Heretik 2 - Uprchlík

Yuuzhan Vongové rychlými a smrticími údery rozvrátili celou galaxii - a nyní stojí na prahu úplného vítězství. Aliance odvážných jim však stále vzdoruje... Pátrání po živé planetě Zonamě Sekot, jež může jednou provždy rozhodnout válku s Yuuzhan Vongy, zavede Luka Skywalkera a Jedie do nebezpečných Neznámých oblastí, kde se setkávají s podivnými kulturami a nejednou musejí čelit otevřenému nepřátelství. Na okraji galaxie, v samém středu území spolehlivých spojenců, se zatím probouzejí dávní nepřátelé. Yuuzhan Vongové zde podněcují doutnající nenávist, jejíž projevy hrozí přerůst ve vážnou krizi. A když Han a Leia dorazí na místo, aby se pokusili zachránit jednotu galaxie, čeká je zrada a klam......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/105089/heretik-2-uprchlik-7ex-105089.jpg 3.925

Star Wars - Nový řád Jedi (16.)

Romány, Sci-fi
Vydáno:, Egmont (ČR)

Force Heretic 2 - Refugee (2003)

Kniha Heretik 2 - Uprchlík

KubaHanzelin

Je to možná zvláštní, ale líbila se mi víc jak první díl, podívali jsme se na Csillu a tím pádem blíže na Chisse, což mě samozřejmě dost potěšilo, linka se Solovými byla možná trochu slabší, ale poměrně zajímavá ikdyž Ssi-ruukove a P'w'eckové jsou prostě zvláštní..hold inteligentní dinosauři :D Rozhodně jsem ocenil, že nám necpali tolik Noma Anora, ikdyž to tentokrát bylo o něco lepší..
Heretik na mě zatím působí trochu off-topic dojmem, ale pořád se to dost dobře čte:)

DarthSoren
02.05.2018

Hele, zas tak špatné to nebylo. Uprchlíkovi nemám moc co vytýkat, možná jenom to (a zřejmě právě proto dostává nižší hodnocení), že trpí "nemocí" typické dvojky trilogie, středního dítěte, říkejte tomu jak chcete. Není to už začátek, kde se odhaluje hlavní zápletka trilogie, ale ani finále, kde by autoři šli do plnejch. Vypořádali se s tím ale docela pěkně. Moc se mi líbila příběhová linka na Csille (hlavní planetě Chissů) a na rozdíl od první knihy i linie Noma Anora. Ten se sice objevil asi jenom ve 3-4 scénách, ale že to stálo za to! Linie návštěvy Solových na Bakuře byla poněkud slabší a místy trochu chaotická. Sečteno, podtrženo - 4 hvězdičky.

Palorizek85
30.07.2017

Dobré čtení, ale je to takový předěl a místy zmatečné.

Autoři knihy

Sean Williams