Krysa1769 Krysa1769 komentáře u knih

Otec Goriot Otec Goriot Honoré de Balzac

Kdyby se Otec Goriot tak špatně nečetl, tak by mě asi bavil více. A fakt, že patří mezi povinnou literaturu, mu rozhodně nepomohl. Knihy by se měli číst s radostí a chutí a ne s odporem a z povinnosti, protože vám ji zadávají učitelé. Chápu, že chtějí a potřebují naučit generaci 21. století číst, ale ani ta nejlepší knížka na světě nebude bavit každého. A mně se protiví číst něco, co jsem si sama nevybrala a co mě nebaví.

10.11.2015 2 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Nejsem velkým čtenářem detektivek, ale po dočtení této knížky se jim asi stanu.

26.10.2015 5 z 5

Hry o život (trilógia) Hry o život (trilógia) Suzanne Collins

Po letech konečně přišel příběh, který zaujal místo v mém čtenářském srdci. Hunger Games je moje druhá nejoblíbenější série vůbec a asi tak dlouho i zůstane.

Divergencia Divergencia Veronica Roth

Ono nejde tak úplně o neoriginální příběh, ale občas mi to připomínalo Hunger Games,které mám o moc radši. Jsem si jistá, že kdybych byla o něco mladší, z příběhu bych byla více nadšená. Takhle se mi líbil, to ano, ale chybělo mu něco, co by mu dodala na výjimečnosti, co by způsobilo, že bych se k příběhu vrátila. Vztah mezi Tris a Tobiasem pro mě postrádal ono kouzlo, takže mě občas jejich společné scény unavovaly.

03.02.2015 3 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Hvězdy nám nepřály mě rozbrečely, to nemohu autorovi upřít-emoce, které svým silným smutným příběhem vyvolal. Přesto Hvězdám chybí něco, co by z nich dělalo moji srdcovku.

03.02.2015 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Kdysi, asi tak před šest,sedmi lety,co jsem Fénixův řád četla poprvé,jsem ho ani nedočetla do konce. Tolik jsem byla zvědavá a natěšená na Prince dvojí krve(který ještě nebyl natočený jako film),že jsem Fénixův řád v polovině odložila. Knížka mi přišla zdlouhavá a místy i nudná, to se však při dalším přečtením změnilo. V tomhle díle se dozvídáme víc o postavách,děj je komplikovanější, méně pohádkový než ty předchozí a také velmi smutný,ale silný.

03.02.2015 5 z 5

Třetí díl patří obecně mezi nejoblíbenější,mě však chvíli trvalo,než jsem si k němu našla cestu. Ne,že by se nelíbil, jen mě zpočátku tolik neuchvátil jako později. Teď musím uznat,že třetí díl se J.K.Rowling opravdu povedl. Nechybí akce, vtip a skvělé hlášky, na které člověk jen tak nezapomene.

Nespavost Nespavost Stephen King

Knihu jsem otevřela a do půl hodiny jsem spala, což se ironicky bilo s názvem. Ale taková nuda to zas nebyla.

05.04.2017 3 z 5

Revival Revival Stephen King

Až na závěr, který se mi nelíbil, zajímavé počtení.
Nízké hodnocení knihy mě trošku zaráží, ale pravda je, že sama si ji asi znovu nikdy nepřečtu.

20.02.2016 4 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Z mého pohledu žádné velké umění, ale když jsem Obětinu dočetla, přála jsem si, aby ještě pokračovala. Druhá knížka od spisovatelky a určitě si pořídím další.

11.01.2016 4 z 5

Ztraceni v čase Ztraceni v čase Petra Braunová

Četla jsem to kdysi, ve třinácti a už tehdy jsem si na tuhle knížku připadala velká, ale čert to vem, bavila mě, jak ještě nic od českých autorů.

03.01.2016 4 z 5

Pytel kostí Pytel kostí Stephen King

Tohle bylo prostě něco. Podle některých komentářů tady a recenzí, bych ani nečekala, že mě Pytel kostí chytne tolik za srdce, ale stalo se. Jsem ráda, že jsem o Vánocích odložila vánoční povídky a vsadila na Kinga.

01.01.2016 5 z 5

Tím všechno začíná Tím všechno začíná Robyn Schneider

Jedním slovem: Pěkné.
Sice si úplně nelibuji v příbězích o středoškolácích (stačí, že jeden takový příběh žiju), ale tenhle by si podle mě zasloužil větší popularitu a uznání, protože svou kvalitou a vyzrálostí není o nic horší, než věčně opěvované příběhy Johna Greena.

20.12.2015 4 z 5

Smečka rváčů Smečka rváčů Markus Zusak

Žádné veledílo, ale člověk se od toho nemohl odrhnout a obohatilo ho to o další cenné myšlenky. Zlodějka knih a Posel sice jednoznačně vedou, ale Smečka rváčů se mi rozhodně líbila více, než Roky pod psa a nedivím se, že má i vyšší hodnocení. Za mě 4*.

20.12.2015 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Jak mám proti povinné literatuře výhrady, tohle za přečtení stojí!

10.12.2015 4 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Až mě deprimují, tyhle příběhy o společnosti. Nutí mě to ptát se, zda je opravdu svět takový, jaký se tváří, že je anebo to jen předstírá. Koho tahle knížka nedovedla k zamyšlení, měl by se nad sebou zamyslet..

05.12.2015 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Mělo to podle mě vyšší potenciál, ale...brečela jsem a zamyslela jsem se. A to na 4 a čtvrt hvězdičky stačí.

Deník mého stínu Deník mého stínu Claire Kendal

Vůbec to nebylo špatné. Naopak, bylo to velmi zajímavé. To je ale asi tak všechno.

03.12.2015 3 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Na to, že jsem tu knížku četla už před pár měsíci a od té doby četla i jiné, román TY nějak nedokážu dostat z hlavy. Doposud jsem se nesetkala s příběhem, který by byl vyprávěn ve druhé osobě a kde by hlavní hrdina byl psychopat, kterého nemůžete mít rádi. Vlastně, já si v románu TY žádného oblíbence nenašla, takže by se dalo očekávat, že příběh odložím a už se k němu nevrátím. Ne, že jsem TY neodložila a dočetla, ale dokonce uvažuji, že si ho někdy přečtu znovu.

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Dokázala jsem se od příběhu snadno odtrhnout, takže asi bylo něco špatně, nicméně, Pod kupolí je skvělý román, který rozhodně stojí za přečtení. Uvítala bych trochu jiný konec a možná, kdyby se to místy tak nevleklo, bych byla z tohohle díla nadšená stejně jako z To.