Konečné proroctví

Děsivá tajemství Yuuzhan Vongů – kdo jsou, odkud pocházejí, jaké síly je pohánějí – jsou konečně odhalena. Pomohou však tyto objevy rytířům Jedi, nebo přivodí jejich zánik? Zatímco se Luke Skywalker a Jacen Solo pokoušejí přesvědčit živou planetu Zonamu Sekot, aby pomohla galaxii ve válce, Yuuzhan Vongové ukořistí jednu z jejích organických lodí. Vědkyně Nen Yim dostává za úkol zajatou loď prostudovat a najít slabá místa v biotechnologii Zonamy Sekot – jenže to, co objeví, jí otřese do hloubi duše. Mírumilovná planeta totiž skrývá nejen klíč ke svému vlastnímu zničení, ale také dávno zapomenutá tajemství Yuuzhan Vongů. Generál Wedge Antilles se mezitím chystá vyrvat soustavu Bilbringi z rukou nepřátel. Se svou flotilou však uvízne hluboko v yuuzhanvongském prostoru, a má-li přežít a zvítězit v jedné z nejnebezpeč­nějších a nejdůležitějších misí, jaké kdy Galaktická aliance podnikla, musí se spolehnout na lstivost a brilantní vojenskou taktiku…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/119286/konecne-proroctvi-wJW-119286.jpg 4.424

Star Wars - Nový řád Jedi 18.

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Egmont (ČR)

The Final Prophecy, 2003

Kniha Konečné proroctví

KubaHanzelin

Po Heretikovi pořádný nářez! Dost akce, Keyesovy knihy v této serii opravdu stojí za to, nejvíc mě bavily asi momenty s Hanem, i na jeho pokročilý věk perlí jak za mlada a prostě jednoduše baví! Wedgův a Corranův návrat mě taky potěšil, ani jedna z příběhových linií nebyla nudná, za mě plný počet a vzhůru na finále!

DarthSoren
13.05.2018

Zajímavý díl... název se může vyložit dvojím způsobem - může se týkat samotné Zonamy Sekot, ale stejně se může týkat proroctví, resp. vizi, kterou měl Anakin o Tahiri. Ale to jsem zmínil jenom okrajově. Na můj vkus měla tahle kniha pomalší rozjezd a opravdu jsem se do děje dostal snad až v půlce knihy. Také jsem čekal nějaké to odhalení, anotace na zadní obálce mě namlsala, ale to co slíbila, tam vlastně nebylo. Rovněž mě zklamala absence Luka a spol. (objeví se pouze v úplném závěru). Proto jsem ubral jednu hvězdu. Co se mi ale líbilo, byla přítomnost Corrana Horna, kterého jsem si v NJO velice oblíbil a také způsob, jakým Keyes pracuje s postavou Tahiri - právě jeho Tahiri je pro mě nejlepší v celým NJO. Rovněž mě potěšila přítomnost Wedge Antillese. Ano, byl to takový předkrm k finále jedné (temné) epochy galaxie.

Palorizek85
07.12.2017

Výborné a trochu překvapující. SPOILER ALERT: Tak trochu jsem si myslel, že Zonama ten útok objeví a pokusí se mu účinně zabránit, ale nevadí, jak je vidět i Zonama se má ještě co učit.

Thrawn89
30.01.2017

Název knihy i její anotace je trochu zavádějící, spíše z toho mám dojem, že jde o přípravu na závěrečnou knihu. V rámci série jde však určitě o jeden z povedenějších kusů.