Jan Werich – Klaunovo velmi pozdní odpoledne

Jan Werich – Klaunovo velmi pozdní odpoledne https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17156/jan-werich-klaunovo-velmi-pozdni-odpoledne-17156.jpg 5 11 3

Pavel Chrastil byl léta rodinným přítelem u Werichů. První kniha z jeho ojedinělé řady nabízí úvodní vhled do tamějších poměrů a přináší spoustu humorných historek. Na „Klauna“ potom volně navázal dalšími vzpomínkovými knihami na Jana Wericha.

radusak9806-1
31.07.2019 4 z 5

Jsou to krásné střípečky vzpomínek člověka, který znal Jana Wericha a který si ho až nekriticky vážil. Neříkám je to milé čtení, kde se odkryje trochu osobitosti Werichovi osobnosti, hlavně je zde pohled na člověka Wericha.
Děkuji

kuky921
14.01.2019 5 z 5

Velmi příjemné čtení o Werichovi, jedná se o netradiční pojetí člověka, který do rodiny docházel. Pěkné zážitky z Kampy, Sázavy a Velhartic. Pěkné vyprávění o sledování hokejového utkání "s třema S a vzadu R".

panjan
09.08.2012 5 z 5

Jedno máme s autorem této knihy společné, a to nekritický obdiv k osobnosti Jana Wericha. Autor se tímto svým obdivem v knize netají, naopak se přiznává, že byl schopen udělat cokoliv, aby mohl být v přítomnosti tohoto moudrého klauna. Pojetí knihy mi vyhovuje, koupil jsem si jí proto, abych se dozvěděl něco o tom, jakým byl Werich člověkem, a to především v civilním životě, protože z jeho umělecké tvorby ho znám. Pavel Chrastil je zde v podstatě paparazzi, jež nahlíží do soukromého Werichova života, nikoliv v špatném smyslu tohoto slova, ale s respektem, úctou, obdivem a vděkem, že mohl být na chvíli součástí tohoto světa, zve čtenáře k Werichům domů. A díky mu za to, že si své zážitky a vzpomínky nenechal pouze pro sebe.

Jan Werich

Pavel Chrastil