moc se mi líbila doporučuji

ivzu77
21.06.2016

Díky Čtenářské výzvě jsem pátrala po oblíbené knize mého dětství a Elsa byla moje jednoznačná volba. Tento krásný osudový příběh lásky člověka a zvířete jsem milovala před třiceti lety a znovu jsem se při čtení dojímala i nyní. Spisovatelka popsala přírodu, zvířata, skály, vody přesně tak, že se vám v hlavě stane z příběhu najednou filmové zpracování a vaše představivost nezná hranic a najednou jste přímo uprostřed toho všeho ... ještě jednou díky.

Briv
06.06.2016

Je to už hodně let, co jsem tuto knihu četla a líbila se mi. Byla v ní moc krásně vykreslena etapa jejího života prožitého v Africe s divokými zvířaty.

petra4080
12.05.2016

Hezky napsaná dojemná kniha, občas trochu vleklá popisováním krajiny apod. Každopádně je to moje srdcovka.

gossipavlina
22.04.2016

V mých teens letech snad nejoblíbenější knížka. Četla jsem ji několikrát, neustále jsem si v ní listovala a prohlížela si fotografie.
Ale úplně jsem na ni zapomněla, až tady jsem na ni narazila a připomněla se mi.
Četla jsem i o levhartici Penny, ale ta mi tak k srdci nepřirostla. Elsa byla jedinečná, úžasná, nádherná. Fascinovala mě.
Ač jsem knížku dlouho nedržela v ruce, doporučuji k přečtení.

alnahu
11.03.2016

Díky čtenářské výzvě ,jsem opět sáhla do své knihovny ,pro svou oblíbenou knihu a opět jsem nadšená. Fascinující příběh soužití zvířat a člověka, v buši je pro mě stále silným čtenářským zážitkem. Už před lety mě fascinoval nádherný seriál „ Volání divočiny“, který byl tehdy nejsledovanějším pořadem televize a všichni jsme se na něj moc těšili. Tato kniha patří mezi mé velmi oblíbené. Doporučuji všem , kdo mají rádi přírodu a příběhy o přátelství člověka a zvířat.

Hedwik
29.02.2016

Musím přiznat, že tuto knížku jsem si vybral trochu jako znouzectnost, nechtělo se mi do ní a až na mě přišel jednou hlad a já nevěděl co číst. Nyní už vím jak jsem byl hloupý! Krátká a úzká knížka, ale velmi dlouhý a hluboký obsah! Tleskám!

Viky007
26.01.2016

Příběh lvice Elsy je bezesporu úžasně zajímavá kniha, která vás nechá nahlédnout do tajů africké divočiny. Samozřejmě se jedná o pravdivý příběh, takže je o to víc neuvěřitelný. Elsu jsem si strašně oblíbila. Dokázala vycítit, jaký ten člověk je, a podle toho se i k němu chovala. Její oddanost mě nepřestávala udivovat.

Damato
07.01.2016

Kniha, kterou jsem četla jako malá a ke které jsem se letos o Vánocích vrátila a stejně jao malá jsem si poplakala u příběhů, kdy se vracela do divočiny a stejně jako malá jsem se smála příběhům z jejího dětství. Letošního Silvestra jsem místo u televize strávila v teplém křesle, s touto knihou, před sebou bylinkový čaj a mísu s cukrovím......naprostá idylka