kuky921 kuky921 komentáře u knih

Velmi syrové čtení, které je poskládáno z vyprávění zasazených obyvatel. Moc optimistické čtení to není.

14.03.2020 4 z 5

Labyrint duchů Labyrint duchů Carlos Ruiz Zafón

Parádní čtení, které si vás vodí jak loutku. Když už jsem si tipovala, jak to je, tak přišel zvrat. A potom znovu a znovu. Stojí určitě za přečtení.

07.01.2020 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Výborné čtení s velmi neklasickými hrdiny.

26.12.2019 5 z 5

Amálie Zubatá a Příšerný ples Amálie Zubatá a Příšerný ples Laura Ellen Anderson

Výborné, příběh, prostředí a ilustrace - velmi doporučuji.

19.12.2019 5 z 5

Obr Dobr Obr Dobr Roald Dahl

Krásný příběh, který pohladí v každém věku.

20.10.2019 5 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Parádní kniha, která vtáhne do děje a nechce pustit. Konec je velmi překvapující, nic není tak, jak se zdá. Výtečné.

09.10.2019 5 z 5

Zahrada v měsíčním svitu Zahrada v měsíčním svitu Corina Bomann

Prima pohodové čtení, konec byl sice až moc ocukrovaný, ale i to se dalo. Moc pěkná obálka.

21.09.2019 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Velmi čtivá detektivka a má druhá kniha od stejného autora.

12.09.2019 5 z 5

Seznam mrtvých Seznam mrtvých Jennifer L. Armentrout

Zjednodušeně - krimi na střední s trochou romantiky. Konec mi připadal až moc překombinovaný.
Určeno spíše pro náctileté.

15.05.2019 4 z 5

Romeo a Julie na konci listopadu Romeo a Julie na konci listopadu Jan Otčenášek

Výborné, čtivé a trochu odlišné od filmu.

22.03.2019 5 z 5

Zázračný úklid je možná trochu nadnesený, podle mě je to spíše návod na zamyšlení, zda zbytečně neskladujeme v domácnosti nadbytečné množství již nepoužívaných věcí.
Asi si vším řídít nebudu, ale například skládání triček je prima.

07.03.2019 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Velmi známý příběh, který se dobře čte.

23.02.2019 5 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Knížka bez života. Mám za sebou pár knih na podobné téma, ale tato je nejslabší.

23.02.2019 3 z 5

Jan Werich – Klaunovo velmi pozdní odpoledne Jan Werich – Klaunovo velmi pozdní odpoledne Pavel Chrastil

Velmi příjemné čtení o Werichovi, jedná se o netradiční pojetí člověka, který do rodiny docházel. Pěkné zážitky z Kampy, Sázavy a Velhartic. Pěkné vyprávění o sledování hokejového utkání "s třema S a vzadu R".

14.01.2019 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Čtivá knížka, kde se prolínají osudy dvanácti žen. Nápad je to pěkný, jen ke konci příběhy končí spíše hůře než lépe.

02.01.2019 3 z 5

Jak chutná moc Jak chutná moc Ladislav Mňačko

Velmi pěkně vykreslené postavy, prostředí a situace, kdy je na misku vah dána lidskost a přátelství a na druhé straně posedlost mocí a touha vše a všechny ovládat.

08.08.2018 5 z 5

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Poprvé jsem Tracyho tygra viděla v divadle před cca 20 lety a teprve nyní jsem si přečetla knižní podobu. Velmi pěkná knížka...

Tygře, tygře planoucí
lesem černým za noci,
čí ruka nesmrtelná
stvořila krásu tak děsivou?

04.11.2017 4 z 5

Zahradníkův rok Zahradníkův rok Karel Čapek

Velmi příjemné čtení, které pohladí po duši a zároveň v některých pasážích poznávám některé příbuzné, které bez zahrádky nedají ani ránu :-)

22.09.2017 5 z 5

Myš v 11. patře aneb Fejetony o překvapeních všedního dne Myš v 11. patře aneb Fejetony o překvapeních všedního dne Rudolf Křesťan

Tyto fejetony prostě nestárnou.

24.07.2016 4 z 5

Láska s chutí makronky Láska s chutí makronky Sarah Vaughan

Knížka se dobře četla, příběhy jednotlivých žen byly uvěřitelné, ale co mi připadalo až za hranou, tak to byl ten konec. Během posledních pár stránek "holčinám" spadly klapky z očí a vše se najednou vyřešilo. To už bylo slabší.

01.06.2016 3 z 5