Romeo a Julie na konci listopadu

Romeo a Julie na konci listopadu https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406265/bmid_romeo-a-julie-na-konci-listopadu-Nkz-406265.jpg 5 6 3

Lyrická komedie o třech dílech. Na základě této hry byl natočen stejnojmenný film s Danou Medřickou a Karlem Hogrem v hlavních rolích.

Divadelní hry

Vydáno: , Dilia

ddkk
04.05.2022 5 z 5

Nejprve jsem viděla skvělý televizní film s Danou Medřickou a Karlem Högrem, k němuž Jan Otčenášek napsal scénář, teprve nedávno se mi dostala do ruky i útlá knížečka. Příběh stárnoucích osamělých lidí, kteří hledají odvahu překonat nejen vlastní nejistoty a obavy, ale i sobeckost svých nejbližších, se mi líbil ještě víc, než když jsem ho viděla kdysi na televizní obrazovce. Člověk nemá svůj život zbytečně vzdávat jenom proto, že si to nepřeje jeho okolí...

Je to kraťoučké a milé čtení, které mohu jen doporučit.

georginaa
06.07.2020 5 z 5

Jeden vdovec ing. Pluhař žije dlouho sám bez ženy a i když žije s rodinou, cítí se velmi osamělý. Na druhé straně žije Marie, také vdova, která má syna v káznici, jde místo své sestry na schůzku na inzerát a potká se tam právě s vdovcem. Přestože rodiny ing. Pluhaře tatínkovu novu známost nepřijímá a Marii zase odrazuje její sestra, překonávají oba tyto komplikace a vychutnávají si své štěstí. Společně poznávají, že nemají vzpomínat na minulost, která stejně již nejde změnit, ale spíše se věnovat budoucnosti, která je před nimi a přijímat tak dar lásky, která jim byla určena.

kuky921
22.03.2019 5 z 5

Výborné, čtivé a trochu odlišné od filmu.

Jan Otčenášek
česká, 1924 - 1979