KubaHanzelin KubaHanzelin komentáře u knih

Poslední potomci Poslední potomci Matthew J. Kirby

Silnější dvě hvězdy.
Je to něco jiného než ostatní Assassin's Creed knihy, jedná se spíš o young adultovku, která navíc působí jako úvod k dalším knihám, nojo, ale úvod se nemá táhnout na 250 stran když má samotná kniha 300, ale abych nebyl jen negativní, děj příjemně plynul a četlo se to skoro samo, snad budou další díly lepší

23.06.2019 2 z 5

World of Warcraft: Kniha třetí World of Warcraft: Kniha třetí Walter Simonson

Asi zatím nejlepší díl z této menší série, už i kresba mi nepřišla tak chaotická jako v předchozích dílech a děj se nadále rozvíjí skvělým směrem!

19.06.2019 5 z 5

Řetězová reakce Řetězová reakce František Kotleta (p)

Spad pro mě zůstává nejsilnější, ale i po rozloučení s plukovníkem Michálkem jsem se dost bavil i s jeho zástupkyní Alicí, sice se to ze začátku táhlo, ale pak se to rozjelo a mělo to ty správný grády, jen bych ještě možná vytknul tomu konci, ten byl fakt uspěchanej

18.06.2019 4 z 5

Rázová vlna Rázová vlna František Kotleta (p)

Co mi nesedlo u Poločasu bylo vynahrazeno u Vlny a sakra, bude se mi po plukovníku Michálkovi stýskat! "Jen pro ten dnešní den, stojí za to žít!"

13.06.2019 4 z 5

Poločas rozpadu Poločas rozpadu František Kotleta (p)

3* jsou možná málo, ale přišlo mi to slabší jak první díl, humor byl trochu nucený a to ho tam bylo méně, ale kniha pořád krásně plynula a příjemně se četla, mrzí mě, že hrdinové jejich osudy sledujeme opustili naší postapo zemičku, ale chápu, že chtěl pan Kotleta ukázat jak to vypadalo i jinde:) 3.4/5* Banzai!

08.06.2019 3 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Bum! Prásk! Ratatatatata!
Potřeboval jsem nějaký oddech a tak jsem ho dostal, jedná se o moje první setkání s panem Kotletou a musím říct, že jsem spokojen, nenáročná, akční a místy vtipná četba u které zaručeně vypnete. Jsem zvědav na další díly

03.06.2019 4 z 5

Nedokončené příběhy Nedokončené příběhy J. R. R. Tolkien

Jestli jsem si myslel, že Silmarillion je těžké čtení, tak Nedokončené příběhy mě přesvědčily o opaku, převážně se jedná o spoustu poznámek, které Tolkienův syn dal jakž takž dohromady a zakomponoval do jedné knihy, logicky mě nejvíce bavily beletrické části hlavně Námořníkova žena a část o Istari, tohle doporučuji hlavně zarytým Tolkienovcům!

31.05.2019 4 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Uf, tak to bylo něco, ze začátku byl docela problém se orientovat v těch spoustě názvů, jmén atd., ale potom si člověk zvykne a děj z pradávných věků Tolkienova světa ho vtáhne jako vždy. Jak psali jiní, nejedná se o klasickou beletrii, ale spíše o "populárně naučnou" knihu nejen o Středozemi, ale o celém Tolkienově světě. Doporučuji všem fanouškům pana Tolkiena!

21.05.2019 5 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Má tohle smysl vůbec nějak komentovat a kritizovat?
Smekám pane Tolkien.

16.05.2019 5 z 5

Lom bohů Lom bohů Jeff Lemire

Rodinné drama, které téměř zničilo vesmír, akční a parádní oddechovka

12.05.2019 5 z 5

Drákulova výzva Drákulova výzva Brian Edmund Posehn

Deadpool jako Indiana Jones a následný roadtrip? Sakra proč ne?! Blade, všemožná stvoření temnot a Babicův recept jak přebrat Drákulovi snoubenku!

08.05.2019 5 z 5

Poslední návštěva Poslední návštěva Jason Aaron

Řádná týmovka s parádní kresbou a s dosti pokřivenou historii Marvel vesmíru, ale co už, řežba od začátku do konce!

06.05.2019 4 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Z filmové trilogie mám Dvě věže nejradši, epická bitva o Helmův Žleb, Poslední pochod entů, Rohan..
A i kniha opravdu stojí za to! Sice se mi moc nechtělo do části, která se točila jen okolo Froda a Sama, ale i ta byla nakonec parádně čtivá, možná i ten souboj Oduly a Sama byl epičtější než bitva o Helmův Žleb, tedy aspoň v knižní předloze.
Nemám dalších slov, prostě klasika!

02.05.2019 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Klasika, která ovlivnila knihy napříč žánry, přiznávám, že filmy jsem viděl xkrát, ale ke knihám jsem se dostal až teď, bože, já hlupák Bralovská! Opravdu to stojí za to!

21.04.2019 5 z 5

Húrinovy děti Húrinovy děti J. R. R. Tolkien

Smutné, tragické, depresivní, ale krásné. Tolkien byl opravdu mistr svého řemesla

11.04.2019 5 z 5

Darth Maul - Syn Dathomiru Darth Maul - Syn Dathomiru Cullen Bunn

Jo tohle mě bavilo, Darth Maul je správný Sith, co se jen tak nevzdává, ztělesnení Temné Strany Síly!
Jen ať to Egmont sype, těším se na další soubory komiksů:)

08.04.2019 5 z 5

Jednotící síla Jednotící síla James Luceno

Konec dost dlouhé, ale po většinu času úžasné SW (nyní bohužel již Legends) série, samotná Jednotící síla měla opravdu všechno co by si čtenář Star Wars literatury mohl přát takže nemám vůbec co vytknout..Je mi až líto, že je to konec, ale bojím se, že kdyby to bylo natahované ještě o pár dalších knih tak už by to nestálo za to..Ale jinak super! Přečetl bych si velmi rád další tituly z nyní Legends EU, ale špatně se shánějí..v dotisky můžeme jen doufat:) Nechť nás provází Síla!

06.04.2019 5 z 5

Konečné proroctví Konečné proroctví Gregory John Keyes

Po Heretikovi pořádný nářez! Dost akce, Keyesovy knihy v této serii opravdu stojí za to, nejvíc mě bavily asi momenty s Hanem, i na jeho pokročilý věk perlí jak za mlada a prostě jednoduše baví! Wedgův a Corranův návrat mě taky potěšil, ani jedna z příběhových linií nebyla nudná, za mě plný počet a vzhůru na finále!

29.03.2019 5 z 5

Heretik 3 - Návrat Heretik 3 - Návrat Sean Williams

Asi nejlepší z trilogie, sice to mělo své mouchy, ale jsem celkem spokojený se všemi příběhovými linkami tentokrát i tou Anorovou, která i tak byla pořád nejslabší článek knihy..

26.03.2019 4 z 5

Heretik 2 - Uprchlík Heretik 2 - Uprchlík Sean Williams

Je to možná zvláštní, ale líbila se mi víc jak první díl, podívali jsme se na Csillu a tím pádem blíže na Chisse, což mě samozřejmě dost potěšilo, linka se Solovými byla možná trochu slabší, ale poměrně zajímavá ikdyž Ssi-ruukove a P'w'eckové jsou prostě zvláštní..hold inteligentní dinosauři :D Rozhodně jsem ocenil, že nám necpali tolik Noma Anora, ikdyž to tentokrát bylo o něco lepší..
Heretik na mě zatím působí trochu off-topic dojmem, ale pořád se to dost dobře čte:)

20.03.2019 4 z 5